Prasówka 2.08.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.08.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka ma być emerytura bez podatku 2022. Wiemy, jakie będą stawki brutto i netto”?

Prasówka 2.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Taka ma być emerytura bez podatku 2022. Wiemy, jakie będą stawki brutto i netto

Taka ma być emerytura bez podatku 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

Nie przegap promocji!

📢 Czternasta emerytura 2021 - tyle dostaniesz na jesień. Zobacz stawki brutto i netto

Czternasta emerytura 2021 - tyle dostaniesz. Jesienią tego roku seniorzy otrzymają kolejne dodatkowe świadczenie. Są jednak specjalne zasady przyznawania czternastej emerytury. Kto dostanie pieniądze i na jaką kwotę może liczyć? Przedstawiamy szczegóły, dotyczące przyznawania "czternastki".

📢 Takie są wyliczenia czternastych emerytur 2021. Zobacz, ile dostaniesz brutto i netto

Takie są wyliczenia czternastych emerytur 2021. Jesienią tego roku seniorzy otrzymają kolejne dodatkowe świadczenie. Są jednak specjalne zasady przyznawania czternastej emerytury. Kto dostanie pieniądze i na jaką kwotę może liczyć? Przedstawiamy szczegóły, dotyczące przyznawania "czternastki".

Prasówka 2.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak mieszka Doda. Dom gwiazdy jest niezwykle luksusowy - zobaczcie zdjęcia

Czarne ściany, jasne meble, piękne obrazy na ścianach - tak mieszka Doda. Dom piosenkarki jest niezwykle nowoczesny i stylowy. Widać, że artystka ma świetny gust. Na uwagę zasługuje specjalna gablota na nagrody gwiazdy. Jest czym się chwalić! Sprawdź w naszej galerii, jak mieszka Doda.

📢 Takie są pomysły na zmiany w urlopach. Oto pomysły zmian korzystne dla pracowników

Od pewnego czasu pojawiają się informacje na temat planów zwiększenia liczby dni urlopu wypoczynkowego pracowników. Sprawdź jakie są obecnie propozycje dłuższego urlopu. Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.

📢 Takie urządzenia zużywają najwięcej prądu w domu. Sprawdź, jak oszczędzić energię i obniżyć rachunki [lista]

Jakie urządzenia zużywają najwięcej energii elektrycznej? Co pobiera najwięcej prądu w domu? Warto wiedzieć, co zużywa najwięcej energii w domu, ponieważ rachunki za prąd wciąż wzrastają. Sprawdź, które urządzenia w domu pobierają najwięcej energii elektrycznej.

📢 Takie emerytury i renty mają teraz byli wojskowi. Mamy stawki od szeregowego do generała

Emerytury wojskowe uregulowane są w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Według art. 1 wspomnianej ustawy, żołnierzom zawodowym przysługuje świadczenie emerytalne z tytułu przepracowanych lat lub w razie całkowitej niezdolności do służby.

📢 Tak mieszka Krzysztof Rutkowski wraz z żoną. Zobaczcie dom znanego małżeństwa [zdjęcia]

Dom Krzysztofa Rutkowskiego i jego małżonki znajduje się pod Łodzią i ma 480 mkw. Zobaczcie, jak mieszka małżeństwo najpopularniejszych detektywów w Polsce.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Oto lista stworzona przez ezoteryków

Wiele osób zastanawia się nad znaczeniem imienia. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i określa cechy charakteru człowieka. My sprawdziliśmy, które imiona według księgi imion uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź w naszej galerii, czy jesteś wśród nich.

📢 Nowe stawki opłat za sanatorium z NFZ. Ile zapłacą teraz kuracjusze?

Pobyt dziecka w sanatorium jest bezpłatny. Natomiast pobyt osoby dorosłej jest częściowo odpłatny. Nowe stawki obowiązują od 1 kwietnia 2021 roku.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy regularnie pijesz zieloną herbatę. Zaskakujące skutki

Czy zielona herbata jest tak zdrowa, jak się o niej mówi? Wiele osób rezygnuje z kawy i czarnej herbaty na rzecz zielonej herbaty. Jakie są zalety i wady picia zielonej herbaty? Co dzieje się z organizmem, gdy regularnie pijesz zieloną herbatę? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Oto uczestnicy Sanatorium Miłości, którzy znaleźli drugie połówki. Zobacz zdjęcia

Znany z Sanatorium Miłości Edward przyznał niedawno, że jest zakochany i poznał "fajnego kociaka". To nie jedyna osoba znana z programu emitowanego TVP, która znalazła ostatnio swoją drugą połowkę.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Mamy przykłady od rodziny i znajomych - zobaczcie kwoty

Wesela wróciły pełną parą. Choć są jeszcze ograniczenia liczby gości to jednak tak duże, ze dla większości par nie stanowią problemu, szczególnie, że osoby w pełni zaszczepione nie są liczone do limitów. Sezon ślubny w pełni. Pełne ręce roboty mają osoby z branży. Goście tez chętnie wracają na rodzinne imprezy. Problem jednak pojawia się z prezentem, a właściwie z kopertą. Ile do niej włożyć? Sprawdzamy na przykładach internautów, ile powinien wynosić prezent dla młodej pary.

📢 Te rośliny domowe mogą być niebezpieczne! Kwiaty upiększają dom, ale mogą też szkodzić! [lista]

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że popularne rośliny i kwiaty, które kupujemy dla ozdoby domu, mają niepożądane, a czasem wręcz trujące właściwości.

📢 Modne fryzury na lato 2021. Te krótkie ścięcia są hitem tegorocznych wakacji [zdjęcia]

Wiele kobiet na wakacje szuka pomysłu na fryzurę, która odejmie im lat. Fryzura na wakacje są przede wszystkim wygodne, mają się świetnie układać i zapewniać swobodę w upalne dni. Zobaczcie propozycje fryzur na tegoroczne wakacje.

📢 Tyle dostaniesz w ramach emerytur bez podatku 2022. Zobacz, jak może zmienić się świadczenie

Tyle dostaniesz w ramach emerytur bez podatku 2022. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Te rośliny możesz sadzić i siać w sierpniu. Jakie kwiaty i warzywa będą rosły i kwitły do jesieni?

Nasturcje uschły, surfinie też są w gorszej kondycji, kolejne rośliny zjadły szkodniki. Przydałyby się nowe nasadzenia, bo do zimy daleko. Co posadzić w sierpniu? W donicach lub gruncie zdążą wyrosnąć nam niektóre warzywa, a oko nacieszą odpowiednie kwiaty. I to do samych przymrozków.

📢 Te leki zostały wycofane przez GIF w ostatnich tygodniach. Sprawdźcie apteczki

W ostatnich tygodniach Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzje o wycofaniu serii leków. Po wydaniu takiej decyzji nie powinniśmy zażywać danych leków, najlepiej wymienić je w aptece.

📢 Taka na co dzień jest żona Dominika Abusa z Gogglebox. Zdjęcia Igi robią wrażenie!

Agnieszka Kotońska, Dominik Abus, Sylwia Bomba, czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w "Gogglebox" udało się zyskać rozpoznawalność. W sieci znana staje się także partnerka Dominika.

📢 Oni nie będą musieli płacić abonamentu RTV 2022. Te osoby nie muszą się martwić opłatami

Oni nie będą musieli płacić abonamentu RTV 2022. Opłata abonamentowa jest naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy. Od 2022 roku stawki za abonament RTV znowu idą w górę. Będzie trzeba płacić więcej za abonament RTV. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku.

📢 Tych roślin nie lubią mszyce i inne szkodniki. Oto sposoby na ich odstraszanie [lista]

Na balkonie coś zjada kwiaty i warzywa. Zaczęło się od bratków, potem zaatakowana została fasolka szparagowa i pomidory. Jakie rośliny posadzić, by nie martwić się szkodnikami?

📢 Takim telefonom Google zablokuje dostęp do niektórych usług i aplikacji [lista]

Google zablokuje w części telefonów dostęp do niektórych usług i aplikacji. Chodzi głównie o telefony ze starym oprogramowaniem. Sprawdź szczegóły.

📢 Piotr Żyła i Marcelina Ziętek na wakacjach. "Pieter kapitan!". Zobaczcie prywatne zdjęcia pary

Piotr Żyła i Marcelina Ziętek już się nie kryją z miłością. Jedna z najbardziej popularnych par w sporcie i showbiznesie razem spędza wakacje. Gdzie wypoczywają Piotr Żyła i Marcelina Ziętek? Sprawdźcie w galerii zdjęć. Jest czas na zwiedzanie, aktywny wypoczynek i romantyczne spacery przy zachodzącym słońcu.

📢 Ile dostają młode pary do koperty w prezencie ślubnym? Nowożeńcy zdradzili nam stawki!

Wakacje to od lat szczyt sezonu ślubnego. W tym czasie branża ślubna przeżywa prawdziwe oblężenie. Dzięki poluzowaniu obostrzeń możliwe jest organizowanie nawet dużych wesel w naszym kraju. Jednak ze ślubem i weselem wiąże się "problem" prezentu ślubnego. Bo co dać parze młodej, od kilku lat przyjęło się, że w prezencie daje się pieniądze, ale ile. Z pomocą przychodzą pary młode, które zdradzają, ile znaleźli w kopertach.

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22 [stawki]

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. Nie każdy skorzysta z nich w pełni. Nauczyciele do pracy będę musieli wrócić już około 20 sierpnia, kiedy to zwykle muszą być do dyspozycji dyrektorów szkół. Jeszcze w sierpniu odbędzie się większość rad pedagogicznych. Nadal nie ma decyzji, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym, czy uczniów i nauczycieli czeka nauka stacjonarna, hybrydowa czy może zdalna. Sprawdzamy, na jakie wynagrodzenie w nowym roku szkolnym będą mogli liczyć nauczyciele czy zmieni się ono w stosunku do ubiegłego roku szkolnego.

📢 Szpilki nad Morskim Okiem, kolejka na Rysy, czyli Janusz na wakacjach w górach. Zobaczcie najlepsze memy!

Na wakacje w góry? Szykujcie się na srogie ceny, tłumy nad Morskim Okiem i sporo nietypowych zachowań rodaków. Jak wyglądają wakacje w górach? Zobaczcie galerię najlepszych memów!

📢 Horoskop finansowy na sierpień. Na te znaki zodiaku czekają duże pieniądze [lista]

Pieniądze to nie wszystko, jednak warto w życiu je mieć! Zastanawiasz się, jak będą wyglądały Twoje finanse w kwietniu. Według Wróżki Romy, niektóre znaki zodiaku powinny spodziewać się dużych pieniędzy. Wodniki nareszcie zostaną spłacone, konflikt pieniężny Raków rozwiąże się dla nich pomyślnie. Sprawdź w naszej galerii horoskop finansowy na sierpień.

📢 Oto twój horoskop miłosny na sierpień. Te znaki zodiaku będą mieć szczęście w miłości [lista]

Sierpień uśmiecha się do nas zza rogu. Z tej okazji na specjalne życzenie naszych czytelników Wróżka Roma sprawdziła, co nam przyniesie nowy miesiąc. W miłości na niektóre znaki zodiaku czeka... zmiana stanu cywilnego. Sprawdź w naszej galerii horoskop miłosny na sierpień.

📢 Tak mieszkają Robert i Anna Lewandowscy. Oto wnętrza luksusowej rezydencji w Monachium [zdjęcia]

Anna i Robert Lewandowscy z córkami od lat mieszkają w Monachium. Za luksusową rezydencję w prestiżowej dzielnicy stolicy Bawarii zapłacili około 10 milionów euro. Do dyspozycji mają prywatną siłownię, basen i piękny ogród. Zobaczcie prywatne zdjęcia domu Roberta i Anny Lewandowskich.

📢 Wariant Delta atakuje układ pokarmowy. Kto jest najbardziej zagrożony?

Wariant Delta jest najbardziej niebezpieczną odmianą koronawirusa. W Polsce słychać już o powolnym wzrośnie zachorowań ta odmianą Covid-19. Objawy zakażenia koronawirusem Delta są dość specyficzne i obejmują nie tylko układ pokarmowy!

📢 30-metrowa wieża widokowa powstaje w pobliżu Brodnicy. To będzie nie lada atrakcja! Kiedy otwarcie wieży w Kurzętniku?

We wrześniu 2020 roku informowaliśmy Was o tym, że w Kurzętniku, niecałe półtorej godziny drogi od Torunia, powstanie ogromna wieża widokowa. To jedyna taka atrakcja w północnej części Polski. Budowa wieży właśnie dobiega końca. Niebawem będzie można ją odwiedzić. Czy są tu jacyś chętni?

📢 Takie wytyczne będą obowiązywać w nowym roku szkolnym. Zobacz, jak będzie wyglądał powrót uczniów do szkół

Jak będzie wyglądał powrót uczniów do szkół 1 września 2021 roku? Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od nowego roku szkolnego. Zobacz!

📢 Powitanie "srebrnej" Marty Wieliczko i Mateusza Wilangowskiego w Grudziądzu [zdjęcia]

Rodziny, przyjaciele, samorządowcy i kilkudziesięciu kibiców witało w poniedziałek w grudziądzkiej marinie Martę Wieliczko, srebrną medalistkę Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Mateusza Wilangowskiego, który ze swoją osadą zajął siódme miejsce. - Dziękuję za wasze wsparcie, za wiadomości, które do mnie wypisywaliście. Nawet nie wiecie jaką siłę to dawało - mówiła Marta.

📢 Takie mieszkania mają Rafał i Marcin Mroczek! Wnętrza są niezwykle stylowe [zdjęcia]

Są bez wątpienia najsłynniejszymi filmowymi bliźniakami w Polsce. Marcin i Rafał Mroczek od ponad dwudziestu lat występują w uwielbianym przez widzów serialu "M jak Miłość". Sprawdź w naszej galerii, jak mieszkają słynni bracia Mroczek.

📢 Piknik nad jeziorem Gopło w Połajewie [zdjęcia]

Festyn na plaży w Połajewie w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policja, straż pożarna i WOPR w akcji. Na jeziorze płonęła łódź, a na skuterze wodnym pływał pijany mężczyzna - to jednak na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń służb. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Niesamowita przemiana Sylwii Peretti. Z Kuchennych Rewolucji do Królowych Życia [zdjęcia - 2.08]

Metamorfoza Sylwii Peretti robi wrażenie. Gdy Magda Gessler odwiedzała restaurację "U Jędzy" w Krakowie, którą Sylwia prowadziła razem z mężem, był rok 2011. Właścicielka wyglądała wtedy atrakcyjnie, ale zwyczajnie: jak ładna, atrakcyjna blondynka, która dba o swój wygląd. Miała wtedy 29 lat.

📢 Sprawdź, czego lepiej nie sadzić w ogrodzie. Te rośliny zarosną ogród błyskawicznie i mogą być niebezpieczne dla środowiska

Są takie rośliny, które raz posadzone są bardzo trudne do opanowania. Podpowiadamy, jakich roślin lepiej nie sadzić w ogrodzie.

📢 Co szkodzi nerkom? Tych rzeczy nie rób! Zmniejszysz ryzyko wystąpienia kamicy nerkowej, bólu i niewydolności nerek!

Nerki codziennie wykonują ogromną pracę – oczyszczają krew z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii oraz regulują gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu. Bardzo duży wpływ na ich pracę mają produkty, które spożywamy oraz nasze nawyki, które czasem niestety mogą mieć na nie zły wpływ. Sprawdź, jak ułatwić pracę nerkom, aby im nie szkodzić i zachować ich sprawność oraz wydolność na długie lata.

📢 Tak mieszka Beata Kozidrak. Zobaczcie eleganckie wnętrze domu piosenkarki [zdjęcia - 2.08]

Beata Kozidrak, jedna z najbardziej znanych polskich piosenkarek i autorek tekstów. Na swoim instagramowym koncie pokazała wnętrze swojego domu. Zobaczcie, jak mieszka artystka.

📢 Będzie się działo! Grudziądz po góralsku czyli muzyka spod samiuśkich Tater nad Wisłą! Będzie koncert i potańcówka

"Grudziądz po góralsku" to projekt szalony, zwariowany, wybuchowa mieszanka kultur i to spod samiuśkich Tater. Będzie głośno, śpiewnie, tanecznie i wesoło. Koncert w piątek, 6 sierpnia na Błoniach Nadwiślańskich. Wstęp darmowy.

📢 OSP Brzozowo świętowało 100-lecie istnienia. Jednostka ma sztandar! Zobaczcie zdjęcia

OSP Brzozowo świętowało stulecie istnienia jednostki. W uroczystościach wzięli udział strażacy i druhowie z wielu jednostek, mieszkańcy i samorządowcy z powiatu chełmińskiego i województwa.

📢 "Wróciły stare demony". Kibice i prezes Polonii Bydgoszcz komentują przegraną z Wilkami i sytuację drużyny

Abramczyk Polonia Bydgoszcz mogła w niedzielę przypieczętować awans do fazy play off. Bydgoska drużyna musiała jednak wygrać z Wilkami Krosno i to różnicą minimum 14 punktów. Nie udało się ani jedno, ani drugie. Teraz miejsce w najlepszej czwórce da Polonii tylko wygrana z wiceliderem rozgrywek w Ostrowie. Jak ostatni mecz i sytuację drużyny komentują kibice i prezes Polonii?

📢 Znaki zodiaku, które przyciągają się jak magnes. Kto jest Twoją bratnią duszą? Te znaki zodiaku nie mogą bez siebie żyć! 2.08.2021

Znaki zodiaku, które przyciągają się jak magnes: kto jest Twoją bratnią duszą? Czy to, jakim znakiem zodiaku jesteśmy, może wskazać nam prawdę o sobie, a także to, z kim powinniśmy wchodzić w głębszą relację? Zdaniem fanów astrologii - tak. Do każdego znaku zodiaku przypisuje się cechy, które mogą określać czy wpływać na pewne dziedziny naszego życia. Które znaki zodiaku przyciągają się niczym magnes, tworząc mieszankę wybuchową? Z kim będzie po drodze Pannie, a z kim Skorpionowi? Sprawdźcie w horoskopie miłosnym, który przygotowała dla Was Wróżka Conwenna.

📢 Osoby o tych imionach i znakach zodiaku szybko i często się zakochują. Oto lista ezoteryków [2.08]

Imiona i znaki zodiaku mają znaczenie. Nie przypadkiem przecież nosimy właśnie to imię. To nasi rodzice zdecydowali, że będziemy je nosić ze względu na upodobania, sentyment lub wyjątkowe cechy przodka. Czy wierzycie, że imiona mogą determinować nasze zachowania i cechy charakteru? Do każdego z imion przypisane są pewne właściwości, które mówią, jacy jesteśmy. Zobaczcie osoby, o jakich imionach i znakach zodiaku są bardzo kochliwe.

📢 Najtańszy sklep w Polsce? Nie jest to Biedronka, Lidl ani Carrefour! Zobacz ranking 2021

Agencja marketingowa ASM Sales Force opublikowała najnowsze wyniki swojej analizy średniej wartości koszyka zakupowego w najpopularniejszych w Polsce sieciach handlowych. Generalnie eksperci zauważyli dużą konkurencję między dyskontami. Co ciekawe ceny spadły o 4,9% względem maja 2020 roku. Który zatem market jest najtańszy w Polsce? Wbrew pozorom nie jest to Biedronka ani Lidl.

📢 Grudziądz zaciąga kredyt na 30 milionów złotych

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza wydał zarządzenie o zaciągnięciu kredytu na pokrycie występującego w tym roku przejściowego deficytu w budżecie miasta.

📢 Gdzie jest Monika Zagrodzka z Bydgoszczy? Trwają poszukiwania 36-latki [zdjęcia]

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa prowadzą poszukiwania 36-latki, która wczoraj 1 sierpnia około godziny 13.30 wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła.

📢 Tak mieszkają Sławomir i Kajra! Ich dom robi ogromne wrażenie [zdjęcia - 2.08]

Białe ściany, złote dodatki, przytulny salon - tak mieszkają Sławomir i Super Kajra. Wnętrza są bardzo gustowne. Na uwagę zasługuje piękny korytarz. Sprawdź w naszej galerii, jak mieszkają Sławomir i jego żona Magdalena Kajrowicz.

📢 Komornik sprzedaje Dom Andrzeja Leppera. "Rzeźbione meble i dużo drewna". Tak mieszkał zmarły polityk. Jak wygląda? Sprawdź!

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Tak mieszkał!

📢 Masz taki banknot w portfelu? Możesz zarobić miliony! Zobacz najdroższe i najbardziej wartościowe banknoty

Banknot, który masz w portfelu, może być warty kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jak to możliwe? Znaczenie ma jego numer seryjny. Które banknoty są najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Ile są warte? Sprawdź, jakie banknoty trzymasz w portfelu. Możesz zarobić fortunę!

📢 Te fryzury odmładzające to HIT. Takie uczesania są modne w 2021 roku [zdjęcia - 2.08]

Włosy są wizytówką każdej kobiety. Dlatego warto dobrać fryzurę w taki sposób, aby jak najlepiej podkreślała walory urody, niezależnie od wieku. Zobacz propozycje fryzur odmładzających 2021 roku w naszej galerii.

📢 "Czasami trochę marudzi". To dla niej mama została trenerką. Poznajcie złotą Igę Baumgart-Witan!

Nikt tak dobrze mnie nie zna. Doskonale się rozumiemy i możemy rozmawiać o wszystkim - mówi Iga Baumgart-Witan o współpracy z mamą-trenerką. Poznajcie naszą mistrzynię olimpijską z Tokio.

📢 Ruszają prace przy obwodnicy Białych Błot pod Bydgoszczą. Będzie tunel dla aut?

To już rzeczywiście początek długo oczekiwanych prac przy obwodnicy Białych Błot. Gmina ogłosiła przetarg na dokumentację, a komunikacji w tym miejscu przyjrzał się marszałek województwa Piotr Całbecki.

📢 Pan Zbigniew z Bydgoszczy mieszka na 10 metrach. - Bez normalnej kuchni i łazienki - mówi

Bydgoszczanin żyje na 10 metrach. - Bez zwykłej kuchni i łazienki, ale z grzybem i robakami w pokoju. Administracja oferuje mi inne mieszkania, lecz musiałbym mieć kilkadziesiąt tysięcy złotych na remont - mówi.

📢 Na Kujawach i Pomorzu jest praca od ręki. Firma Gabi - Bis zatrudni aż 200 osób!

Kujawsko-pomorskie firmy potrzebują o prawie 40 procent więcej nowych pracowników niż rok temu. Wśród nich jest m.in. przedsiębiorstwo Gabi-Bis z Runowa Krajeńskiego w powiecie sępoleńskim, które zatrudni od zaraz nawet 200 osób.

📢 Krótkie fryzury na lato 2021. Te modne fryzury odmładzają, dodają uroku i kobiecości [zdjęcia - 2.08]

Modne krótkie fryzury na lato 2021. Fryzura na lato powinna być przede wszystkim wygodna, świetnie się układać i zapewniać swobodę w upalne dni. Wiele kobiet na wakacyjny czas wybiera ostre cięcie i szuka modnej krótkiej fryzury. Wybraliśmy kilka krótkich fryzur, które świetnie sprawdzą na lato. Zobacz!

📢 Tyle monet wchodzi na kilogram. Od jednogroszówek do 5 złotych - zważyliśmy [2.08]

Narodowy Bank Polski informuje o coraz większym zainteresowaniu bilonomatem, czyli urządzeniem samoobsługowym do zamiany monet na większe nominały.

📢 Kąpielisko w Wąsoszu ma powodzenie. Plażowiczów tłum. A jakie ceny w tym sezonie? [zdjęcia]

Lato na półmetku. Mieszkańcy regionu ochłody szukają nad wodą. Jednym z popularniejszych kąpielisk w Kujawsko-Pomorskiem jest Wąsosz, który w weekendy przeżywa najazd plażowiczów.

📢 Jakie imiona dla dziewczynek nadawano w I półroczu 2021 roku w Grudziądzu? [Lista najpopularniejszych]

W pierwszym półroczu 2021 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grudziądzu zarejestrowano w sumie 192 akty urodzeń. Na świat przyszło więcej chłopców: 99 oraz 93 dziewczynki. Jakie imiona dla dziewczynek dominowały? Na kartach galerii lista najpopularniejszych.

📢 W Bydgoszczy upamiętniono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [zdjęcia]

Tak jak w całej Polsce, również w Bydgoszczy złożeniem kwiatów pod pomnikiem Powstania Warszawskiego i wyciem syren w godzinie „W” uczczono pamięć bohaterów wydarzeń sprzed 77 lat.

📢 Kibice wierzyli w awans Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Tak dopingowali drużynę [zdjęcia]

Ten mecz mógł dać Abramczyk Polonii Bydgoszcz awans do fazy play off. Bydgoska drużyna musiała jednak pokonać Wilki Krosno i to różnicą przynajmniej 14 punktów. Nie udało się ani jedno, ani drugie. Z powodu opadów deszczu mecz przerwano po 13 wyścigach, przy czteropunktowym prowadzeniu gości (41:37). Zawodnicy Polonii nie spisali się najlepiej, ale kibice jak zwykle nie zawiedli. Zobaczcie zdjęcia z trybun >>>

📢 Takie rośliny domowe mogą być trujące. Na takie kwiaty trzeba szczególnie uważać [lista]

Rośliny doniczkowe nie tylko zdobią nasze domy, balkony i tarasy. Mogą pomóc naszemu zdrowiu, ale też zaszkodzić. Sprawdź, które kwiaty mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców twojego domu.

📢 Inowrocław. W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ku czci żołnierzy AK. Zdjęcia

Również w Inowrocławiu obchodzono 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Symboliczna uroczystość odbyła się pod pomnikiem - głazem - poświęconym żołnierzom Armii Krajowej.

📢 Abramczyk Polonia Bydgoszcz przegrała z Wilkami Krosno. Błędy, koszmarne wypadki i przerwany mecz. Play off znów się oddalił [zdjęcia]

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie miejsca w czołowej czwórce po sezonie zasadniczym. Groźne upadki zaliczyli Wiktor Przyjemski i Grzegorz Zengota, a kapitan trafił do szpitala.

📢 Śmiertelny wypadek. Renault uderzył w drzewo. Zmarły kierowca miał odebrane prawo jazdy tego samego dnia [zdjęcia]

Tragiczny wypadek w Sierzchowie. Nie żyje kierowca renaulta, któremu kilka godzin wcześniej policja zatrzymała prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu! Zobaczcie zdjęcia.

📢 „Żydzi w Grudziądzu” byli tematem niedzielnego spaceru z przewodnikiem PTTK. Zobacz zdjęcia

Temat niedzielnego "Spaceru z przewodnikiem PTTK" był intrygujący, więc chętnych do przejścia uliczkami centrum Grudziądza w poszukiwaniu śladów mieszkających tutaj niegdyś Żydów, nie brakowało.

📢 Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka w Lisich Kątach pod Grudziądzem. Zobacz zdjęcia

W sobotę na lotnisku Aeroklubu Nadwiślańskiego rozpoczęły się Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka. Szybowce na niebie oglądać możemy codziennie do 8 sierpnia.

📢 Wesoło było na festynie "Połowinki wakacyjne" z atrakcjami na plaży "Delfin" nad Rudnikiem w gminie Grudziądz. Zobacz zdjęcia

Połowa wakacji już na nami. Ale przed nami druga ich część! Dlatego wesoło bawiono się na festynie, który w sobotę odbył się na plaży Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego "Delfin" nad Jeziorem Rudnickim Wielkim.

📢 Grzegorz Poloczek i Kasia Piowczyk wystąpili w restauracji Przebojowe Smaki w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia

W nadwiślańskim ogródku letnim restauracji "Przebojowe Smaki" w Grudziądzu w sobotni wieczór wystąpił Grzegorz Poloczek w programie "30-lecie w kabarecie". Wraz z nim śpiewała Kasia Piowczyk oraz Bartos.

📢 Koncert operetkowy przy Flisaku, w ramach festiwalu "Lato na Starym Mieście", w Grudziądzu [zdjęcia]

Wielu grudziądzan w sobotni wieczór wysłuchało koncertu operowo-operetkowego przy Flisaku w Grudziądzu. Impreza odbyła sie w ramach festiwalu "Lato na Starym Mieście"

📢 Cabriolety w Żninie. To 5 i 1/2 Festival Cabrio w Żninie [zdjęcia, wideo]

Po raz kolejny w Żninie spotkali się miłośnicy samochodów bez dachu. Uczestnicy zlotu zaprezentowali swoje cabriolety na żnińskim rynku.

📢 [Tak mieszkają Wojciech Szczęsny z Mariną Łuczenko. Co za wspaniałe miejsce! [zdjęcia - 1.08.2021 r.

Wojciech Szczęsny i Marina mają do wyboru kilka miejsc, gdzie szukają prywatności. Oprócz mieszkania w Turynie posiadają także apartamenty w Londynie, Warszawie orz luksusową willę w środku lasu, w której najczęściej spędzają święta. Kończą także budowę nowej rezydencji na Podhalu.

📢 [Olkusz. 35-letni Kuba zginął w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. Potrącił go hondą na drodze krajowej 94 [ZDJĘCIA

Znali się zalewie rok, ale wiedzieli, że to jest prawdziwa miłość, że razem pójdą przez życie. Byli szczęśliwi. W środę, 21 lipca 2021 r. Jakub Pawłowski zaplanował dla Kamili Przepiórki wyjazd na weekend, napisał do niej SMSa: "Kocham cię i mam dla ciebie niespodziankę". Wyszedł na zakupy. Trzy minuty później już nie żył. Na pasach dla pieszych uderzył w niego rozpędzony samochód jadący DK 94 w Olkuszu. Za kierownicą siedział 48-latek bez prawa jazdy za to z prawie trzema promilami we krwi. Po wypadku uciekł.

📢 Tragiczny wypadek w Katowicach. Młoda dziewczyna zginęła potrącona przez autobus. Dlaczego kierowca ruszył? Mężczyznę zatrzymała policja

Potworny wypadek w Katowicach. W centrum miasta przy ulicy Mickiewicza autobus komunikacji miejskiej potrącił nastolatkę. Kierowca ruszył, mimo iż na jezdni przed autobusem byli ludzie. Potrącona dziewczyna zmarła na miejscu. Policja wyjaśnia okoliczności tej tragedii. Kierowca autobusu był trzeźwy. Zbada się, czy nie znajdował się pod wpływem innych środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

📢 Ile można dorobić do renty z KRUS? Co trzeba zrobić, by nie stracić świadczenia? Ekspert wyjaśnia

Nasz Czytelnik chciałby dorobić do renty, którą wypłaca mu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Czy jest to możliwe? A jeśli tak, to ile może dorobić, by świadczenie nie zostało zmniejszone? Sprawdziliśmy.

📢 Oto najlepszy makijaż odmładzający na lato. Tak skutecznie ukryjesz swój wiek [zdjęcia]

Dobrze dobrany makijaż potrafi idealnie podkreślić walory kobiecej urody. Niezależnie od wieku i typu urody kilka tricków wystarczy, aby nadać Twojej twarzy młodzieńczy urok. Według wizażystów stosując się do tych technik, możesz skutecznie odmłodnieć o nawet 20 lat. Sprawdź w naszej galerii najlepsze inspiracje na letni makijaż odmładzający.

📢 Tych aplikacji lepiej nie mieć na telefonie! One zostały wycofane z Google Play w ostatnich dniach [lista]

Telefony komórkowe wyposażone są aktualnie w masę aplikacji. Poza tymi podstawowymi, które instaluje nam producent mamy dostęp do masy aplikacji, które mogą niemal wszystko. Od wybierania dla nas najlepszych ofert zakupowych w marketach po sprawdzanie naszej aktywności. O tym, jakie aplikacje chcemy mieć na swoich smartfonach, decydujemy sami, pobierając je ze sklepy Google Play dla telefonów z androidem. Jak się okazuje, nie wszystkie są bezpieczne! Zobaczcie które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Google Play.

📢 Takie będą zmiany w stawkach za abonament RTV 2022. Oto najnowsze ustalenia!

Takie będą kwoty za abonament RTV 2022. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła stawki abonamentu RTV na przyszły rok. Zobacz, ile będzie trzeba zapłacić.

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22. Zobaczcie stawki!

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

📢 Emerytury bez podatku 2022 - takie będą wypłaty. Zobacz wyliczenia stawek brutto i netto

Emerytury bez podatku 2022 - takie będą wypłaty. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Jeśli masz takie objawy, lepiej zrezygnuj z jedzenia ogórków kiszonych. Tym osobom mogą szkodzić! [lista]

Ogórki kiszone powinny gościć w naszej diecie przez cały rok - mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, są bogate w wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych a do tego są niskokaloryczne. Jednak mimo wielu zalet i dobroczynnego wpływu na organizm, nie wszyscy mogą jeść ogórki kiszone. W takich sytuacjach lepiej z nich zrezygnować? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Modne paznokcie na lato 2021. Ten jeden kolor na paznokciach jest teraz najmodniejszy [zdjęcia]

Najmodniejsze paznokcie na lato 2021. Latem stawiamy na kolory, szczególnie pastelowe, jasne, radosne, takie które pięknie wyglądają na opalonej dłoni. Jednak ten jeden kolor to obecnie hit na lato 2021! Sprawdź, jakie są modne paznokcie na lato 2021. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie na lato.

📢 Tak mieszka Maja Plich. Zobaczcie dom Mai i Krzysztofa Rutkowskich [prywatne zdjęcia]

Zobaczcie jak mieszka Maja Plich, a teraz Maja Rutkowski, żona Krzysztofa Rutkowskiego. Wnętrze ich domu jest eleganckie i przytulne. Zobaczcie, jakie dodatki królują w domu Rutkowskich.

📢 Leczo. Najlepsza potrawa na lato. Przepis na pyszną kolację

Pachnące, mieniące się przepięknymi kolorami papryki, dorodne i soczyste pomidory, ciemnozielona cukinia. To właśnie te produkty kojarzą mi się z jedną z potraw, bez której nie wyobrażam sobie lata. Mowa o leczo.

📢 Stare kontra nowe kombajny - na polach aż huczy. Żniwa w Polsce idą pełną parą [zdjęcia]

Początkowo plon zapowiadał się świetnie, ale czerwcowe upały przypaliły ziarno i nie zdążyło się napełnić, jest drobne, opowiada jeden z rolników. Sytuacja na polach w Polsce jest bardzo zróżnicowana. Żniwa jednak trwają, a na polach do późnych godzin pracują kombajny.

📢 Festyn dla dzieci i dorosłych przy fontannie w parku miejskim w Grudziądzu [zdjęcia]

Festyn z atrakcjami dla dzieci i dorosłych odbył się w piątek w parku miejskim w Grudziądzu.

📢 Niesamowity widok na rondo Kujawskie w Bydgoszczy z lotu ptaka [zdjęcia]

Rozbudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy dobiegła końca. Inwestycja została ukończona po nieco ponad dwóch latach. Zobaczcie, jak z lotu ptaka wygląda rondo Kujawskie oraz ul. Kujawska.

📢 Dwa dogi kanaryjskie dotkliwie pogryzły dziecko. - Szarpały go jak schabowego - mówi mama chłopca

  • Syn tylko na samej głowie ma 67 szwów... - mówi pani Anna, mama pogryzionego przez dwa dogi kanaryjskie chłopca. - Zamykam oczy i wciąż mam ten widok przed oczami. Mam nadzieję, że właściciel tych psów zapłaci za każdy centymetr uszkodzonego ciała mojego dziecka. 11-latek jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Grudziądzu. Przed nim długie leczenie. Sprawą zajmują się policjanci z powiatu tucholskiego gdzie doszło do dramatycznych wydarzeń.

📢 Wichura zniszczyła las w okolicy Tlenia i Osia w powiecie świeckim [zdjęcia z drona]

Drzewa w pobliżu drogi łączącej Osie i Tleń łamały się jak zapałki. Zniszczone są duże połacie lasu. Widok jest przerażający - w jednej chwili wiatr zniszczył kilka tysięcy drzew. Zobacz zdjęcia z drona.

📢 Fryzury żeńskie krótkie na 2021 - zdjęcia. Takie są modne fryzury dla krótkich włosów [28.07.21]

Postaw na wygodę i styl! Krótkie włosy dedykowane są paniom, które nie boją się wyzwań. Odpowiednio ścięte nie tylko odmładzają, ale i nadają twarzy odpowiedni blask. W tej fryzurze nie będziesz narzekać na nudę. Sprawdź w naszej galerii modne fryzury damskie dla krótkich włosów.

📢 Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym 2021/22. Oto aktualny kalendarz szkolny [lista]

Choć przed młodzieżą szkolną jeszcze miesiąc wakacji, wielu już myśli o powrocie do szkoły, a tym samym o dniach, które będą wolne od zajęć lekcyjnych. Sprawdzamy, jak wygląda tegoroczny kalendarz szkolny, jak wypadają dni wolne.

📢 Ceny w restauracjach Magdy Gessler. Niektóre z nich zwalają z nóg! Sprawdź, ile dokładnie zapłacimy za dania [lokalizacje, ceny, menu]

Magda Gessler to polska restauratorka, znana głównie z programu "MasterChef" oraz "Kuchenne Rewolucje", w którym pomaga upadającym restauracjom stanąć na nogi poprzez doradzanie, nieraz niemal całkowitą zmianę wystroju oraz karty dań. Oprócz tego sama posiada kilka restauracji. Na oficjalnej stronie widnieje ich sześć. Gdzie dokładnie się znajdują i ile kosztują poszczególne dania? W galerii przedstawiamy szczegóły.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy codziennie pijesz wodę z cytryną. Zaskakujące skutki [23.07]

Wiele osób zaczyna swój dzień od szklanki wody z cytryną. Jakie są zalety i wady tego rytuału? Co dzieje się z organizmem, gdy codziennie pijesz wodę z cytryną? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Tyle teraz dajemy do koperty na wesele. Jakie są prezenty od rodziny i znajomych? [23.07]

Limity gości na weselach się zmieniają. Aktualnie młodzi mogą zaprosić nawet 150 osób jeśli w lokalu uda się zapewnić miejsce 15 metrów na osobę. Choć nadal pamiętamy o pandemii to coraz optymistyczniej patrzymy w przyszłość. Pary młode mogą wrócić do organizacji najważniejszego dnia w swoim życiu. Goście chętnie wrócą na imprezy, ale jak teraz powinien wyglądać prezent dla młodej pary? Ile powinniśmy wsadzić do koperty? Sprawdzamy.

📢 Takie emerytury dostaną seniorzy w 2022 roku. Zobacz stawki emerytur bez podatku

Takie emerytury dostaną seniorzy w 2022 roku. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Te rasy psów uznawane są za szczególnie agresywne. Jeśli chcesz mieć takiego psa, musisz to zgłosić. Nie każdy może je mieć [ZDJĘCIA]

Chcesz kupić psa? Niestety nie każdego możesz tak po prostu wziąć z hodowli. Zgodnie z polskim prawem, decydując się na posiadanie psa lub prowadzenie hodowli niektórych ras, musisz to zgłosić w urzędzie. Wszystko dlatego, że rasy te są uznawane za agresywne i prawodawca nie chce, by trafiały one w niepowołane ręce. Co prawda o agresji psa nie decyduje jedynie rasa, ale szereg innych czynników, w tym przede wszystkim nieprawidłowe metody szkolenia. Niemniej jednak pewne rasy są uznawane za bardziej niebezpieczne od innych. W Polsce za takie uznano 11 ras. Zobacz, na które psy trzeba mieć zezwolenie.

📢 STRAŻACY ROKU Głosowanie rozpoczęte! Nagrodzimy strażaków ochotników, jednostki i orkiestry OSP oraz dzieci i młodych zaangażowanych w OSP!

Wielki plebiscyt strażacki pod patronatem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP rozpoczęty!

📢 Takim zwierzęciem jesteś według horoskopu chińskiego. Liczy się rok, a nie miesiąc [lista]

Horoskop chiński znacznie różni się od naszego. Podstawową jednostką czasu jest nim nie miesiąc a rok. Początek kalendarza chińskiego przypada na drugi nów księżyca - zaczyna się więc pod koniec stycznia lub na początek lutego. Naszą osobowość określa zwierzę, które w danym roku panowało. Sprawdź w naszej galerii, jakim zwierzęciem według horoskopu chińskiego jesteś.

📢 Numerologia mówi o Tobie więcej niż horoskop. Sprawdź, którą liczbą jesteś

Chcesz wiedzieć, jaką jesteś liczbą i co to oznacza według zasad numerologii? Przedstawiamy prosty wzór jak poprawnie obliczyć liczbę życia. Według wielu astrologów numerologia jest dokładniejsza od horoskopu.

📢 Sylwia Peretti z Kuchennych Rewolucji do Królowych Życia. Zmieniła się nie do poznania! [zdjęcia]

Sylwia Peretti od czasu "Kuchennych Rewolucji" przeszła olbrzymią metamorfozę. Zobacz, jak przed laty wyglądała nowa gwiazda telewizji TTV.

ZOBACZ KONIECZNIE

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie