Pomagamy złapać wiatr w żagle

Materiał informacyjny JANVEST-S.A.
Ponosimy zdecydowanie wyższe ryzyko finansowe, dlatego finalnie nasz produkt ma adekwatną cenę. Takie są zasady rynku- mówią Piotr Schmude, Prezes Funduszu Pożyczkowego Janvest SA i Barbara Schmude, Dyr. działu prawnego Janvest SA.

Rozmawia Jan Oleksy

Janvest jest znaną instytucją na rynku usług finansowych.

Piotr Schmude: Działamy już od ponad 20 lat. Aktualnie jesteśmy liderem w udzielaniu pożyczek pozabankowych dla przedsiębiorstw. Współpracujemy z największymi funduszami inwestycyjnymi, co zapewnia nam stabilność i płynność kapitałową. Dzięki temu nasi klienci mają zagwarantowane dostępne i elastyczne finansowanie.

Barbara Schmude: Dodam, że Janvest przyjmuje i stosuje Zasady Dobrych Praktyk Związku Przedsiębiorstw Finansowych, czyli reguły postępowania przyjęte przez wiodące firmy na rynku finansowym. Warunkiem przynależności do grona skupiającego podmioty, które odpowiadają wysokim standardom etycznym jest m.in. uzyskanie pozytywnych wniosków z restrykcyjnych audytów zewnętrznych i wyników analiz różnych aspektów naszego działania.

Nie jesteście bankiem sensu stricto.

PS: Tak, to prawda, nie jesteśmy bankiem, ale musimy trzymać się określonych reguł i zasad przy udzielaniu finansowania.

Zajmujecie ważne miejsce na rynku usług finansowych.

PS: Janvest wchodzi w nową niszę rynkową. Wspiera tych, którzy potrzebują szybkiego i elastycznego finansowania dopasowanego do indywidualnych potrzeb. A wszystko to tylko za nieco wyższą cenę. Dzięki temu biznes, którym nie interesują się banki, może się rozwijać, a firma osiąga często spektakularny sukces rynkowy. Jest to więc istotne uzupełnienie tradycyjnego finansowania, dzięki któremu gospodarka w każdym segmencie może liczyć na wsparcie kapitałowe.

Wiadomo, że wasza działalność obarczona jest większym ryzykiem?

PS: Oczywiście takie finansowanie wiąże się z nowym podejściem, całkowicie innym niż prezentuje tradycyjny sektor finansowy. Janvest wprowadził zupełnie nowe metody analizy ryzyka biznesowego oraz racjonalności i efektywności wykorzystania środków uzyskanych od Janvestu.

Co wnoszą nowe analizy?

PS: Pozwoliły one na stworzenie po pierwsze - nowego spojrzenia na ocenę ryzyka biznesowego, a po drugie – nowego modelu współpracy, który mimo teoretycznie większego ryzyka pozwala zachować bezpieczeństwo zainwestowanych środków. Dzięki takiemu finansowaniu wiele firm może rozwijać niestandardowe biznesy, a czasem po prostu dokończyć inwestycje, z których z różnych powodów wycofują się banki.

Niesie to za sobą pewne konsekwencje…

PS: Oczywiście wszystko kosztuje. Janvest za swoją usługę, innowacyjne analizy, nowoczesne finansowanie, pozwalające złamać stereotypy ryzyka finansowego pobiera odpowiednio wyższą opłatę. Ale jak to bywa na rynku, za doskonalszy, bardziej nowoczesny produkt płaci się wyższą cenę. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki nowoczesnym produktom ich nabywcy osiągają lepszą pozycję rynkową i najczęściej jeszcze większe zyski. A więc z korzyścią dla gospodarki, w której mają szansę się rozwijać i zarabiać również ci przedsiębiorcy, którzy oczekują więcej niż standardowe formy finansowania.

20 lat doświadczeń procentuje ugruntowaną pozycją na polskim rynku finansowym.

BS: Janvest jako jedyna firma udzielająca finansowania dla biznesu stała się członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. ZPF jest szanowaną i prestiżową organizacją, zrzeszającą najpoważniejsze instytucje finansowe. W uznaniu naszych wysokich standardów etycznych i biznesowych, ZPF przyjął nas w poczet swoich członków, co odbieramy jako szczególne wyróżnienie. Firma Janvest jest szansą, dzięki której rozwinęło się już wiele wartościowych biznesów i przedsięwzięć gospodarczych. Ta wyjątkowa rola jest szczególnym wyróżnikiem funduszy pożyczkowych, do których zalicza się nasza firma.

Potwierdzeniem waszej pozycji na rynku są zdobyte zaszczyty.

PS: Zupełnie niedawno Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki przyznał nam tytuł „Champion Biznesu” za istotny wkład w rozwój gospodarczy, a w kwietniu tego roku zostaliśmy docenieni przez Gazetę Prawną, która nominowała nas do tytułu „Najwyższa jakość QI”. Ten fakt docenili również organizatorzy Międzynarodowego Forum Gospodarczego, zapraszając mnie do zaszczytnego grona prelegentów.

Niewątpliwe powody do satysfakcji.

PS: Bardzo cieszymy się i szczycimy przyznanymi nagrodami i zdobytymi tytułami, wszystkie są bardzo prestiżowe i wartościowe. To faktycznie duże wyróżnienie, ale największym wyróżnieniem dla nas jest zdobyte zaufanie klientów, którzy nas doceniają, chcą robić z nami interesy, a coraz częściej powracają do podjętej współpracy. To uznajemy nie tylko za największą nagrodę, ale najważniejszy miernik naszego sukcesu, który stanowi inspirację do dalszego rozwoju firmy Janvest.

JANVEST

Tu podaj tekst alternatywny

ul. Kosynierów Kościuszkowskich 13,
Toruń
tel. 518 400 920
www.janvest.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie