Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Polska wygrała z Serbią. World Grand Prix siatkarek - dzień I [zdjęcia]

Redakcja
Polska wygrała z Serbią, a Brazylia z Włochami w pierwszych meczach World Grand Prix w Łodzi. Oba mecze zakończyły się wynikami 3:2.
EURO 2012: tak łodzianie dopingowali Polskę w meczu z Grecją [zdjęcia]

W cieniu EURO 2012 wczoraj (8 czerwca) w łódzkiej Atlas Arenie rozpoczął się turniej World Grand Prix siatkarek. Kibice od razu mieli wyjątkowo dużo emocji - oba mecze zakończył się w tie-breakach.

Najpierw Brazylijki pokonały Włoszki. Choć to Europejki wygrały pierwszego seta (25:18), kolejne dwa padły łupem "Canarinhos" (25:22 i 25:21). Gdy wydawało się, że siatkarki z Brazylii rozstrzygną spotkanie, zwyciężyły Włoszki (25:20). W decydującej partii zawodniczki z Ameryki Południowej nie pozostawiły już rywalkom złudzeń, wygrywając 15:6.

Mecz Polek z Serbkami rozpoczął się od zwycięstwa przyjezdnych 26:24. Wyrównany pierwszy set napawał jednak optymizmem. Jak się miało okazać, nieprzesadnym. Biało-Czerwone w drugiej partii grały bardzo dobrze i szybko wypracowały sobie wysokie prowadzenie (12:7, 16:12). Przy wyniku 24:17 coś się jednak zacięło i Serbki odrabiały stopniowo straty. Naszym zawodniczkom pomogła Jovana Brakocevic, serwując w siatkę na 25:22.

Kolejne dwie partie to znów wielka huśtawka nastrojów. Najpierw siatkarki z Bałkanów wygrały do 20, by w 4. secie przegrać do 16. Kibice znów zobaczyli tie-breaka. Gra była wyrównana do zmiany stron (8:7 dla Polek). W końcówce nasze siatkarki wzmocniły obronę i wygrały 15:10.

- To był ciężki mecz, w którym były lepsze i gorsze momenty. Miałyśmy problem z przyjęciem i niewiele mogłyśmy po tym zrobić - przyznała po spotkaniu Maja Ognjenovic, kapitan Serbii. - My też mieliśmy problemy z przyjęciem i to może nawet w większym stopniu niż rywalki. Mogę jednak pochwalić swój zespół za dobrą grę w bloku i determinację w obronie - powiedział z kolei Alojzy Świderek, trener Polek.

Kolejne mecze World Grand Prix w łódzkiej Atlas Arenie już dzisiaj (9 czerwca). O godzinie 12.30 Serbia zmierzy się z Brazylią, a o 15 Polki zagrają z Włoszkami.