Pożyczka dla przedsiębiorców. Jak otrzymać pożyczkę bez prowizji z oprocentowaniem 0%?

Materiał informacyjny Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
Pożyczka z oprocentowaniem na poziomie 0%, a w dodatku bez prowizji jest spełnieniem marzeń inwestorów. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy przygotował specjalną ofertę dla przedsiębiorców planujących wprowadzić na rynek nowy produkt. Oferta jest skierowana do mikro, małych oraz średnich firm. Wystarczy udokumentować innowacyjność swojego produktu lub usługi w skali województwa.

Zadaniem Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw z Kujaw i Pomorza. Lokalna instytucja pozyskuje środki unijne, by następnie przeznaczyć je na udzielanie pożyczek na warunkach korzystniejszych, niż proponują komercyjne banki.

kpfp

Piotr Rybiński, starszy specjalista ds. pożyczek w Kujawsko-Pomorskim Funduszu Pożyczkowym - „Przedsiębiorcom, którzy planują wdrożyć inwestycje związane z innowacjami w skali regionu, możemy zaoferować najbardziej korzystne warunki pożyczki.”

Doskonałe warunki pożyczki dla przedsiębiorców

Zachętą dla właścicieli firm są niespotykane na polskim rynku warunki pożyczki - oprocentowanie w wysokości 0% oraz brak prowizji! Inwestorzy muszą zwrócić dokładnie taką kwotę, jaką otrzymują w ramach programu. Najczęściej kredyty przydzielane są w wielkości ok. 1 mln zł, ale w przypadku większych potrzeb inwestycyjnych wysokość pożyczki może zostać podniesiona nawet do 5 mln zł.

Co równie istotne – otrzymanych w ramach kredytu pieniędzy nie trzeba w całości przeznaczyć jedynie na rozwój unikalnego rozwiązania. Dozwolone jest także np. wyposażenie firmy w narzędzia i maszyny, których przeznaczenie będzie związane z dystrybucją nowego produktu. Do 50% wartościpożyczki można wykorzystać na finansowanie kapitału obrotowego związanego z realizowaną inwestycją. Często przedsiębiorcy korzystając z tej możliwości wyposażają się w materiały potrzebne do wyprodukowania nowego towaru. 10% kredytu można przeznaczyć na zakup nieruchomości.

Ile wynosi okres spłaty pożyczki dla przedsiębiorców?

Bardzo korzystny jest również okres spłaty, który najczęściej wynosi 7 lat. Może on zostać jednak wydłużony do maksymalnie 10 lat lub zostać ustalony na krótszy, zgodnie z potrzebami przedsiębiorcy. Dzięki temu właściciele firm mają możliwość spokojnego inwestowania otrzymanych środków.

Uzyskanie bezprocentowej pożyczki jest możliwe pod warunkiem wprowadzenia na rynek kujawsko-pomorski nowego produktu. Konieczne jest potwierdzenie jego unikalności. Można to zrobić przedstawiając pozyskane patenty, wzory użytkowe czy zgłoszenia patentowe lub zgłoszenia wzoru użytkowego. Potwierdzeniem unikalności jest też opinia o innowacyjności wystawiona przez odpowiednie instytucje, takie, jak np. centra badawczo-rozwojowe czy ośrodki innowacji. Produkty mogą być zarówno materialne, jak i niematerialne (włączając usługi). Nowe rozwiązania muszą być wdrożone do końca 2022 r.

Pożyczka dla przedsiębiorców – uzyskaj pomoc Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy otacza przedsiębiorców opieką od samego początku starania się o pożyczkę.

Pracownicy placówki służą pomocą podczas całego procesu prowadzącego do uzyskania finansowania.
Ze względu na wagę projektu dla rozwoju całego regionu, firmy zainteresowane zaciągnięciem kredytu na poczet wprowadzenia nowego produktu na rynek - zostaną obsłużone priorytetowo. W celu uzyskania szczegółowych informacji można skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: +48 56 475 62 95 lub umówić się na spotkanie w jednym z biur w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu lub Włocławku lub podczas dyżuru konsultanta w Brodnicy. Dokładne dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej K-PFP.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. został utworzony w 2004 roku przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, który jest jego udziałowcem. Fundusz nie jest spółką komercyjną, a zysk przeznaczany jest na działalność statutową i podwyższanie kapitału pożyczkowego.

Pożyczka udzielana jest w ramach projektu Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju 2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

kpfp

Materiał oryginalny: Pożyczka dla przedsiębiorców. Jak otrzymać pożyczkę bez prowizji z oprocentowaniem 0%? - Gazeta Pomorska