Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Niedawno mundurowi z kujaw i pomorza rywalizowali w  w...

Policjanci z KPP Żnin z sukcesami w finale eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskich Zawodów "Dzielnicowy roku 2019" [zdjęcia]

Niedawno mundurowi z kujaw i pomorza rywalizowali w w wojewódzkich eliminacjach do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Funkcjonariusze ze Żnina zdobyli wszystkie główne nagrody.

Policjanci musieli wykazać się podczas trzech konkurencji: testu z wiedzy policyjnej symulacji przyjęcia interesanta, a także w czasie strzelania z broni palnej.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend w województwie kujawsko - pomorskim.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego, a co za tym idzie zdobywcą tytułu najlepszego dzielnicowego został mł. asp. Dawid Superczyński z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

Drugie miejsce zajęła sierż. szt. Joanna Korpus z KMP w Bydgoszczy, a trzecie należy do mł. asp. Piotr Rączkowiaka z KPP w Chełmnie.

W klasyfikacji drużynowej żnińska Komenda Powiatowa Policji także zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając KMP Bydgoszcz oraz KPP Chełmno.

W zawodach uczestniczyli także kierownicy rewirów dzielnicowych.

Najlepszym z nich w województwie kujawsko - pomorskim okazał się funkcjonariusz z KPP Żnin, asp. szt. Robert Wróblewski.

Tuż za nim w czołówce rankingu uplasowali się: asp. szt. Marcin Kopacki z KPP w Rypinie, asp. szt. Marcin Koziński - KMP we Włocławku.

- Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby przez dzielnicowych. W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 22-25 października 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli pierwsze i drugie miejsce oraz kierownik rewiru dzielnicowych, który uzyskał pierwszą lokatę - informuje kujawsko - pomorska policja.