Zamknij

Gazeta Pomorska

PGE Ekstraliga straci nawet 16 milionów złotych z biletów. A to dopiero początek. Jaki rachunek wystawi żużlowi koronawirus?

Speedway Ekstraliga była na progu nowego kontraktu telewizyjnego, który miał przynieść rekordowe zyski. Ten ostatni z NC+ był wart około 20 milionów

Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/7] Poprzednie Następne

PGE Ekstraliga straci nawet 16 milionów złotych z biletów. Jaki rachunek wystawi żużlowi koronawirus?

Speedway Ekstraliga była na progu nowego kontraktu telewizyjnego, który miał przynieść rekordowe zyski. Ten ostatni z NC+ był wart około 20 milionów złotych rocznie (tegoroczna transza będzie zapewne jeszcze renegocjowana).

Jeszcze na początku marca prezesi klubów liczyli krociowe zyski. Chętnych i zamożnych graczy było aż trzech, oprócz NC+ także połączone siły Polsatu i Eleven oraz Discovery, który chce w swoim ręku skonsolidować wszystkie najważniejsze prawa na rynku. Właśnie ten ostatni oferent był najbardziej zdeterminowany. Na stole leżała oferta 25 mln za sezon, a umowa mogła być podpisana jeszcze w maju. Speedway Ekstraliga zwlekała, bo liczyła na dalsza licytację i podbijanie puli.

Dziś to nieaktualne, propozycje zostały wycofane, a rozstrzygnięcie konkursu to kwestia dyskusyjna. Kibice kalkulują, że ekstraliga bez kibiców na stadionie to jeszcze większy zysk telewizji, ale to tak nie działa. Zyski reklamowe wszystkich stacji stopniały w ostatnich tygodniach o połowę, więc cały świat mediów zaciska pasa i czeka co przyniesie przyszłość.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy