Pracowałeś w sklepie? Straciłeś pracę? Idź na swoje i otwórz Żabkę w Grudziądzu

Materiał informacyjny Żabka
Jeśli chciałbyś mieć własną firmę, praca na etacie nie daje ci satysfakcji lub straciłeś zatrudnienie, a jednocześnie nie chcesz inwestować dużych środków finansowych, mamy dla ciebie pomysł na biznes: sklep franczyzowy. W sieci Żabka z sukcesem działa już przeszło 4800 franczyzobiorców, w tym kilkunastu w samym Grudziądzu. Do sieci, gwarantującej poczucie bezpieczeństwa i 16 000 tys. przychodu miesięcznie przez pierwszy rok działalności, dołączają zarówno osoby pracujące wcześniej w handlu, jak i bez większego doświadczenia zawodowego.

Na przystępujących do sieci franczyzobiorców czeka wynajęta, w pełni umeblowana i wyposażona w sprzęt, jak również zatowarowana placówka, której łączna wartość sięga ok. 300 tys. zł. Przy tym, nowy franczyzobiorca potrzebuje jedynie ok. 5 tys. zł kapitału własnego na start, z którego środki przeznaczane są na zakup koncesji czy produktów regionalnych. Co ważne, przez pierwsze 12 miesięcy franczyzobiorca ma zagwarantowany przychód podstawowy w wysokości 16 tys. zł miesięcznie.

– Do spróbowania własnych sił z Żabką zachęcił mnie wujek, który prowadzi swój sklep pod szyldem sieci. Przez dwa lata miałam okazję u niego pracować i wspierać go w różnych obszarach działalności, miałam zatem już jakąś wiedzę. Ogromne znaczenie miało dla mnie szerokie wsparcie oraz liczne korzyści, które na początku sieć oferuje franczyzobiorcom, dzięki czemu mogą się oni skupić się na tym, co najważniejsze czyli jakości obsługi klientów – podkreśla Oliwia Wojarska, franczyzobiorczyni sklepu Żabka w Grudziądzu.

Doświadczenie i znany szyld mają znaczenie

Nowi przedsiębiorcy dołączający do sieci mogą liczyć na bieżące wsparcie partnera ds. sprzedaży oraz trenerów biznesu, którzy przygotowują ich do samodzielnego prowadzenia placówki. Zarówno oni, jak i długoletni franczyzobiorcy przez cały okres współpracy mogą korzystać ze specjalistycznych szkoleń pomagających w jeszcze lepszym prowadzeniu własnego sklepu. Dzięki nim zyskują cenne i niezbędne umiejętności z zakresu sprzedaży czy zarządzania zespołem. W powodzeniu biznesu nie małą rolę odgrywa też znany szyld – wielu Polaków udaje się do sklepów z sąsiedztwa, które dobrze kojarzy i z różnych powodów lubi, a Żabka rozpoznawalna jest przez blisko 97 proc. Polaków.

Na tym wsparcie sieci się nie kończy

Taka sieć jak Żabka zaopatrzona jest również w szereg nowoczesnych rozwiązań, do których nie ma dostępu większość indywidualnych przedsiębiorców. Swoim franczyzobiorcom gwarantuje takie narzędzia jak aplikacja mobilna frappka, umożliwiająca przy użyciu smartfona sprawdzenie np. poziomu zatowarowania czy wielkość bieżących obrotów. Z kolei dedykowana klientom aplikacja żappka oferuje szereg indywidualnych promocji oraz program lojalnościowy, które zachęcają Polaków do odwiedzin sklepów.

Franczyzobiorcy Żabki mogą liczyć także na bieżącą opiekę i doradztwo specjalnych jednostek przede wszystkim Centrum Wsparcia Franczyzobiorców, do którego niemal w każdym momencie mogą zgłosić się z pytaniem czy problemem dotyczącym codziennej działalności czy obszaru IT.

- Z tego, co widzę to biznes dla osób w każdym wieku, tych którzy znają bliżej branżę handlową, ale i takich, którzy nigdy wcześniej nie pracowali. Bez dużych inwestycji, przy znaczącym wsparciu ze strony sieci, można rozkręcić w okolicy swój własny biznes - dodaje Oliwia Wojarska.

Odpowiedzialność na swoim

Każdy z franczyzobiorców sklepu Żabka jest jednocześnie indywidualnym przedsiębiorcą. Po jego stronie leży zatem m.in. zarządzanie sklepem i ponoszonymi kosztami czy rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym. Jest on również odpowiedzialny za kwestie związane z zatrudnieniem pracowników. Jak każdy przedsiębiorca, jest również zobowiązany do bieżącej oceny swoich dochodów. Co ważne po podpisaniu umowy obie strony obowiązuje 30-dniowy okres wypowiedzenia. Franczyzobiorca może więc w każdej chwili zakończyć współpracę bez żadnych konsekwencji.

Także i Ty możesz znaleźć się w gronie zadowolonych franczyzobiorców sieci Żabka, których jest już w całym kraju ponad 4800. Jeśli chcesz poprowadzić swój sklep franczyzowy w Grudziądzu, odwiedź www.franczyza.zabka.pl.

Pragniesz wziąć sprawy w swoje ręce? Poprowadź sklep Żabka w Grudziądzu!

Dodaj ogłoszenie