Gazeta Pomorska

Piknik LGD z dziczyzną w tle w Pakości [zdjęcia]

Sporo się dziś działo przed siedzibą Centrum Informacji Turystycznej w Pakości. Odbył się tutaj bowiem kolejny piknik współorganizowany przez LGD "Czarnoziem

Dariusz Nawrocki

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/46] Następne

Piknik LGD z dziczyzną w tle w Pakości [zdjęcia]

Sporo się dziś działo przed siedzibą Centrum Informacji Turystycznej w Pakości. Odbył się tutaj bowiem kolejny piknik współorganizowany przez LGD "Czarnoziem na Soli".

Bawiliśmy się już na pikniku LGD z gęsiną w tle, z jabłkiem w tle i z indykiem w tle. Tym razem głównym motywem imprezy była dziczyzna.

Przybyli bliżej więc mogli poznać zwyczaje myśliwskie, skosztować potraw z dziczyzny i wysłuchać koncertu myśliwskiego zespołu Capella Zamku Rydzyńskiego.

Zgodnie z tradycją gminy powiatu inowrocławskiego rywalizowały w konkursach kulinarnych i sportowych.

Gniewkowo wygrało konkurs na najbardziej atrakcyjne stoisko. Drugie miejsce zajęło Janikowo, a trzecie - Dąbrowa Biskupia.

W konkursie kulinarnym, w którym rywalizowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich, pierwsze miejsce w kategorii "przystawka" zajęło KGW Murzynko, drugie - Gminna Rada Kobiet w Rojewie, a trzecie - KGW Ludzisko.

"Potrawa obiadowa" przygotowana przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław zyskała najwyższe uznanie jury. Miejsca na podium zdobyły również Gminna Rada Kobiet w Rojewie i KGW Murzynko.

Międzygminne zawody sportowe wygrała tym razem reprezentacja gminy Dąbrowa Biskupia. Drugie miejsce przypadło gminie Inowrocław, a trzecie - gminie Złotniki Kujawskie.

Był też konkurs fotograficzny oraz koncert zespołu Zdarta Płyta.

Piknik zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli" wspólnie z gminą Pakość.

Polecamy