Prasówka 19.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 18.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Osoby o takich imionach przyciągają pieniądze. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [19.08.2022]”?

Prasówka 19.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Osoby o takich imionach przyciągają pieniądze. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [19.08.2022]

Wszyscy rodzice mają nadzieję, że ich pociechy odniosą w życiu sukces. Według ezoteryków przyszłość i los może zostać określony już od samego początku - ze względu na nadane imiona. Wróżka Roma zaprezentowała listę imion dzieci, które mają szansę w przyszłości zarobić najwięcej pieniędzy.

Nie przegap promocji!

📢 Takich produktów nie jedz przed snem. Zobacz - one mogą powodować bezsenność [lista]

Jakich produktów lepiej nie jeść przed snem? Co może powodować bezsenność? Jak wskazują jasno eksperci, istnieje grupa produktów spożywczych, których powinniśmy unikać przed snem. One mogą powodować bezsenność, a także ból brzucha. Stoją także na przeszkodzie w dążeniu do upragnionej sylwetki. O jakich produktach mowa? Szczegóły w naszej galerii.

📢 Tak urządziła się Ewa Farna w Pradze. Magiczne poddasze i własne studio nagrań [zdjęcia - 19.08.2022]

Ewa Farna na co dzień mieszka w Czechach. To właśnie tam wraz z mężem kilka lat temu kupili piękny dom. Wnętrza możemy podziwiać na Instagramowym profilu wokalistki. Jest stylowo i nowocześnie. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka i żyje na co dzień Ewa Farna.

Prasówka 19.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie sukienki zamaskują brzuszek. Oto modne fasony, które podkreślą kształty i ukryją zbędne kilogramy [19.08.2022]

Niektóre fasony sukienek potrafią zdziałać prawdziwe cuda na naszej sylwetce. Z powodzeniem ukryjesz nimi zbędne kilogramy i wystający brzuszek, a podkreślisz atrakcyjne kształty. Zobacz nasze zestawienie najmodniejszych sukienek maskujących brzuch.

📢 Na te choroby narażone są znaki zodiaku. Raki mają problemy trawienne, a panny nadciśnienie [19.08.2022]

Znak zodiaku może nie tylko powiedzieć wiele o naszym charakterze, ale również przesądzać o naszej odporności i podatności na różne schorzenia zdrowotne. Sprawdź w artykule, na jakie choroby narażone są poszczególne znaki zodiaku. Na te choroby musisz uważać!

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Patrycja Markowska. Na ścianach zdjęcia i portrety, a na lodówce magnesy [19.08.2022]

Patrycja Markowska od ponad dwudziestu lat nie schodzi z estrady. Córka wokalisty zespołu "Perfect" cieszy się ogromną rzeszą fanów. Prywatnie związana z aktorem Jackiem Kopczyńskim. Zobaczcie w naszej galerii, jaka jest prywatnie Patrycja Markowska.

📢 Tak będzie wypłacana Czternasta Emerytura - znamy datę i kwoty. Emerycie, nie daj się oszukać [19.08.2022]

25 sierpnia ZUS zacznie wypłacać dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, czyli tzw. czternastą emeryturę. „14-stka” będzie wypłacona z urzędu, dlatego nie trzeba o nią wnioskować, ani składać jakichkolwiek dokumentów. ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS i proponują „załatwienie” 14. emerytury.

📢 Oto horoskop dla wszystkich znaków zodiaku na koniec wakacji. To czeka ciebie w miłości i finansach [19.08.2022]

Czy Twój znak zodiaku osiągnie bogactwo w 2022 roku? A może po wakacjach czeka ciebie szczęście w miłości. Zastanawiasz się, co los przygotował dla Ciebie w dalszej części sierpnia - zobacz horoskop na koniec wakacji.

📢 Uważaj na te połączenia z ogórkami. To dzieje się z organizmem, gdy jemy ogórki [19.08.2022]

Ogórki to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych warzyw spożywanych w Polsce. Są nie tylko smaczne, ale też niskokaloryczne i naprawdę zdrowe. Posiadają wiele witamin, cennych składników odżywczych i właściwości. Przy niektórych połączeniach ogórki tracą jednak swoje właściwości - zobaczcie!

📢 Ten banknot może być warty więcej niż myślisz. Te 10 złotych może być warte fortunę [19.08.2022]

Warto czasami sprawdzić, co mamy w portfelu i w razie wątpliwości można prosić o wycenę profesjonalistów. Niektóre 10 złotych może kosztować więcej niż wartość nominalna banknotu. Za niektóre z banknotów kolekcjonerzy płacą nawet ponad 1500 złotych.

📢 Oto tricki na wyższą emeryturę. ZUS zdradził nam zasady i wyliczenia wyższych emerytur [19.08.2022]

Proponowane w Polskim Ładzie zmiany wpisują się w kontekst polityki wydłużania aktywności zawodowej Polaków oraz w zasady, które wyraźnie mówią, że im dłuższa praca, to tym wyższa jest emerytura.

📢 Horoskop miłosny na drugą połowę sierpnia 2022. Przed tymi znakami zodiaku wielki zawód miłosny [lista - 19.08.2022]

W miłości jak na wojnie - wszystkie chwyty dozwolone. Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie to również test dla wielu znajomości. Mowa szczególnie o tych nawiązanych latem. Kto może liczyć na długotrwałą relację, a przed kim zawód miłosny? Odpowiedzi na to pytanie zna już Wróżka Roma. Poznaj horoskop miłosny na drugą połowę sierpnia 2022.

📢 Tak mieszkają Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor. Zobaczcie zdjęcia wnętrz ich apartamentu [19.08.2022]

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Aktorka i dziennikarz poznali się na planie serialu "M jak Miłość". Koroniewska wcielała się wówczas w rolę Małgosi Mostowiak, a Dowbor miał przeprowadzić z nią wywiad.

📢 Uważaj na te połączenia z pomidorami. To dzieje się z organizmem, gdy jemy pomidora [19.08.2022]

Pomidory to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych warzyw spożywanych w Polsce. Są nie tylko smaczne, ale też niskokaloryczne i naprawdę zdrowe. Posiadają wiele witamin, cennych składników odżywczych i właściwości. Przy niektórych połączeń pomidory tracą jednak swoje właściwości - zobaczcie!

📢 Takie będą wynagrodzenia we wrześniu 2022. Pensje po lipcowych zmianach brutto i netto [19.08.2022]

W styczniu tego roku wprowadzono pakiet zmian podatkowych w ramach programu "Polski Ład". Sposób wdrażania reformy był krytykowany, rząd zdecydował się na zmianę przepisów w czasie obowiązywania roku podatkowego. Weszły one w życie z początkiem lipca. Jedną z najważniejszych zmian jest obniżka podatku PIT z 17 na 12 procent. Oznacza ona, że wypłaty netto wielu Polaków od lipca są wyższe i takie same będą także we wrześniu.

📢 Oto najbardziej postarzające kolory włosów. Te koloryzacje sprawią, że będziesz wyglądać starzej niż w rzeczywistości [19.08.2022]

Niektóre kolory włosów, choć mogą nam się wydawać atrakcyjne, wyjątkowo mocno podkreślają wszelkie niedoskonałości na skórze twarzy. W efekcie wyglądamy o wiele starzej niż w rzeczywistości. Przygotowaliśmy zestawienie najbardziej postarzających kolorów włosów. Takie koloryzacje dodadzą Ci lat!

📢 Emerytury we wrześniu 2022 - mamy tabelę wyliczeń. Takie przelewy dostaną emeryci po wakacjach [19.08.2022]

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury, ale większość otrzyma ją we wrześniu. My przygotowaliśmy wyliczenia powiększonych o to świadczenie emerytur. Pod uwagę braliśmy też wprowadzone od lipca zmiany podatkowe.

📢 Takie emerytury dostają byli wojskowi - stawki. Zobacz kwoty od szeregowego do generała [19.08.2022]

Emerytury wojskowe uregulowane są w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Uśrednione stawki są różne, w zależności od uzyskanego stopnia. Najnowsze stawki przedstawiliśmy w naszej galerii. Zobaczcie, jakie emerytury mają wojskowi.

📢 Oto letnia rezydencja Roberta i Anny Lewandowskich. Zaglądamy do drewnianego pałacu na Warmii [zdjęcia - 19.08.2022]

Drewniany pałacyk w Stanclewie na Warmii to jeden z ulubionych domów Roberta i Anny Lewandowskich. To tu rodzina lubi spędzać wolny czas latem i zimą. Posiadłość robi wrażenie: prywatna plaża, korty tenisowe, eleganckie wnętrza - zobaczcie zdjęcia!

📢 Te znaki zodiaku muszą być szczególnie czujne w sierpniu 2022. Na horyzoncie pojawi się nowa miłość [19.08.2022]

W sierpniu szykują się duże zmiany w życiu miłosnym niektórych znaków zodiaku. Na ich drodze pojawi się nowa wyjątkowa osoba, warto więc by zachowały czujność i uważnie obserwowały swoje otoczenie. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku czeka miłość w sierpniu 2022!

📢 Tak mieszka Krzysztof Rutkowski z rodziną. Zaglądamy do wnętrz domu słynnego detektywa [zdjęcia - 19.08.2022]

Krzysztof Rutkowski mieszka w luksusowym domu pod Łodzią. Wspólnie z żoną i synem stworzyli przytulne i ciepłe gniazdko. Mają także ogromny ogród - zobaczcie zdjęcia.

📢 Osoby o tych imionach kochają najmocniej. Zobacz - takie jest znaczenie twojego imienia [19.08.2022]

Miłość to sens życia dla człowieka. I to nie miłość do partnera, ale także do rodziców, dziecka czy zwierzątka. Wgłębiamy się do księgi imion i sprawdzamy, kto według ezoteryków kocha najmocniej.

📢 Takie kwoty we wrześniu ZUS będzie przelewać seniorom. Waloryzacja, emerytury bez podatku i Czternastka [19.08.2022]

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury, ale większość otrzyma ją we wrześniu. Przygotowaliśmy dla Państwa wyliczenia powiększonych o to świadczenie emerytur. Pod uwagę braliśmy też wprowadzone od lipca zmiany podatkowe, a także marcową waloryzacje. Emerytury wrześniowe będą inne niż w poprzednich miesiącach.

📢 Taki będzie nowy wiek emerytalny dla chętnych? Oto propozycje dotyczące emerytur stażowych 2023 [19.08.2022]

Taki będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Biedronka, Lidl i inne sklepy wycofują ten towar. Masz te produkty? Natychmiast je wyrzuć lub oddaj! [19.08.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Oto najładniej kwitnące rośliny wieloletnie do ogrodu. Niektóre z nich będą żyły ponad 20 lat! [19.08.2022]

Utrzymanie pięknego ogrodu wymaga inwestycji czasu i środków finansowych. Duże ułatwienie stanowią rośliny wieloletnie, które będą zdobiły posesję nawet przez bardzo długi czas. Niektóre gatunki mogą utrzymać się nawet kilkanaście lat i dłużej! Prezentujemy w artykule najładniej kwitnące rośliny wieloletnie do ogrodu!

📢 Tak mieszka Zenon Martyniuk - mamy zdjęcia ze środka. Zaglądamy do wnętrz domu lidera grupy Akcent [19.08.2022]

Zenon Martyniuk mieszka w Grabówce pod Białymstokiem. Dom nie jest ogromny, ale jego wnętrza robią spore wrażenie. Państwo Martyniukowie mogą się cieszyć również sporym ogrodem. Zresztą - zobaczcie sami!

📢 Te kolory włosów sprawią, że będziesz wyglądać młodziej. Oto koloryzacje, które odejmą Ci lat [19.08.2022]

Odpowiedni kolor włosów potrafi zdziałać cuda. Dobrze dobrana koloryzacja nie tylko pokryje siwe włosy, ale również rozświetli cerę i ukryje oznaki starzenia się. W artykule prezentujemy listę kolorów włosów, które odmładzają. Te stylizacje odejmą Ci lat!

📢 Te znaki zodiaku żyją najdłużej. Osoby o tych znakach często dożywają sędziwego wieku [19.08.2022]

Według astrologów nasza data urodzenia może mieć wpływ nie tylko na charakter czy skłonność do pewnych zachowań, ale również długość życia! Osoby o pewnych znakach zodiaku często dożywają sędziwego wieku i zachowują młodość na długo. Te znaki zodiaku żyją najdłużej!

📢 Wcześniejsza Emerytura 2023 dla chętnych. Takie są wstępne zasady emerytur stażowych [19.08.2022]

Takie mogą być emerytury stażowe. Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Kobiety i mężczyźni spod tych znaków przyciągają się jak magnes. Oni pasują do siebie najbardziej [19.08.2022]

Cechy charakteru, które przypisane są do konkretnego znaku zodiaku mogą być cenną wskazówką. Często, nawet jeśli nie wierzymy w horoskopy i magię, trudno nie zgodzić się z wartościami, które przypisuje do nas znak zodiaku.

📢 Kobiety o tych imionach są najseksowniejsze. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [19.08.2022]

Zdaniem ezoteryków posiadanie konkretnego imienia może pomagać w życiu. Niektóre kobiety o danym imieniu i znaku zodiaku uważane mogą zostać za najseksowniejsze. Zobacz listę imion i znaków zodiaku w powyższej galerii.

📢 Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najtrudniejszymi partnerami. Mamy listę Wróżki Romy [19.08.2022]

Jedni są złośliwi wobec partnerki, drudzy najbardziej cenią sobie wolność, dla trzecich partnerka ma być wybawieniem. Mężczyźni potrafią dać nieźle w kość swoim ukochanym. Które znaki zodiaku są najtrudniejszymi partnerami. Sprawdziliśmy to za pomocą Wróżki Romy. Mężczyźni spod tych znaków są najtrudniejszymi partnerami. Oto ranking Wróżki Romy.

📢 Takie objawy mogą wskazywać na podwyższony poziom cholesterolu. Kiedy trzeba się martwić? [19.08.2022]

Podwyższony poziom złego cholesterolu we krwi to problem, który dotyczy blisko 20 mln Polaków - tak twierdzą eksperci Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. Szczególnie narażone są osoby po 40 roku życia. Tymczasem zbyt wysoki cholesterol LDL zwiększa ryzyko zawału serca i przedwczesnego zgonu. Sprawdź, na jakie objawy zwrócić uwagę, jeżeli podejrzewasz, że problem ten dotyczy także ciebie.

📢 Tak Robert i Anna Lewandowscy urządzają się w Hiszpanii. Tak wygląda ich nowy dom w Barcelonie [zdjęcia - 19.08.2022]

Anna i Robert Lewandowscy w Hiszpanii czują się już jak u siebie. Po kilku miesiącach spędzonych w domu na Majorce, przyzwyczajają się do życia w Barcelonie. Zobaczcie, jak się urządzają w nowym miejscu.

📢 Takie znaki zodiaku są najmądrzejsze. Osoby o takich znakach i imionach dobrze się uczą [19.08.2022]

Możecie wierzyć lub nie, ale do imion od dawna przypisywane są pewne cechy charakteru. Przygotowaliśmy dla Was ranking na podstawie imion według opinii ezoteryków. Na podstawie znaczenia imion i horoskopu przygotowaliśmy dla Was zestawienie osób najinteligentniejszych.

📢 Takie są emerytury w Polsce od wakacji 2022. Oto tabela stawek brutto i netto

Takie są emerytury w Polsce od wakacji 2022. Niewielką poprawę emeryckich budżetów – podobnie jak wszystkich osób płacących podatek według skali tabeli podatkowej – przyniosła kolejna reforma podatkowa, a konkretnie obniżenie najniższej stawki podatkowej z 17 do 12 proc.

📢 Najbardziej trujące rośliny dla ludzi i zwierząt. Najbardziej trujące rośliny w Polsce! Piękne, pachnące, popularne i trujące! 18.08.2022

Najbardziej trujące rośliny w Polsce! Trujące rośliny w Polsce w domach i na działkach. Są dostępne w postaci cebulek, kwiatów, drzew i krzewów niemal w każdym markecie. Oferują je też powszechnie szkółki ogrodnicze i sklepy internetowe. Na jakie rośliny trzeba uważać?

📢 Pożar w tartaku na ul. Paderewskiego w Grudziądzu. Straty są poważne. Zobacz zdjęcia

Pożar w tartaku przy ul. Paderewskiego w Grudziądzu wybuchł w czwartek (18 sierpnia), chwilę przed g. 13.

📢 Odmładzające krótkie fryzury dla kobiet po 50. roku życia. Te modne uczesania zatuszują twój wiek i sprawią, że poczujesz się fantastycznie

Krótkie fryzury pokochały polskie i zagraniczne gwiazdy w dojrzałym wieku. Świetnym tego przykładem jest Danuta Stenka, czy Jamie Lee Curtis. Kobiety, które nie tylko imponują swoim zawodowymi dokonaniami, ale także atrakcyjnym wyglądem pomimo upływu lat.

📢 Tak wygląda Ribbon blonde - najmodniejsza fryzura na jesień 2022. Pokochały go już Gigi Hadid, Rihanna i Lady Gagy

Jesień 2022 zdecydowanie będzie należeć do blondu. Jeśli lubisz efekt rozjaśnień, to koniecznie postaw na ribbon blonde. Styliści określają go hitem tegorocznej jesieni. Pokochały go już światowej sławy gwiazdy, takie jak Rihanna, Lady Gaga i Gigi Hadid.

📢 Tak było na pokazie mody w programie Sanatorium Miłości. Niesamowite kreacje dla seniorów do 100 złotych!

Wyzwaniem, jakie czekało na seniorów w programie Sanatorium Miłości 4 był pokaz mody. Kuracjusze udowodnili, że da się stworzyć niepowtarzalne kreacje na wieczorny pokaz mody w centrum uzdrowiska, ubierając się od stóp do głów za jedyne 100 zł.

📢 Oto pełna lista osób, które nie muszą płacić Abonamentu RTV. Jeśli na niej jesteś, zapomnij o opłatach

Oto pełna lista osób, które nie muszą płacić Abonamentu RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Te produkty oddaj do sklepu lub wyrzuć. GIS nakazał wycofanie ich z obrotu - oto najnowsze ostrzeżenia

Te produkty oddaj do sklepu lub wyrzuć. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Waloryzacja, Czternastka i inne zmiany w emeryturach. Takie będą wypłaty emerytur we wrześniu [stawki netto i brutto]

W ostatnich miesiącach wiele dzieje się w kwestii kwot emerytur. Była waloryzacja, dwukrotne zmiany podatkowe, a wkrótce emeryci dostaną także czternastą emeryturę. Zobacz, jakie kwoty dostaną emeryci we wrześniu 2022 roku.

📢 Zarobki na kasie we wrześniu 2022. Tyle będą zarabiać pracownicy Biedronki czy Lidla

Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń. Niektórzy pracownicy Biedronki mają jednak sporo uwag.

📢 Takie są najmodniejsze buty na jesień 2022. Tej jesieni nie tylko botki będą na topie

Przygotowania garderoby do nowego sezonu warto rozpocząć już teraz, kiedy możemy wiele produktów kupić w okazyjnych cenach. Podstawowym elementem jesiennych stylizacji są buty. Powinny nie tylko się ładnie prezentować, ale i chronić przed warunkami atmosferycznymi. Prezentujemy modne buty na jesień 2022!

📢 Oto prognozowane wyliczenia emerytur w 2023 roku. Waloryzacja będzie rekordowa?

Oto prognozowane wyliczenia emerytur w 2023 roku. Cenowy skok m.in. w sklepach odczuwają także seniorzy z najniższymi emeryturami. Na wzrost ich świadczeń będą musieli poczekać prawdopodobnie do marca przyszłego roku. Przez inflację podwyżki będą jednak spore. "Fakt" przedstawił specjalne wyliczenia emerytur od marca 2023.

📢 Takie są zasady zwrotu pieniędzy za dojazd do pracy. Kto może skorzystać z ulgi do 300 zł miesięcznie?

O zwrot kosztów poniesionych na zakup paliwa mogą starać się kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej i publicznej. Miesięcznie można odzyskać do 300 złotych, a nawet więcej. W artykule wyjaśniamy, jak uzyskać pieniądze i kto i na jakich zasadach może starać się o zwrot poniesionych kosztów na zakup paliwa.

📢 W te dni zostanie wypłacona 14. emerytura 2022. Oto terminy wypłat "czternastek"

W te dni zostanie wypłacona 14. emerytura 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek".

📢 Tak mieszka Sławomir Świerzyński - mamy zdjęcia. Zaglądamy do wnętrz domu lidera Bayer Full

Bayer Full istnieje od 1984 roku. Jego lider, Sławomir Świerzyński na początku istnienia grupy grywał na weselach i imprezach biesiadnych. Na początku lat 90. w rodzinnym Gostyninie założył dyskotekę Bayer Full, która jednak splajtowała. Później jednak nadal rozwijała się jego kariera muzyczna.

📢 Osoby o tych znakach zodiaku będą mieć kasę po wakacjach. Zerkamy w horoskop finansowy na 2022 rok [lista]

Czy Twój znak zodiaku osiągnie bogactwo w 2022 roku? Sprawdź swoje roczne prognozy finansowe według astrologów. Co przyniesie 2022 rok w pracy dla Twojego znaku zodiaku? Prezentujemy horoskop finansowy na 2022 rok.

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów

Astrologowie uważają, że przyczyną konfliktów między niektórymi osobami, może być ich data urodzenia. Osoby o pewnych znakach zodiaku nie potrafią złapać ze sobą pozytywnego kontaktu i się zaprzyjaźnić. W najlepszym wypadku wolą schodzić sobie z drogi, w najgorszym - dochodzi między nimi do ostrych awantur. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku się nie lubią!

📢 Tak możesz nadać wnętrzu bajkowy charakter. Oto najmodniejsze fototapety do sypialni

Fototapeta to świetny sposób na nadanie wnętrzu stylowego wyglądu. Z motywem widokowym, bajecznym, czy marmuru skutecznie ożywi każde pomieszczenie. Dobrze wygląda w parze z pastelowymi odcieniami, a umiejętnie połączona równie świetnie skomponuje się z butelkową zielenią lub czernią. Zobacz w naszej galerii pomysły na wykorzystanie fototapety w sypialni.

📢 Poważny wypadek w Wielkim Pułkowie z udziałem czterech pojazdów. 31-latka zakleszczona w aucie

W czwartek, 18 sierpnia ok. g. 9.10 na drodze krajowej nr 15 w Wielkim Pułkowie w gminie Dębowa Łąka w powiecie wąbrzeskim doszło do poważnego wypadku drogowego. 31-letnia kobieta trafiła do szpitala.

📢 Bydgoszczanin brał kredyty na kolegę z pracy. Ten niewinny musi oddać 400 tysięcy złotych

Kolega z pracy zbierał pieniądze na leczenie syna. Dałem mu się namówić na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Potem przez niego miałem 400 tysięcy złotych długu - mówi pan Michał.

📢 Nie jedz tego! Sklepy wycofują ten towar. Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją. Najnowsze ostrzeżenia GIS 18.08.2022

Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu. Tego nie kupuj!

📢 Trasa Bydgoszcz-Toruń. Przeciągają się negocjacje z wykonawcą odcinka drogi S10

Już wiadomo, że wbrew założeniom, nowy wykonawca ostatniego odcinka ekspresówki na trasie Bydgoszcz-Toruń nie zostanie wyłoniony do końca sierpnia. Nawet po decyzji o wyborze firmy budowlanej konkurenci mają 10 dni na odwołanie się od decyzji.

📢 Bydgoszczance bank zaproponował 100 zł na zakupy w Biedronce w zamian za wzięcie... 20 tys. zł kredytu

Bydgoszczance bank zaproponował zakupy w Biedronce za 100 zł w zamian za wzięcie 20 tys. zł kredytu, za który trzeba będzie zapłacić... prawie 5 tys. złotych!

📢 Jurorzy Festiwalu Smaku w Grucznie wybrali Smak Roku 2022. Zobaczcie potrawy zgłoszone do konkursu

Sery, kiełbasy, pierogi, przetwory, lody, pierniki, miody… jurorzy Festiwalu Smaku w Grucznie musieli dużo zjeść, żeby wyrobić sobie zdanie o smakach rywalizujących w tegorocznym konkursie. Wyniki zdradzą w sobotę 20 sierpnia. Zobaczcie w naszej galerii, jaka była konkurencja.

📢 Minister Zdrowia: nie mamy informacji o tym, że skażenie Odry ma wpływ na zdrowie ludzi

  • Do tej pory, prowadząc monitoring próbek wody, nie stwierdziliśmy żadnego przekroczenia, jeśli chodzi o wodę pitną - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do pytań o stan wody w Odrze.

📢 Kontrowersyjny marsz tzw. ruchu kamrackiego w Grudziądzu. Szefową zgromadzenia nauczycielka z ZST. Jej poglądy budzą emocje

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu, gdzie pracuje pani Sylwia przyznaje, że od dłuższego czasu ma "problem" z tą nauczycielką i absolutnie nie zgadza się z głoszonymi przez nią poglądami. Kieruje wniosek do komisji dyscyplinarnej przy Wojewodzie. Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych po marszu w Grudziądzu składa zawiadomienie do prokuratury o "działalności nienawistnej nauczycielki". Sylwia Grodkowska protestuje:- Nie zgadzam się z tym. Jestem patriotką.

📢 W jeziorze w Mszanie znaleziono ciało 22-letniego Dawida

W środę, 17 sierpnia po g. 16 w jeziorze Melno w Mszanie w powiecie brodnickim znaleziono ciało 22-letniego Dawida, który w niedzielę, 14 sierpnia wyszedł z domu znajomych w tej miejscowości i nie skontaktował się z najbliższymi. W środę, 17 sierpnia od samego rana na polach, łąkach, w lesie i w Drwęcy poszukiwali go policjanci z Brodnicy, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brodnicy oraz przewodnik z psem tropiącym. Po południu na miejsce dotarli także nurkowie z Włocławka.

📢 Stan Wisły? Tylko 100 centymetrów we Włocławku. Z bulwarów widać muł [zdjęcia]

Poziom Wisły we Włocławku jest zatrważająco niski. Z bulwarów widać wyłaniające się z rzeki łachy, mielizny, muł i resztki drewnianego mostu. Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda Wisła we Włocławku.

📢 Co z laboratorium i kuchnią w szpitalu w Grudziądzu? Jakie działania prowadzi dyrekcja wobec tych i innych obszarów?

Na interpelację radnych Koalicji Obywatelskiej dotyczącą niepokojących sygnałów dochodzących ze szpitala o planach przekazania zewnętrznym podmiotom kuchni i laboratorium odpowiedział Marek Kornet, dyrektor ds. operacyjnych lecznicy w Grudziądzu. Co z niej wynika?

📢 20 ubrań i dodatków, które postarzają. Nie noś ich, jeśli chcesz wyglądać młodo! Z tych strojów zrezygnuj, aby nie dodawać sobie lat

Z jakich ubrań zrezygnować, aby nie wyglądać na starszą niż w rzeczywistości? Co zrobić, żeby się sztucznie nie postarzać? Sekret młodego wyglądu tkwi w odpowiednim doborze garderoby. Podpowiadamy, jakich ubrań stanowczo unikać, żeby optycznie nie dodawać sobie lat.

📢 Derby Unia Drobex Solec Kujawski - Olimpia Grudziądz. Grały też Unia Janikowo i Zawisza

Rozegrano mecze 3. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej. Relacjonowaliśmy na bieżąco poczynania drużyn z regionu.

📢 Byliśmy na Bella Skyway Festivalu w Toruniu. Warto? Sprawdźcie! [wideo + zdjęcia]

Wszystkich zadowolić się nie da – widać to po tegorocznym, trzynastym już, Bella Skyway Festivalu. Jedni zachwycają się uroczymi Anookami, inni narzekają, że "przecież to już było". Część widzów chwali organizację, część ją krytykuje. Jedno jest pewne: świetlne instalacje i mappingi będą rozświetlać Toruń do soboty. I każdy może ocenić je sam. Najpierw musi jednak zapłacić – w tym roku bilet kosztuje 25 zł.

📢 Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką pod Grudziądzem. Na miejscu straż i policja [zdjęcia]

Na krajowej "szesnastce" w gminie Łasin w powiecie grudziądzkim samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Są utrudnienia w ruchu.

📢 Takich rzeczy nie trzymaj w portfelu, bo odpychają pieniądze. Takie są popularne przesądy o bogactwie [lista]

Przesądów na temat bogactwa oraz przyciągania pieniędzy jest mnóstwo. Jakie są największe przesądy związane z pieniędzmi? Co może odpychać pieniądze od portfela? Zobacz listę najciekawszych przesądów o pieniądzach i bogactwie w naszej galerii.

📢 Ta grupa osób nie musi płacić Abonamentu RTV. Inni muszą uważać na stałe kontrole

Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV i kto może się spodziewać kontroli? Opłacić abonament RTV powinni wszyscy, którzy posiadają odbiornik radiowy lub telewizyjny. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy.

📢 Zarobki na kasie w sierpniu 2022. Tyle będą zarabiać pracownicy sklepów Biedronka - mamy stawki

Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń. Zobacz stawki kasjerów w Biedronce.

📢 Takie są modne kolory ścian 2022. Oto 6 kolorów ścian, które są hitem w bieżącym roku

Jeżeli planujesz remont w swoim domu lub chcesz odświeżyć nieco wnętrza, z pewnością zmiany zaczniesz od koloru ścian. Nawet lekka modyfikacja odcienia może całkowicie odmienić pomieszczenie. Sprawdź w artykule nasze zestawienie najmodniejszych kolorów ścian 2022!

📢 W tych dniach spodziewaj się 14. emerytury. Takie są terminy wypłat w sierpniu i wrześniu 2022

Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek". Pierwsze pieniądze powędrują do seniorów już niedługo.

📢 Na takie przychodzące połączenia telefoniczne trzeba uważać. Zobacz te numery telefonów!

Wystarczy, że odzwonimy na połączenie z tych numerów, a stracimy duże pieniądze. Oszuści opracowują kolejne metody jak "zarobić" pieniądze kosztem niewinnych użytkowników urządzeń.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele w lato 2022. Oto najnowsze stawki od rodziny i przyjaciół

Ile dać w kopertę na wesele, aby nie było wstydu? To pytanie zadaje sobie większość osób wybierając się na imprezę. Złoty środek trudno znaleźć szczególnie w czasach kryzysu gospodarczego, kiedy koszty organizacji przyjęcia weselnego zdecydowanie poszły w górę. Sprawdź w artykule, ile pieniędzy wypada dać na wesele w lato 2022. Mamy bieżące stawki dla rodziców, chrzestnych, rodzeństwa, dziadków czy przyjaciół.

📢 Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty: - W tym roku szkolnym będą duże zmiany

Każdy dyrektor szkoły będzie mógł wprowadzić naukę zdalną - jeśli uzna, że jest taka potrzeba ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Wcześniej musi jednak uzyskać opinię Sanepidu i zgodę organu prowadzącego - mówi w rozmowie z „Gazetą Pomorską” Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty w Bydgoszczy.

📢 Inauguracja Bella Skyway Festival w Toruniu: tłumów nie było przez pogodę! ZDJĘCIA

Dziś (16.08) w Toruniu rozpoczął się po raz kolejny Bella Skyway Festival. Świetlne instalacje i mappingi można oglądać codziennie od 20.30 do północy. Zobaczcie zdjęcia z inauguracji festiwalu

📢 Kujawsko-Pomorskie. Cała rodzina zginęła w wypadku na DK 10. "Los zabrał najlepszych" - płaczą w Kaczorach

Rodzice z dwójką nastoletnich dzieci z miasteczka Kaczory w Wielkopolsce zginęli w tragicznym wypadku na krajowej "dziesiątce" pod Bydgoszczą 12 sierpnia. Wracali z wakacji w Bieszczadach. Niczym na drodze nie zawinili. - Dobra, kochająca się rodzina. Los znów zabrał najlepszych - mówi Andrzej Rybiński, kaczorowski radny.

📢 Dałbyś tak na imię swojemu dziecku? Oto nietypowe imiona nadawane dzieciom w Grudziądzu w pierwszym półroczu 2022

Zgodnie z danymi Urzędu Stanu Cywilnego w Grudziądzu, w pierwszym półroczu 2022 roku zarejestrowano 332 akty urodzenia w tym 162 to dziewczynki, a 170 to chłopcy. Jakie nietypowe imiona nadawali rodzice? Może będą inspiracją dla przyszłych rodziców... Podpowiedzi na naszych kartach galerii.

📢 Mamy listę najbardziej przyjaznych ras psów. Niektóre uwielbiają spędzać czas na kanapie

Każdy posiadacz psa wie, że bardzo ważne jest, aby temperament czworonoga był właściwie dopasowany do temperamentu jego właściciela. Istnieją rasy, które uwielbiają aktywność, ruch i zabawę, takie jak owczarek niemiecki, border collie, beagle czy malamut.

📢 Emerytury we wrześniu 2022 - tabela wyliczeń. Takie przelewy dostaną emeryci po wakacjach

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury, ale większość otrzyma ją we wrześniu. My przygotowaliśmy wyliczenia powiększonych o to świadczenie emerytur. Pod uwagę braliśmy też wprowadzone od lipca zmiany podatkowe.

📢 Te osoby muszą płacić abonamentu RTV za radio w samochodzie. Zobacz - kto musi płacić, a kto jest zwolniony z opłat

Abonament RTV za radio w samochodzie zgodnie z prawem należy zapłacić tak jak za każdy inny odbiornik. Nie wszyscy muszą jednak płacić - zobacz, kto jest zwolniony z tego obowiązku.

📢 Tak Małgorzata Rozenek urządziła salon w nowym domu. Pachnie luksusem! [zdjęcia]

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan kończą urządzać swój nowy dom. Dziś zaglądamy do salonu. Tak serce nowej posiadłości rodzinnej urządziła Małgorzata Rozenek: duża przestrzeń, jasne kolory i oryginalne lampy. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Kobiety o takich imionach odnoszą sukcesy w miłości i pracy. Zobacz listę - oto kobiety sukcesu!

Tym razem sprawdzamy kobiety, o jakich imionach i znakach zodiaku są skazane na sukces w swoim życiu, co gwarantuje im znaczenie imienia i znak zodiaku!

📢 Tak zarabiają pracownicy Biedronki w sierpniu 2022. Zobacz - ile chcą teraz podwyżki

Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń. Wielu pracowników Biedronki ze względu na inflacje domaga się jednak wyższych pensji.

📢 Te aplikacje zużywają najwięcej baterii w telefonie. Oto lista aplikacji najbardziej obciążających baterię

Bezpowrotnie minęły czasy telefonów, które trzymały baterię kilka dni. Obecne smartfony służą nie tylko do wykonywania połączeń głosowych, ale również (albo głównie) do rozrywki czy pracy. Są one niczym przenośne komputery z procesorem, pamięcią RAM, systemem operacyjnym, czytelnym wyświetlaczem i atrakcyjnymi aplikacjami. To wszystko odbija się na żywotności baterii. Szczególnie obciążające dla niej są niektóre popularne aplikacje. Sprawdź w artykule, które aplikacje zużywają najwięcej baterii w telefonie.

📢 Oni są zwolnieni z płacenia Abonamentu RTV 2022 - lista. Te osoby nie dostaną wezwania do zapłaty

Oni są zwolnieni z płacenia Abonamentu RTV 2022 - lista. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Oto prognozowane stawki emerytur w 2023 roku. Takie mogą być emerytury od marca

Oto prognozowane stawki emerytur w 2023 roku. Cenowy skok m.in. w sklepach odczuwają także seniorzy z najniższymi emeryturami. Na wzrost ich świadczeń będą musieli poczekać prawdopodobnie do marca przyszłego roku. Przez inflację podwyżki będą jednak spore. "Fakt" przedstawił specjalne wyliczenia emerytur od marca 2023.

📢 Osoby spod tych znaków zodiaku najlepiej całują. To mówią horoskopy o całowaniu

W gwiazdach możemy mieć zapisane, co wydarzy się w naszym życiu, miłości, pracy czy zdrowiu. Nie każdy wierzy w horoskopy, ale dla wielu są swego rodzaju drogowskazem. Na podstawie opisu poszczególnych znaków zodiaku przygotowaliśmy zestawienie osób, które najlepiej całują! Zobaczcie, kto jest na tej liście!

📢 Oto ranking najbardziej pasujących do siebie znaków zodiaku. Oni tworzą najseksowniejsze pary!

Możecie wierzyć lub nie. Zdaniem astrologów jednak ludzie urodzeni danym czasie mają szereg podobnych cech charakteru.

📢 Takie są zasady wędkowania z jednym zezwoleniem w całej Polsce. Ruszył program Nasze Łowiska

Z jednym pozwoleniem można na razie łowić rybki w obwodach rybackich udostępnionych przez kilku dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, w tym w Bydgoszczy. Wystarczy zapłacić 250 złotych.

📢 Takie są najpopularniejsze paznokcie na lato 2022. Oto letnie kolory i trendy! [zdjęcia]

Paznokcie w kształcie ostro zakończonych migdałków, do tego wyjątkowo długie - takie, owszem, bywały modne, ale już modne nie są. Piszemy (i pokazujemy) dziewczynom i paniom, jak wyglądają ładne paznokcie w sezonie letnim 2022.

📢 Oto fryzury postarzające. Na takie uczesania należy szczególnie uważać - zobacz te zdjęcia

Fryzura może nas zarówno odmładzać, jak i dodawać paru lat. Sprawdź w naszej galerii uczesania, w których będziesz wyglądać poważniej. Na niektóre z tych fryzur musisz uważać!

📢 Mamy horoskop miłosny na sierpień 2022. Komu Wróżka Roma wywróżyła wakacyjny romans?

Połowa wakacji za nami. Zastanawiasz się, co los przygotował dla Ciebie na sierpień 2022. Dla niektórych znaków zodiaku mamy wspaniałą wiadomość - ich marzenia o wielkiej miłości nareszcie się spełnią. Przed kim wakacyjny romans, a kto pozna bratnią duszę na całe życie?

📢 Taka jest tabela wypłat emerytur od sierpnia 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach

Mamy nową tabelę wypłat emerytur. Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz, jakiej wysokości emeryturę otrzymasz w sierpniu 2022 roku.

📢 Kobiety o takich imionach i znakach zodiaku odnoszą sukcesy w miłości i pracy. Oto kobiety sukcesu!

Kobieta sukcesu to przede wszystkim kobieta spełniona, która doskonale odnajduje się w życiu prywatnym i zawodowym bez względu na to, jakie ono jest. Tym razem sprawdzamy kobiety, o jakich imionach i znakach zodiaku są skazane na sukces w swoim życiu, co gwarantuje im imię i znak zodiaku!

📢 Uważaj na te produkty ze sklepów Biedronka, IKEA i innych. Zobacz - listę wycofanych produktów przez GiS

Oto najnowsza lista wycofanych produktów ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Najskuteczniejsze zioła na trzustkę. Wspomaganie pracy trzustki domowymi sposobami

Zioła na trzustkę pozwalają wspomóc i zregenerować pracę narządu bez konieczności zażywania leków. Mogą być stosowane profilaktycznie oraz w sytuacji, kiedy zauważymy pierwsze objawy zaburzeń w funkcjonowaniu trzustki. Warto wtedy radykalnie zmienić swoją dietę i styl życia, a także sięgnąć po naturalne środki o właściwościach żółciopędnych i przeciwzapalnych. Prezentujemy najskuteczniejsze zioła na trzustkę.

📢 HIPOKRATES 2022 Wybierz z nami pracowników roku ochrony zdrowia - głosowanie w plebiscycie rozpoczęte!

Znasz dobrego lekarza rodzinnego lub pediatrę, który jest znakomitym specjalistą lub ma wyjątkowe podejście do dzieci? Wiesz, którego stomatologa warto polecić innym? A może pamiętasz sympatyczną i fachową pielęgniarkę lub położną, która zasługuje na wyróżnienie? Zagłosuj w wielkim plebiscycie lub nominuj swoich kandydatów do nagród. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spotkanie przywódców ws. elektrowni w Zaporożu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie