Podsumowano młodzieżowy bieg Bronka Malinowskiego

(aka)
Kinga Maliszewska, uczennica SP nr 4 puchar  dla swojej szkoły odebrała z rąk prezydenta  Grudziądza Roberta Malinowskiego
Kinga Maliszewska, uczennica SP nr 4 puchar dla swojej szkoły odebrała z rąk prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego Alicja Kalinowska
Udział w nim wzięło 1.663 uczniów

Szkoły, których najliczniejsza reprezentacja stanęła na linii startu XXV Młodzieżowych Biegów Ulicznych im. Bronisława Malinowskiego, zostały nagrodzone pucharami.

W październikowym biegu łącznie wystartowało 1.663 uczniów grudziądzkich szkół. W kategorii podstawówek najliczniejszą reprezentację, bo aż 73 uczniów, miała Szkoła Podstawowa nr 4. Wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęła "ósemka", której reprezentacja również liczyła 73 uczniów.

Najliczniej reprezentowaną szkołą ponadgimnazjalną był Zespół Szkół Ekonomicznych. Z tej szkoły na linii startu pojawiło się 38 uczniów.

"Ekonomik" poza pucharem otrzymał także nagrodę pieniężną na nowy sprzęt sportowy. -_ Kupiliśmy stoper z kolumną. Nasi uczniowie chcieliby, aby w szkole w końcu pojawiła się siłownia, ale na jej pełne wyposażenie nie mamy jeszcze dość pieniędzy - _mówi Jolanta Olszewska, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomicznych.