Pożyczka dla zadłużonych. Gdzie się o taką starać?

Redakcja
Osoby zadłużone nie mają szansy na otrzymanie kredytu z banku, mogą jednak starać się o pożyczkę z firm pozabankowych. Ponieważ takich w ostatnim czasie działa na rynku coraz więcej, konieczne jest skrupulatne zapoznanie się z ich ofertą.

Firmy pozabankowe na polskim rynku działają bardzo prężnie i rozwijają się dynamicznie. Zainteresowanie ich ofertą wśród klientów indywidualnych jest bardzo duże, dlatego też z roku na rok pojawiają się nowe podmioty, oferujące zróżnicowane produkty. Część z firm decyduje się wprowadzić do oferty produkty dla osób zadłużonych. Tacy klienci, z uwagi na fakt, że ich nazwisko widnieje w bazach gromadzących informacje o zadłużeniu, nie mają szansy na otrzymanie pożyczki z banku. Nie oznacza to jednak, że muszą sięgać po pierwszą lepszą ofertę z firm pozabankowych.

Gdy mowa o pożyczkach pozabankowych dla osób zadłużonych, to mowa o tych pożyczkach, które firmy pozabankowe oferują klientom bez uprzedniego sprawdzania ich historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowe (BIK), Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) czy Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). Klient zainteresowany pożyczką bez weryfikacji, z uwagi na swoją sytuację finansową, powinien bardzo skrupulatnie wybrać produkt. By ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z porównywarki chwilówek dla osób zadłużonych pod adresem: terve kredyty bez bik online.

By wybrać najtańszą ofertę

Pożyczki oferowane osobom zadłużonym czy posiadającym negatywną historię kredytową są najczęściej droższe niż pozostałe pożyczki pozabankowe, dostępne w ofercie firm pozabankowych. Na taki stan wpływ ma przede wszystkim wyższe ryzyko, jakie ponosi pożyczkodawca. Z punktu widzenia osoby wnioskującej o taką pożyczkę ważne jest to, by wybrać produkt, który nie zrujnuje domowego budżetu.

Wspomniana wyszukiwarka jest intuicyjna w obsłudze i pozwala porównać aktualną ofertę firm pozabankowych. Osoba zainteresowana może wybrać maksymalnie 4 kryteria porównywania jednocześnie: czasu (oczekiwania na pożyczkę i jej spłaty), kwoty (najmniejszej lub największej) czy dodatkowych opcji (możliwość wydłużenia spłaty pożyczki, konieczność dostarczenia zaświadczeń o zarobkach, weryfikacja potencjalnego pożyczkodawcy w bazach zbierających informacje o historii kredytowej czy możliwość uzyskania darmowej pożyczki - najczęściej przy korzystaniu z usług danej firmy pożyczkowej po raz pierwszy).

Weryfikacja - element najważniejszy

Osoby zadłużone poszukujące pożyczki pozabankowej, powinny szczególną uwagę zwrócić nie tylko na wysokość rat, lecz także sposób weryfikacji ich zdolności kredytowej. Większość firm w jej określeniu sprawdza właśnie, czy klient posiada negatywną, czy pozytywną historię kredytową. Na rynku działają podmioty sprawdzające potencjalnego pożyczkodawcę we wszystkich możliwych bazach, wybranych lub wcale niedokonujące takiej weryfikacji. Istnieją także firmy, które udziela pożyczki na zwykły dowód osobisty http://www.terve.pl/pozyczki/pozyczka-na-dowod nie weryfikując historii kredytowej pożyczkobiorcy.

Z punktu widzenia klienta zainteresowanego pożyczką pozabankową, ważne jest to, by wiedział on, w jakich bazach ujawnione zostało jego zadłużenie. Dzięki temu może wybierać wśród ofert firm, które sprawdzają wyłącznie np. w BIK i tym samym zaciągnąć najkorzystniejszą pożyczkę pozabankową, jaka jest aktualnie dostępna na rynku.

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie