Pierwsza wygrana Wdy

Redakcja
W czwartym spotkaniu nowego sezonu Wda Świecie odniosła pierwsze zwycięstwo pokonując na własnym boisku w minioną sobotę Włocłavię Włocławek 3:1 (2:1).

W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się goście, ale to piłkarze ze Świecia okazali się skuteczniejsi. W 10 min. kapitalnie z rzutu wolnego z 20 m uderzył Michał Szarkowski i było 1:0 dla Wdy. Po zdobyciu gola miejscowi nie potrzebnie oddali inicjatywę rywalom, a ci coraz groźniej zagrażali bramce Przemysława Muellera. W końcu w 25 min. po błędzie obrońców Radosław Wuciński strzelił wyrównującego gola. Minutę potem mogło być już 1:2, ale Mueller zdołał wybić piłkę zmierzającą w samo okienko po strzale Piotra Linowieckiego. Chociaż goście nadal atakowali to bramkę zdobyli świecianie. W 40 min. po znakomitym zagraniu Remigiusza Kusia nowy nabytek Wdy (drugi mecz i druga bramka), Marcin Butor z 12 m precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza Włocłavii i było 2:1. Taki wynik pozostał na tablicy wyników (po paru latach wreszcie naprawiony został zegar na stadionie i teraz ponownie pokazuje czas i wynik meczu) do końca pierwszej połowy.
     Trzeci gol

Po przerwie gra była wyrównana. W 61 min. Leszek Szczygielski strzelał z rzutu wolnego z 18 m, ale z obroną jego strzału nie miał żadnych problemów golkiper Wlocłavii. Minutę później znakomicie przed własną bramką zachował się Zbigniew Juszczak, który w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg napastnikowi Włocłavii. W 65 i 72 min. bliski zdobycia swojej drugiej bramki w tym meczu był Butor, ale najpierw strzelił z 19 m nad poprzeczką, a potem bramkarz gości wybił mu piłkę spod nóg, gdy wychodził na czystą pozycję. W 73 min. piłka wpadła po raz trzeci do bramki przyjezdnych, a umieścił ją tam pięknym strzałem "główką" Michał Szarkowski.
     Pierwsze zwycięstwo

Do końca meczu piłkarze ze Świecia kontrolowali wynik spotkania. Jedyne zagrożenie pod bramką Wdy było przy rzutach rożnych, gdzie dwukrotnie po strzałach głową bliski pokonania golkipera Wdy był Marcin Tulimowski (raz Mueller w znakomitym stylu obronił, a w drugim przypadku piłka trafiła w poprzeczkę), ale wynik spotkania nie uległ zmianie i gospodarze mogli cieszyć się z pierwszego w nowym sezonie zwycięstwa. W następnym meczu Wda podejmuje w niedzielę o godz.16 Legię Chełmża (mecz powinien odbyć się w Chełmży, ale na prośbę Legii odbędzie się w Świeciu). Wda: Mueller-Sulowski(89 Lonser), Juszczak,Pawlikowski,Królikowski-Trochowski,Szczygielski, Szarkowski, Kuś (68 Siudziński)-Biernacki(90 Cel),Butor(80 Sikora).