Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pewnie pokonali w piątek...

Polski Cukier Toruń pewnie pokonał Stelmet [zdjęcia kibice + mecz]

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pewnie pokonali w piątek Stelmet Zielona Góra. Na własnym parkiecie Twarde Pierniki wygrały 92:82 (20:17, 23:16, 24:17, 25:32).

W pierwszej kwarcie zawodnicy obu ekip nie potrafili trafić żadnego rzutu zza linii 6,25 m, spudłowali aż dziesięć. Gdy zaczęło się to udawać torunianom, zyskiwali przewagę. Trzy trójki Damiana Kuliga, Keitha Hornsby’ego i Mikołaja Ratajczaka pozwoliły objąć Polskiemu Cukrowi prowadzenie 36:28 w 18. minucie. Miejscowi słabo bronili swoją deskę i pozwolili rywalom zebrać aż siedem piłek. W innych elementach byli lepsi.

Kilkupunktowe prowadzenie spowodowało, że podopieczni Sebastiana Machowskiego zaczęli grać spokojniej i powiększać przewagę. Po trafieniu 3+1 Aarona Cela Polski Cukier prowadził 56:43 w 26. minucie.

Zielonogórzanie niemoc w trójkach przerywali chwilę potem kiedy trafił Jarosław Zyskowski. Wcześniej zmarnowali aż 13 takich prób!

Świetna była końcówka trzeciej części i początek czwartej. Najpierw trafił spod kosza Alade Aminu, a po przerwie celną trójką popisał się Kyle Waever.

W 33. minucie z boiska wyleciał Żan Tabak, trener Stelmetu, który nie zgadzał się z decyzjami sędziów i głośno je kwestionował. Otrzymał dwa przewinienia techniczne i musiał opuścić halę.

W końcówce torunianie zadowoleni z wysokiego prowadzenia nie forsowali już tempa i pozwolili rywalom odrobić połowę strat.

Tak więc po wygranych nad Legią Warszawa i Eneą Astorią Bydgoszcz torunianie zwyciężyli trzeci raz.

W sobotę o godz. 12.30 w Polsacie Sport wyjazdowy mecz Anwilu Włocławek ze Spójnią Stargard. W niedzielę o godz. 19 Enea Astoria zagra w Warszawie z Legią.

POLSKI CUKIER - STELMET ZIELONA GÓRA 92:82
Kwarty: 20:17, 23:16, 24:17, 25:32

POLSKI CUKIER: Kulig 17 (2x3, 8 zb.), Hornsby 16 (3x3), Weaver 12 (1x3), Cel 10 (1x3), Wright 9 (7 as.) - Aminu 17, Schenk 6, Ratajczak 5 (1x3), Perka 0, Grochowski 0.
STELMET: Zyskowski 15 (1x3, 7 zb.), Hakanson 13 (1x3), Meier 9, Thomasson 8, Radic 7 (12 zb) - Ponitka 13 (1x3), Gordon 9 (7 zb.), Koszarek 3 (1x3), Jasiński 3 (1x3), Zamojski 2, Mąkowski 0, Traczyk 0.