MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Potrafią się obronić !

Tekst i fot. Maja Stankiewicz
Oprócz pucharów za zwycięstwo młodzież z Gimnazjum w  Paterku otrzymała nagrody rzeczowe. Wręcza je zawodnikom  wicestarosta Tomasz Miłowski.
Oprócz pucharów za zwycięstwo młodzież z Gimnazjum w Paterku otrzymała nagrody rzeczowe. Wręcza je zawodnikom wicestarosta Tomasz Miłowski.
Wczoraj, na strzelnicy w Paterku, rozegrano VI Zawody Obronne. Organizatorem imprezy był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle.

Co roku wyzwanie podejmuje więcej drużyn. Tym razem do rywalizacji stanęli gimnazjaliści, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Łatwo nie było.

Strzelali, rzucali, biegali...

Oprócz tego, że każdy wykazać się musiał celnością na strzelnicy uczestnicy zawodów rzucali także granatem oraz pokonać musieli trudny bieg przełajowy z przeszkodami, podczas którego np. transportować trzeba było rannego, czy toczyć olbrzymi kamień.

Na koniec były jeszcze pojedynki strzeleckie, a wszystko to w upale. By zająć dobre miejsce strasznie się trzeba było wczoraj napocić.

Kierownikiem zawodów był kpt. rezerwy Jan Nowakowski, prezes nakielskiego klubu Żołnierzy Rezerwy LOK, a sędzią głównym major rezerwy Mirosław Hadrych. Po zliczeniu wszystkich punktów uroczyście ogłoszono wyniki. Puchary zwycięzcom wręczali wicestarosta Tomasz Miłowski i członek Zarządu Powiatu Zbigniew Sabaciński. Władze powiatu sponsorowały turniej, przekazując organizatorom 1000 zł.

Dla kogo puchary?

Wśród seniorów Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna wystawiona przez Państwową Straż Pożarną w Nakle. Gratulacje za zajęcie drugiego miejsca odbierała wczoraj drużyna Zakładu Przemysły Drzewnego w Paterku. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci I Batalionu Logistycznego. Na czwartym miejscu ukończyła rywalizację drużyna JPR Drążno, a na piątym reprezentacja Zakładu Karnego w Potulicach.

Zacięta rywalizacja toczyła się wczoraj także wśród młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Tu jak się okazało wczoraj - nie mieli sobie równych uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Drugie miejsce zajęli także reprezentanci tej szkoły - uczniowie LO, które działa przy "Żegludze".

Trzecie miejsce na podium przypadło młodzieży z I LO im. Krzywoustego w Nakle, a czwarte wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle.

Do walki stanęli wczoraj również gimnazjaliści. W tej kategorii wiekowej najlepsi okazali się gospodarze, czyli drużyna Gimnazjum w Paterku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Gimnazjum nr 4 w Nakle, a trzecie miejsce młodzież z Gimnazjum nr 3 w Nakle. Na czwartym miejscu ukończyła zawody reprezentacja Zespołu Szkół w Potulicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska