Wysokie zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg z Podlasiem Biała Podlaska w trzeciej lidze

Damian Wiśniewski
Tomasz Ryzner
Siarka Tarnobrzeg ograła Podlasie Biała Podlaska na wyjeździe
Siarka Tarnobrzeg ograła Podlasie Biała Podlaska na wyjeździe Marcin Radzimowski
W sobotę 27 kwietnia Siarka Tarnobrzeg pewnie pokonała na wyjeździe Podlasie Biała Podlaska w meczu grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Tarnobrzeżanie wygrali 4:1.

Siarka Tarnobrzeg pokonała Podlasie Biała Podlaska w trzeciej lidze

Podlasie Biała Podlaska - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (0:0)
Bramki:
Ezana Kahsay 90 - Dawid Lisowski 50, Piotr Lisowski 71, Kacper Jodłowski 76, Marcin Kumorek 83.

Po pokonaniu prawie 300 kilometrów Siarka rozegrała mecz, któremu towarzyszyła oprawa godna klubu z drugiej czy pierwszej ligi. Było tym bardziej efektownie, że grano wieczorową porą – w nawiązaniu do roku powstania klubu początek gry zaplanowano na 19.57.

Nasz zespół motywację do gry czerpał m.in. z meczu I rundy – Podlasie wygrało w Tarnobrzegu 2:0 i pozostaje jedynym zespołem, który dokonał tego w obecnych rozgrywkach.

Pierwsza połowa była wyrównana ze wskazaniem na ekipę trenera Dariusza Kantora, która mogła otworzyć wynik krótko przed przerwą. Szansę po dograniu Dawida Lisowskiego miał Kacper Prusiński, ale główkował obok celu. Po chwili strzelał Kacper Jodłowski, tyle że w bramce świetnie zachował się Rostysław Dehtiar.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu gospodarzy. Po rzucie rożnym piłkę w światło bramki skierował głową Szymon Kamiński, ale z linii bramkowej wybił ją Dawid Lisowski. Dosłownie za moment ten sam zawodnik znalazł się po drugiej stronie boiska, dobił strzał swojego brata i Siarka prowadziła.

Podlasie rzuciło się do odrabiania strat, o bramkę mogli się pokusić Kobyliński czy Pigiel (w Tarnobrzegu zdobył oba gole).
Gdy pachniało wyrównaniem Siarka skontrowała, niemal skopiowała akcję brakową, z tą różnicą, że tym razem piłkę do siatki wpakował Piotr Lisowski.

Nim się białczanie otrząsnęli, zainkasowali kolejny cios, za sprawą Jodłowskiego, a na 4:0 uderzeniem głową podwyższył Marcin Kumorek. W doliczonym czasie gry swoją pierwszą w Podlasiu bramkę zdobył Ezana Kahsay.

Liczba wejść w pole karne może być porównywalna, ale różnica w jakości przed i w samym polu karnym była ogromna na korzyść Siarki. Ciężko rywalizować z drużyną, która razem z Wieczystą wiosną gra w innej lidze niż reszta. Nie pozostaje nic innego jak ciężko pracować, żeby wyjść ze złego dla nas momentu i w przyszłości zbliżać się do poziomu Siarki

komplementował nasz zespół Artur Renkowski, trener Podlasia.