Zamknij

Gazeta Pomorska

PGE Ekstraliga straci nawet 16 milionów złotych z biletów. A to dopiero początek. Jaki rachunek wystawi żużlowi koronawirus?

PGE to jeden z najpotężniejszych sponsorów polskiego sportu. Rocznie firma wydawała ponad 50 mln zł na marketing w sporcie. Teraz ta kwota zostanie zredukowana

Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/7] Poprzednie Następne

PGE Ekstraliga straci nawet 16 milionów złotych z biletów. Jaki rachunek wystawi żużlowi koronawirus?

PGE to jeden z najpotężniejszych sponsorów polskiego sportu. Rocznie firma wydawała ponad 50 mln zł na marketing w sporcie. Teraz ta kwota zostanie zredukowana o połowę. "Jednym z aspektów analizy umów sponsoringowych w Grupie PGE był brak możliwości realizacji świadczeń sponsorskich na rzecz PGE w związku z pandemią Covid-19" - wyjaśnia koncern w komunikacie.

Co sponsoruje PGE? Od kilku lat Stadion Narodowy w Warszawie, a także topowe polskie drużyny sportowe: piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce i siatkarzy PGE Skry Bełchatów. Koncern jest także tytularnym sponsorem Speedway Ekstraligi. Według naszych informacji - ostatnia umowa opiewała na 4,5 miliona złotych rocznie, więc dotacje oscylowały średnio wokół pół miliona złotych na każdy klub. PGE zmniejsza fundusz na sponsoring do 27 milionów. Można się spodziewać, że nowa umowa ze Speedway Ekstraligą (aktualna wygasa w 2020 roku) - jeśli w ogólne zostanie przedłużona, to na znacznie gorszych warunkach.

Strata części pieniędzy od sponsora tytularnego rozgrywek to początek redukcji po stronie przychodów w klubach żużlowych.

CIĄG DALSZY NA KOLEJNEJ STRONIE >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy