PO PIERWSZE: STAL, PO DRUGIE: MASKI. SOHBI CRAFT POLAND ROBI ODWAŻNY KROK NAPRZÓD

Artykuł sponsorowany SOHBI CRAFT POLAND
Firma, która od 14 lat działa w Ostaszewie k. Torunia, nie pierwszy raz dostosowuje się do nowych warunków. W czasie pandemii uruchamia produkcję półmasek ochronnych, blokujących dopływ 94 proc. aerozoli

Sohbi Craft Poland jest jedyną w Europie firmą z grupy Sohbi. Posiada spółki siostry w Azji, a główna jej siedziba mieści się w japońskiej Osace. Tłocznia w Ostaszewie została otwarta w 2007 r. Inwestycja związana była z polską ekspansją koncernu Sharp. Już na początku roku 2008 w Sohbi Craft Poland trwała produkcja stalowych elementów do ciekłokrystalicznych telewizorów popularnej japońskiej marki. Kluczem do sukcesu firmy jest łączenie japońskiej i polskiej myśli technicznej. Specjaliści z Sohbi Craft Poland wśród najsilniejszych stron zakładu wymieniają doświadczenie, wieloetapowy proces kontroli jakości, stawianie na najnowsze technologie produkcyjne, skuteczne planowanie, a przez to redukcję niepotrzebnych kosztów produkcji.
Globalny przemysł motoryzacyjny wymaga światowej klasy jakości i ciągłego doskonalenia. Potwierdzeniem tej jakości jest certyfikat IATF 16949:2016 (dawniej ISO/TS 16949), który posiada również firma Sohbi.

Po wycofaniu się Sharpa z polskiego rynku, firma postawiła na dużą zmianę: produkcję części stalowych dla przemysłu automotive. Skierowanie działalności firmy na inny tor pokazało, że Sohbi nie boi się zmian. Kolejnym dużym wyzwaniem dla całego polskiego biznesu stała się pandemia koronawirusa.

- Dzięki odpowiednio wcześnie wdrożonym rozwiązaniom nasza produkcja się nie zmniejszyła i staramy się, aby części wychodzące z rąk naszych pracowników trafiały do klientów tak samo jak wcześniej - mówi Małgorzata Laszenko z Sohbi Craft Poland. Kiedy wybuchła pandemia, firma postanowiła zrobić „krok naprzód” i zakupić linię produkcyjną półmasek ochronnych.

- Byliśmy elastyczni i dostosowaliśmy część naszej produkcji do aktualnych potrzeb rynku. Mając silną i zmotywowaną załogę, nie powinniśmy obawiać się słabszych okresów na rynku. Zamiast załamywać ręce nad sytuacją, musimy zawsze starać się znaleźć jakieś rozwiązania! To warunek przetrwania – tak brzmi motto zarządu SCPL.

Zakup i instalacja nowych maszyn produkcyjnych nie było tak dużym wyzwaniem, jak cały proces przygotowawczy do wdrożenia projektu – rozeznanie i znalezienie odpowiednich materiałów i ich dostawców, przygotowania i opracowania do certyfikacji etc. Niemniej w listopadzie akredytowana jednostka certyfikująca i nadzorująca wydała certyfikat normy EN149:2001 + A1:2009 zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016:425.

Półmaski Sohbi dają użytkownikowi wysoki poziom ochrony, blokują do 94 proc. aerozoli docierających do ust i nosa oraz 99 proc. aerozoli wydychanych.

Cele Sohbi na przyszłość? Rozwój w branży motoryzacyjnej, poszukiwanie nowych możliwości rozwoju. Bardzo ważne jest dla firmy też budowanie systemu praktyk CSR oraz odpowiedzialnego i „przyjaznego” wizerunku pracodawcy.

Przy biznesie maseczkowym firma współpracuje także z rządem, a jej celem jest wsparcie walki z Covid-19 w Polsce.

Wszystkich zainteresowanych współpracą, w tym zakupem półmasek, Sohbi Craft Poland zaprasza do kontaktu! Więcej na
www.sohbi.pl

Dodaj ogłoszenie