4/5
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Tu - przynajmniej jeśli chodzi o wakacje w Polsce -  zaczyna...
fot. Momonator

Tanie wakacje 2019. Jak zorganizować urlop za 3000 zł?

Tu - przynajmniej jeśli chodzi o wakacje w Polsce - zaczyna się robić naprawdę łatwo, trochę aż za łatwo.

Najlepiej pomnożyć
Prawdę mówiąc przy 3 tysiącach w kieszeni chyba tą najlepszą radą byłoby skorzystanie z któregoś ze scenariuszy dotyczących wakacji za 1 i 2 tysiące przy jednoczesnym znaczącym wydłużeniu wyjazdu ponad nasze założone przez nas ramowe 7 dni. Dlaczego? Bo najefektywniej wypoczywamy dopiero podczas urlopu, który trwa nieprzerwanie minimum 2 tygodnie. Ale naszym ograniczeniem może być też po prostu czas. Wtedy rzeczywiście warto postawić na standard i wygodę wypoczynku - w tym budżecie, jeśli chodzi o wakacje w Polsce jest to jak najbardziej osiągalne - i to bez żadnego trudu, bo nawet po odliczeniu kosztów dojazdu z jednego końca Polski na drugi zostaje nam ok. 400 zł dziennie.

Last minute z sensem
Z tym budżetem można też myśleć o zagranicznym wyjeździe (i to niekoniecznie tygodniowym, ale i dłuższym) z biurem podróży - oczywiście głównie w kategorii „last minute”, nie w rozumieniu marketingowego chwytu tylko realnej wyprzedaży niesprzedanych jeszcze miejsc na mniej niż tydzień przed odlotem. Pod tym względem polski rynek turystyczny coraz bardziej upodobania się do swych europejskich odpowiedników - pod tym względem pojęcie „last minute” zmienia się mniej więcej tak, jak hasło „wyprzedaż” w sieciach odzieżowych, czyli z punktu widzenia klienta zdecydowanie na lepsze.

Zdanie się na ten rodzaj ofert wymaga od nas dość mocnych nerwów i sporej elastyczności - bo przecież niemal do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieć, dokąd właściwie się wybieramy. Wymaga też pewnej ostrożności - ale wcale nie większej niż przy korzystaniu z jakiejkolwiek innej oferty biur podróży. Przy odrobinie szczęścia i uporu możemy spokojnie znaleźć nawet dwutygodniowy wyjazd mieszczący się w naszym budżecie.

Co należy z grubsza zrobić, by wiedzieć, jaki realny standard noclegu i jego bezpośredniego otoczenia oferuje nam biuro podróży? Przepraszamy z góry każdego, dla kogo te rady mogą się okazać zbyt banalne. Otóż po pierwsze sprawdzamy hotel, czy pensjonat. Ale nie na stronie internetowej biura podróży tylko tej własnej hotelu, ewentualnie w Booking.com czy innej tego typu wyszukiwarce. Następnie przeglądamy wszystkie dostępne opinie na jego temat (znów, z pewnością nie na stronie biura podróży), wreszcie uważnie oglądamy okolicę w Google maps (włączamy widok satelitarny, przeglądamy zdjęcia). Sprawdzamy też, czy sama miejscowość, w której znajduje się hotel nam odpowiada, czy będzie tam wystarczająco wiele miejsca na plaży i czy w okolicy jest coś interesującego do zwiedzania.

Jednym słowem robimy dokładnie to, co robilibyśmy, gdybyśmy mieli tam zarezerwować miejsce samemu - i dokładnie na tych samych podstawach podejmujemy decyzję. Z jednym tylko wyjątkiem - cenami pokojów proponujemy się nie przejmować. Biuro podróży prawie na pewno ma zniżkę, a do tego załatwia nam w cenie transport lotniczy na miejsce. Bardzo często dostajemy też częściowe wyżywienie (All inclusive w tym przedziale cenowym zdarza się już rzadziej).

Zobacz również

Bydgoski roczek Strajku Kobiet. Protest przed siedzibą PiS w Bydgoszczy [zdjęcia]

Bydgoski roczek Strajku Kobiet. Protest przed siedzibą PiS w Bydgoszczy [zdjęcia]

Prezenty na baby shower – niekonwencjonalne upominki do mieszkania

Prezenty na baby shower – niekonwencjonalne upominki do mieszkania

Polecamy

Te osoby nie muszą się obawiać o pracę. Ich sytuacja jest lepsza niż przed pandemią

Te osoby nie muszą się obawiać o pracę. Ich sytuacja jest lepsza niż przed pandemią

W piątek Energa zagra w Jastrzębiu, a w niedzielę u siebie z Cracovią

W piątek Energa zagra w Jastrzębiu, a w niedzielę u siebie z Cracovią

Tatry. Mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia. TPN: nie powinien schodzić ze szlaku

Tatry. Mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia. TPN: nie powinien schodzić ze szlaku

Dodaj ogłoszenie