Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Zawodnicy z lipnowskiego klubu NEMO dali się już poznać jako...

Pływacy z lipnowskiego klubu NEMO idą jak burza! [zdjęcia]

Zawodnicy z lipnowskiego klubu NEMO dali się już poznać jako wytrawni pływacy, którzy potrafią rywalizować na dużych zawodach. Tak też było ostatnio podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Mogilnie, gdzie wywalczyli aż 32 medale - 13 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych. Startowali na dwóch dystansach - 50 i 100 metrów. Trzeba wziąć pod uwagę, że stanęli w konkursowe szranki z zawodnikami z dużych ośrodków.
Złote medale wywalczyli: Filip Dąbek - 100 m stylem dowolnym i 50 m motylkowym, Mateusz Gadomski - 100 m dowolnym, Zuzanna Lewandowska - 50 m grzbietowym, Nikodem Maklakiewicz - 50 m grzbietowym i 100 m grzbietowym, Maria Pasikowska - 50 m klasycznym, Maciej Rakowski - 50 m klasycznym, 100 m klasycznym i 100 m zmiennym oraz Martyna Zakrzewska - 100 m dowolnym, 100 m grzbietowym i 100 m zmiennym.
Srebrne krążki zdobyli: Filip Dąbek - 100 m zmiennym, Wojciech Grzywiński – 100 m grzbietowym, Karolina Górzyńska - 50 m grzbietowym i 50 m motylkowym, Agata Kowalska - 50 m grzbietowym i 100 m grzbietowym, Gabriela Kowalska - 100 m grzbietowym, Zuzanna Lewandowska - 100 m zmiennym oraz Nikodem Maklakiewicz - 100 m klasycznym.
Z brązowymi medalami wrócili: Natalia Chlebowska - 50 m grzbietowym, Julia Cyranowicz - 50 m motylkowym, Wojciech Grzywiński - 100 m dowolnym, Karolina Górzyńska - 100 m grzbietowym, Agata Kowalska - 100 m zmiennym, Gabriela Kowalska - 50 m grzbietowym, Wojciech Krzyszczak - 100 m grzbietowym, Zuzanna Lewalska - 100 m grzbietowym, Maria Pasikowska - 100 m klasycznym i Marta Wojciechowska - 50 m grzbietowym.
Ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji po dwóch konkurencjach według punktów FINA zajął Nikodem Maklakiewicz.
Mnóstwo wywalczonych medali dało zawodnikom lipnowskiego NEMO drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na 19 startujących klubów. Gratulujemy!

"Weselne Granie" 2024 w Ostrzycach - zespoły i kapele mogą się zgłaszać!