Poetka z legitymacją

  Poetka z legitymacją

  Mirosław Kowalski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Anna Cybulska, poetka z Radziejowa

  Anna Cybulska, poetka z Radziejowa ©Fot. ze zbiorów poetki

  Wszystko zaczęło się dość prozaicznie, czyli od pisania do szuflady. Dziś Anna Cybulska jest członkiem ZLP.
  Anna Cybulska, poetka z Radziejowa

  Anna Cybulska, poetka z Radziejowa ©Fot. ze zbiorów poetki

  Nieśmiałymi próbami poetyckimi radziejowianki zainteresowali się redaktorzy włocławskiego oddziału "Gazety Kujawskiej" i można powiedzieć, że od tej pory wszystko potoczyło się błyskawicznie. Już w 2005 roku Anna Cybulska, poetka z Radziejowa, zadebiutowała tomikiem wierszy "Anioły we mnie śpią". Po nim ukazał się zbiór wierszy "Szklane marzenia", a ostatni tomik poetycki nosi tytuł "W twoich dłoniach sen". Pierwsze wiersze kujawskiej poetki drukowane były w "Gazecie Kujawskiej". Kolejne we "Włocławskim Kurierze", lokalnym miesięczniku "Powiatowe ABC", w opiniotwórczym magazynie artystyczno-filologicznym "Temat" i almanachu Festiwal Sztuk "Rejs 2007".


  Poetka jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich. Ma za sobą też spotkania autorskie we Włocławku, Bydgoszczy i Radzie-jowie.


  Przez ostatni rok twórczość Anny Cybulskiej została poddana gruntownej analizie przez warszawskich filologów i eseistów, co zaowocowało przyjęciem jej do Związku Literatów Polskich. Związkową legitymację odebrała z rąk dra Dariusza Tomasza Lebiody, prezesa bydgosko-toruńskiego oddziału ZLP otrzymała legitymację członkowską, potwierdzającą ten fakt.


  Fot. ze zbiorów poetki


  Anna Cybulska, poetka z Radziejowa

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (26)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej