Prasówka 24.05.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 23.05. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te osoby nie dostaną wezwania do zapłaty za Abonament RTV 2022 - lista. Oni są zwolnieni z tej opłaty”?

Prasówka 24.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te osoby nie dostaną wezwania do zapłaty za Abonament RTV 2022 - lista. Oni są zwolnieni z tej opłaty

Te osoby nie dostaną wezwania do zapłaty za abonament RTV 2022. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

Nie przegap promocji!

📢 Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są często najbardziej toksyczni [lista]

Kłamią, manipulują i zawsze ukrywają swoje intencje. Toksyczni mężczyźni, bo o nich mowa, nie zawahają się przed niczym, aby osiągnąć zamierzone cele. Związek z nimi jest trudny, bolesny i czasami zostawia ślady w psychice ofiar na lata! Wróżka Roma przedstawia listę znaków, które mają największe skłonności do toksycznych zachowań w związku.

📢 Tak mieszka sama Dorota Szelągowska. To ona na co dzień urządza domy innym [zdjęcia]

Dorota Szelągowska jest doskonale znana wszystkim miłośnikom remontów. Popularna dekoratorka na co dzień urządza mieszkania innym. Za każdym razem wychodzi jej to stylowo i oryginalnie. A zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają wnętrza jej domu? Zobacz w naszej galerii, jak mieszka i żyje na co dzień Dorota Szelągowska.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 24.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej romantyczni. Traktują partnerkę jak księżniczkę [lista]

Znak zodiaku mówi o ludziach bardzo dużo - opisuje osobowość, zalety, wady czy relacje z ludźmi. Zdaniem ezoteryków w gwiazdach zapisana jest nasza przyszłość a także pewne cechy charakteru. Okazuje się, że to, jacy jesteśmy, zależeć może między innymi od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Każdy ze znaków zodiaku ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety. Według astrologów data urodzenia może o nas zdradzać wiele, również to, jak traktujemy ukochane osoby! Sprawdziliśmy, które znaki zodiaku traktują swoje partnerki niczym księżniczki. Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najbardziej romantyczni - zobacz to teraz naszej galerii:

📢 Mężczyźni o tych imionach to największe sknery. Wróżka Roma zdradza sekrety Księgi Imion [lista]

Nie bez powodu nazywam się tak, a nie inaczej. Imię wybierane przez rodziców ma ogromne znaczenie dla naszego losu. Według Wielkiej Księgi Imion to, jak mamy na imię określa nasz charakter, upodobania i podejście do życia. Tym razem wzięliśmy pod lupę imiona panów. Mężczyźni o tych imionach to największe sknery. Zobacz największe sekrety Księgi Imion.

📢 Takie błędy popełniamy najczęściej podczas koszenia trawy. Przez to trawnik nie wygląda dobrze [lista]

Koszenie trawnika wydaje się być banalnie prostą czynnością, jednak nie jest to do końca prawda. Podczas koszenia można popełnić poważne błędy, które doprowadzają do pogorszenia się stanu trawnika, utraty walorów estetycznych a nawet do rozwoju chorób. Zobacz koniecznie, jakie błędy są popełniane najczęściej podczas koszenia trawnika. Przez to trawnik nie wygląda dobrze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy koszeniu trawnika.

📢 Takie pieniądze dostaną emeryci w maju 2022 - stawki. Zobacz, o ile wzrosły świadczenia po waloryzacji

Takie pieniądze dostaną emeryci w maju 2022. Emerytury w tym roku wzrosły już dzięki zwolnieniom z podatku przy świadczeniach do 2500 złotych brutto, a także dzięki marcowej waloryzacji. Dodatkowo w kwietniu wypłacono trzynastą emeryturę. Jakie będą wypłaty emerytur w maju? Zobacz porównanie z kwietniem 2022.

📢 Te znaki zodiaku nigdy nie powinny być razem. Zdaniem Wróżki Romy te pary nie stworzą udanego związku

Toksyczna miłość zostawia po sobie bolesne znamiona. Dlaczego jest tak, że mimo sygnałów wysyłanych przez intuicje i tak ulegamy pokusie, wchodząc w związek skazany na porażkę? Czynników jest bardzo wiele. Odpowiedzi można również szukać w horoskopie. Według astrologów to właśnie znak zodiaku definiuje nasze podejście do miłości. Również to, od kogo powinniśmy się trzymać z daleka.

📢 Tak teraz wygląda serialowa Brzydula. Oto Ana Maria Orozco w 2022 roku [zdjęcia]

Pierwszą aktorką, która wcieliła się w role tytułowej Brzyduli była Ana Maria Orozco. Jej Beatriz Pinzon Solano pokochały miliony na całym świecie. W Polsce telenowela była emitowana w latach 1999 - 2001. Od poniedziałku do piątku widzowie z zapartym tchem śledzili losy niezbyt atrakcyjnej Betty. Aktorka przygotowując się do roli przeszła spektakularną metamorfozę. Dziś trudno ją rozpoznać. Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda Ana Maria Orozco - pierwsza Brzydula.

📢 Takich rzeczy absolutnie nie możesz robić na zwolnieniu L4. Za to możemy zostać ukarani!

Potoczne L4, czyli zwolnienie lekarskie przyznawane jest pracownikom w czasie choroby potwierdzonej przez lekarza, która wyklucza możliwość pracy. Jednak gdy jesteśmy na zwolnieniu lekarskim możemy spodziewać się kontroli, która sprawdzi, czy prawidłowo wykorzystujemy przyznane nam zwolnienie lekarskie.

📢 Takie mogą być skutki nie czyszczenia szczotki do włosów. Łupież, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry

Używamy ją codziennie, nosimy zawsze przy sobie, korzystamy w różnych miejscach. Szczotka do włosów to niezbędnik każdej kobiety, który jest również wymarzonym miejscem dla bakterii i grzybów. Wiele osób stosując ją do pielęgnacji, zapomina o jej regularnym czyszczeniu. Grzybica, alergia, łojotokowe zapalenie skóry - tym może skutkować czesanie się brudną szczotką.

📢 Takie są emerytury byłych wojskowych - stawki. Zobacz ile dostają od szeregowego do generała

Takie są emerytury byłych wojskowych - stawki. Emerytury wojskowe uregulowane są w ustawie o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych i ich rodzin. Uśrednione stawki są różne, w zależności od uzyskanego stopnia. Najnowsze stawki przedstawiliśmy w naszej galerii. Zobaczcie, jakie emerytury mają wojskowi.

📢 Biedronka, Lidl, Aldi i inne sklepy wycofały ten towar. Oto najnowsze ostrzeżenia GIS - zobacz!

Biedronka, Lidl, Aldi i inne sklepy wycofały ten towar. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Takie będą emerytury od lipca 2022 roku. Mamy tabelę wyliczeń po zmianie podatku z 17 na 12%

Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT.

📢 Tak można odróżnić polski czosnek od chińskiego. Oto sposoby, jak teraz rozpoznać polski czosnek [lista]

Czosnek jest popularną rośliną wykorzystywaną w wielu domach jako przyprawa. Ma mocny aromat i intensywny smak. Czosnek jest znany także ze swoich walorów zdrowotnych - to naturalny antybiotyk, który poprawia odporność. Warto stosować tę aromatyczną przyprawę nie tylko do walki z katarem i przeziębieniem, ale też w profilaktyce współczesnych chorób, w tym nowotworów. Czosnek jest dostępny w sklepach, na targach, bazarach i w warzywniakach przez cały rok. Wiele osób zastanawia się, jak odróżnić polski czosnek od chińskiego czosnku. Jak odróżnić czosnek polski od importowanego? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, by odróżnić polski czosnek od chińskiego. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [lista]

Wiele osób zastanawia się nad znaczeniem imienia. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne i określa cechy charakteru człowieka. My sprawdziliśmy, które imiona według księgi imion uchodzą za najbardziej inteligentne. Sprawdź w naszej galerii, czy jesteś wśród nich.

📢 Taki dom mają Anna i Robert Lewandowscy. Zobaczcie zdjęcia wnętrz rezydencji w Monachium!

Robert Lewandowski jako piłkarz niemieckiego klubu Bayern Monachium najwięcej czasu spędza w swojej rezydencji znajdującej się w stolicy Bawarii w luksusowej dzielnicy Bogenhausen.

📢 Tyle teraz dajemy do koperty na wesele. Sprawdziliśmy, ile młodzi dostają w prezencie od rodziny i znajomych

Gotówka jest atrakcyjną alternatywą, jeżeli nie mamy pomysłu na prezent weselny lub po prostu nie wiemy, czego życzy sobie młoda para. W Polsce wręczanie kopert zaczęło być popularne w latach 80. Wielu młodych ceni sobie to rozwiązanie, ponieważ liczy, że w ten sposób koszty wesela zwrócą się im chociaż w części. Sprawdziliśmy jakie kwoty wkładają do koperty rodzina, przyjaciele, znajomi oraz dalsi krewni.

📢 Takie mają być zmiany dla wędkarzy - lista. Zlikwidowana ma być karta wędkarska

Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.

📢 Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pisarka zginęła w pożarze domku letniskowego

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska, polska pisarka fantastyczna. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do tragicznego wypadku, w którym poniosła śmierć. Ranny został jej mąż Jarosław Grzędowicz. Informację o tragicznym pożarze podał portal wwl112.pl.

📢 Oto lista najgorszych prezentów na wesele. Te podarunki z pewnością nie ucieszą młodych

Prezenty weselne bywają bardziej lub mniej trafione. Niektórych gości za bardzo ponosi wyobraźnia i chęć dogodzenia młodym jest zbyt wysoka. Prowadzi to do pomysłów, które albo są zupełnie niepraktyczne, albo mogą nie przypaść do gustu gospodarzom. Przedstawiamy listę najgorszych prezentów weselnych. Sprawdź, jakich prezentów unikać!

📢 Oto skąd pochodzi Twoje nazwisko! Zobaczcie genezę najpopularniejszych nazwisk

Zastanawialiście się kiedyś, od czego pochodzą nasze nazwiska? Postanowiliśmy to sprawdzić. Zobaczcie znaczenie popularnych nazwisk. Znaczenie nazwisk na podstawie strony: genezanazwisk.pl.

📢 Piękne fanki na stadionie Polonii Bydgoszcz. Zobaczcie zdjęcia z trybun!

Nie jest tajemnicą, że w Bydgoszczy mieszkają najpiękniejsze kobiety! Wiele z nich pojawia się także na obiekcie bydgoskiej Polonii, skutecznie przyciągając wzrok naszych fotoreporterów. Przekonaj się sam przeglądając zdjęcia uroczych kibicek z grodu nad Brdą >>>>

📢 Skandal w Bydgoszczy. Starsza pasażerka przytrzaśnięta drzwiami autobusu. Córka mówi, że kierowca był wulgarny

Pasażerka autobusu szczęśliwie nie ucierpiała, bo udało jej się wydostać z zatrzaśniętych drzwi. Zarówno ją, jak i jej córkę, która była świadkiem całego zdarzenia, zaskoczyły agresywne słowa, jakie miał wypowiedzieć kierowca pod jej adresem.

📢 Dług szpitala w Grudziądzu w pierwszym kwartale 2022 roku przekroczył 483 mln zł!

O kondycję finansową szpitala w Grudziądzu dopytywał m.in. radny Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej podczas ostatniej sesji. Otrzymał on też rozliczenie pożyczki w wysokości 92 mln zł na którą zaciągnięcie we wrześniu ubiegłego roku wyraziła większość radnych Grudziądza.

📢 Abramczyk Polonia Bydgoszcz walczy, ale... już czas na poważne rozmowy. Kibice komentują, prezes odpowiada!

Sześć meczów, siedem punktów i drugie miejsce w tabeli - to sytuacja Abramczyk Polonii Bydgoszcz po 6. kolejce rozgrywek. Czy wciąż jesteśmy faworytem do awansu, kto zawodzi, a kto zachwyca? O czym będą rozmawiać w piątek w klubie przy Sportowej 2? Kibice komentują, prezes Jerzy Kanclerz odpowiada! Czytaj w galerii - przesuń zdjęcie gestem lub strzałką w prawo >

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Weronika Książkiewicz. Gwiazda jest bardzo wysportowana!

Weronika Książkiewicz od lat jest jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego show-biznesu. Aktorka słynąca głównie z ról w komediach romantycznych rzadko udziela informacji o swoim życiu prywatnym. Jednakże rąbka tajemnicy uchylają jej profile w social-mediach. Sprawdźcie, jak mieszka i żyje na co dzień Weronika Książkiewicz!

📢 Skrzywdzony przez sędziego Apator składa odwołanie. Będą konsekwencje?

Żużlowcy Apatora Toruń w niedzielę byli o krok od sprawienia dużej niespodzianki i wygrania w Lesznie z Unią. Niestety, w końcówce meczu do „akcji” przystąpił sędzia.

📢 Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2022. Tak zarabiają policjanci od kursanta do komendanta wojewódzkiego. Takie dostaną podwyżki [stawki]

Prezentujemy dane z raportu "Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2022".

📢 Za to dostaniesz mandat w lesie. Lepiej to wiedzieć, bo można dostać wysoką karę!

Choć te czynności wydadzą Wam się oczywiste w lesie to jednak za nie możemy otrzymać mandat i to wcale nie taki mały! Naruszenie przepisów może się skończyć dla sprawcy w najlepszym razie pouczeniem.

📢 To się dzieje z twoim organizmem, gdy jesz za dużo cukru. Oto sygnały ostrzegawcze

Cukier obecnie można spotkać w składzie większości produktów spożywczych. Przede wszystkim jest on doskonałym konserwantem, który wydłuża ich trwałość. Poza tym wpływa na wygląd i walory smakowe produktów. Daje uzależniający posmak słodkości i sprawia, że kolor potraw staje się bardziej nasycony, a tym samym przyjemniejszy dla oka. Niestety nadmiar cukru bardzo szkodzi organizmowi, a pierwsze sygnały tego, że spożywasz zbyt wiele cukru są dostrzegalne gołym okiem. Sprawdź w naszym artykule, co dzieje się z organizmem, gdy spożywasz za dużo cukru.

📢 Małpia ospa powróciła. Rosyjscy naukowcy chcieli ją kiedyś wykorzystać jako broń biologiczną

Pojawienie się małpiej ospy przywołało rosyjskie próby stworzenia na jej bazie broni biologicznej i obawy, że zaraza mogła się wydostać z jakiegoś laboratorium.

📢 Zderzenie auta z tramwajem na Fordońskiej w Bydgoszczy. Samochód wylądował na torach [zdjęcia]

W poniedziałek, 23 maja, po godzinie 8, doszło do poważnego wypadku na ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Auto osobowe, w wyniku zderzenia z tramwajem, przewróciło się na dach i wylądowało na torach. Uwięzioną w pojeździe kobietę musieli uwalniać strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Doszło do poważnych utrudnień.

📢 Tak mieszka Mariusz Pudzianowski. "Pudzian" ma wspaniałą posiadłość [zdjęcia]

Mariusz Pudzianowski od lat mieszka w Białej Rawskiej. Posiadłość ukryta jest szpalerem drzew przed ciekawskimi spojrzeniami. W wypielęgnowanym ogrodzie dominują rośliny iglaste, a wśród nich ukryta jest także altana, w której Mariusz wypoczywa w ciepłe dni. Domu Pudziana pilnują także dwa piękne owczarki. Mariusz Pudzianowski potrafi inwestować zyski z kariery sportowej. Zobaczcie, jak mieszka - szczegóły i zdjęcia w naszej galerii.

📢 Takich herbat lepiej nie pij przed snem. Ich działanie może powodować bezsenność [lista]

Jedni piją ją na śniadanie, drudzy wieczorem w celu relaksu i rozgrzania po długim, szczególnie chłodnym dniu spędzonym poza domem. Herbata to napój uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Z uwagi na różnorodność smaków, na rynku dostępnych jest wiele herbat. Nie wszystkie jednak mają dobry wpływ na nasz organizm. Szczególnie te pite wieczorową porą, które skutecznie utrudniają nam zaśnięcie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Zobacz, które herbaty mogą powodować bezsenność.

📢 Oto najlepsze żony i ich imiona według horoskopów. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [lista]

Według astrologów to właśnie znak zodiaku może decydować o naszym charakterze. Co za tym idzie, od znaku zodiaku może zależeć również, czy będziemy dobrymi partnerami w związku. Według ezeteryków znaczenie może mieć także imię.

📢 Zmiany zasad wyjazdów do sanatorium z NFZ. Tyle kuracjusze płacą za pobyt i wyżywienie

27 kwietnia br. weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia z nowymi opłatami za pobyt w uzdrowisku z NFZ. Nowe stawki dotyczą pobytów od 1 maja 2022 roku.

📢 Na takie tematy kłamią poszczególne znaki zodiaku. Oto najczęściej wypowiadane kłamstwa

Jakie kłamstwa najczęściej wypowiadają poszczególne znaki zodiaku? Odpowiedzi można szukać w horoskopie. Według astrologów znak zodiaku mówi bardzo dużo o człowieku - opisuje charakter, zalety, wady czy relacje z ludźmi. W naszej galerii poznasz najczęstsze kłamstwa, które mówią poszczególne znaki zodiaku.

📢 Te znaki zodiaku to największe beksy. Osoby spod tych znaków uwielbiają dramatyzować [lista]

Które znaki zodiaku to największe beksy? Osoby spod których znaków zodiaku mają częste napady złości, podczas których zachowują się jak dzieci. Wielu astrologów uważa, że można wskazać znaki zodiaku, które uwielbiają dramatyzować i na trudne sytuacje reagują płaczem. Okazuje się, że to, jacy jesteśmy, jak się zachowujemy w różnych chwilach zależeć może także od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Które znaki zodiaku są największymi beksami? Osoby spod których znaków zodiaku złoszczą się jak dzieci? Zobacz!

📢 Tak można odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Oto sposoby, jak teraz rozpoznać polskie truskawki [lista]

Sezon na truskawki rozpoczyna się pod koniec maja i na początku czerwca. Truskawki już teraz są dostępne na targach, bazarach i w warzywniakach. Wiele osób zastanawia się, jak odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Odmian truskawek jest wiele, każda smakuje i wygląda nieco inaczej. Jak odróżnić truskawki polskie od importowanych? Nie jest to proste, ale istnieje kilka sposobów, by odróżnić polskie truskawki od zagranicznych. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Tak działa chleb na nasz organizm. Pieczywo może pomóc nawet w odchudzaniu!

Systematycznie spada spożycie pieczywa w Polsce, a przecież chleb stanowi podstawę w piramidzie zdrowego żywienia. Dlaczego lepiej nie rezygnować z jedzenia pieczywa i na co warto zwracać uwagę? Podpowiadamy.

📢 Takie są objawy nerwicy. Sprawdź, jeżeli odczuwasz częste duszności i zawroty głowy [lista]

Nerwica to choroba, która choć dotyka sfery psychicznej, to jej objawy odczuwane są także w ciele. Nieleczona może spowodować prawdziwe spustoszenie w organizmie. Szczuje się, że objawy nerwicy mogą dotyczyć nawet 8 milionów Polaków. Sprawdź, jakie są najpowszechniejsze symptomy tej choroby.

📢 Oto właściwości zdrowotne bzu. Zobacz - na jakie schorzenia pomaga popularny bez lilak!

Bujny, kwiecisty i mocno pachnący krzew, który najintensywniej kwitnie w maju... mowa oczywiście o bzie, którego spotkać można wiosną w parkach oraz przy drogach. Bez lilak, który zazwyczaj mamy na myśli mówiąc "bez", nie tyko efektywnie wygląda i sprawia, że w całym domu pięknie pachnie. Ma on również wiele właściwości zdrowotnych. Sprawdź, w leczeniu jakich schorzeń może Ci pomóc bez!

📢 Tak jedzenie jogurtu pomaga najszybciej schudnąć. Ten sposób spożywania jogurtów prowadzi do utraty wagi

Zdaniem ekspertów istnieją pewne produkty spożywcze, które prowadzą do największej i najszybszej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że niezawodna lista produktów, które przyspieszają odchudzanie, zawiera między innymi jogurty naturalne. W jaki sposób jedzenie jogurtów może pomóc schudnąć? Jak to możliwe, że jogurty prowadzą do najszybszej utraty wagi? Oto, w jaki sposób jedzenie jogurtów pomaga najszybciej schudnąć - zobacz w galerii.

📢 Te znaki zodiaku przyciągają się jak magnes. Osoby spod tych znaków stworzą najlepsze pary [lista]

Które znaki zodiaku przyciągają się niczym magnes? Osoby spod których znaków zodiaku pasują do siebie najlepiej i stworzą idealny związek? Wielu astrologów uważa, że można wyznaczyć pary znaków zodiaku, które będą idealnie do siebie pasować. Okazuje się, że to, kto do nas pasuje i z kim stworzymy szczęśliwy związek zależeć może także od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Które znaki zodiaku powinny być razem? Osoby spod których znaków zodiaku przyciągają się jak magnes? Zobacz!

📢 Te osoby muszą stawić się na komisji wojskowej. Takie są zasady wezwań w 2022 roku

Kwalifikacja wojskowa 2022 - te osoby muszą stawić się na komisji. W tym roku ten obowiązek dotyczy około 210 tysięcy osób. Zobacz, kto dostanie wezwanie.

📢 Takie będą wypłaty czternastych emerytur. Mamy szczegóły przyznawania świadczenia

Takie będą wypłaty czternastych emerytur. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Nie wszyscy jednak będą mogli z niego skorzystać. Zobacz, jakie będą zasady i warunki przyznawania czternastej emerytury w 2022 roku.

📢 Takie leki zostały wycofane na początku 2022 roku przez GIF. Uważaj - musisz sprawdzić, czy nie masz ich w apteczce

Leki przeciwbólowe, leki dla osób chorych na nadciśnienie, krople z witaminami - między innymi te preparaty znalazły się na liście wycofanych z obrotu decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Aktualizujemy listę o najnowsze pozycje.

📢 Na takie numery telefonów należy uważać. Możesz zapłacić dużo pieniędzy za połączenie

Odebranie takich połączeń, jak i oddzwanianie, naraża nas na poniesienie dużych kosztów. W naszej galerii dowiesz się, jakie numery telefonów należy lekceważyć.

📢 Te aplikacje zostały wycofane przez Google Play. Musisz usunąć je z telefonów Samsung, Xiaomi i innych

W sieci znajduje się coraz więcej aplikacji, które próbują wyłudzić nasze dane, przejąć kontrolę nad naszymi telefonami lub dostać się do aplikacji bankowych. Gdy Sklep Google dowiaduje się o tak szkodliwej aplikacji, po weryfikacji wycofuje ją ze swojej bazy. Ze smartfona musimy ją jednak odinstalować samodzielnie. Oto najnowsza lista aplikacji wycofanych przez Google Play.

📢 Taką dostaniesz 14. emeryturę w 2022 roku. Zobacz, jaka będzie twoja "czternastka"

Taką dostaniesz 14. emeryturę w 2022 roku. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Nie wszyscy jednak będą mogli z niego skorzystać. Zobacz, jakie będą zasady i warunki przyznawania czternastej emerytury w 2022 roku.

📢 Tak teraz wygląda Natalia Oreiro - niezapomniana Milagros ze "Zbuntowanego Anioła" [zdjęcia]

Słowa piosenki "Cambio dolor" 20 lat temu nuciła cała Polska! "Zbuntowanego Anioła" oglądały miliony na całym świecie, a aktorzy wcielający się w Mili i Iva - Natalia Oreiro i Facundo Arana zdobyli międzynarodową popularność. Wielu widzów nadal z sentymentem wraca do argentyńskiego hitu! W Polsce emisja telenoweli jest co jakiś czas wznawiana za pośrednictwem stacji TV Plus.

📢 Tak wygląda kawior na paznokciach. Ten trend jest teraz najmodniejszy nie tylko na ślub [zdjęcia]

Najmodniejsze paznokcie 2022. Drobne perełki zdobiące paznokcie to teraz hit manicure 2022! Najmodniejsze paznokcie - na ślub i nie tylko - to kawior na paznokciach, czyli zdobienia wykonane perełkami. Paznokcie hybrydowe ozdobione malutkimi perełkami to trend na wiosnę i lato 2022. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie. Sprawdź, jak się prezentują najmodniejsze paznokcie ozdabiane perełkami w naszej galerii.

📢 Tak można odróżnić krajowe pomidory od zagranicznych. Oto sposoby, jak teraz rozpoznać polskie pomidory [lista]

Pomidory to jedne z najpopularniejszych warzyw spożywanych w Polsce. Są nie tylko smaczne, ale też niskokaloryczne i naprawdę zdrowe. Pomidory mają wiele zastosowań w kuchni - różnorodność smaków, kolorów, wielkości oraz ich piękny zapach sprawiają, że pomidory są składnikami wielu popularnych potraw. Najczęściej jednak spożywa się pomidory na surowo. Pomidory są dostępne w sklepach, na targach, bazarach i w warzywniakach przez cały rok. Wiele osób zastanawia się, jak odróżnić pomidory krajowe od zagranicznych. Odmian pomidorów jest wiele, każda smakuje i wygląda nieco inaczej. Jak odróżnić pomidory polskie od importowanych? Nie jest to proste, ale istnieje kilka sposobów, by odróżnić krajowe pomidory od zagranicznych. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Zobaczcie zdjęcia wnętrz rezydencji w Monachium

Anna i Robert Lewandowscy z córkami podróżują pomiędzy trzema domami - na co dzień mieszkają w Monachium, mają luksusowy apartament w Warszawie, a wolne chwile uwielbiają spędzać w letniej rezydencji w Stanclewie na Warmii.

📢 Krzysztof Kanclerz po meczu Abramczyk Polonii Bydgoszcz w Zielonej Górze [wideo]

Do wyścigów nominowanych Stelmet Falubaz i Abramczyk Polonia walczyły jak równy z równym. W biegach nominowanych gospodarze byli jednak zdecydowanie lepsi. O sytuacji w biegach nominowanych i nie tylko rozmawialiśmy z Krzysztofem Kanclerzem, menadżerem bydgoskiej ekipy.

📢 Tych kwiatów ślimaki nie zjedzą! Poznaj ładne, ślimakoodporne rośliny. Posadź je i ciesz się pięknym ogrodem

Ślimaki bez skorupek (ślimaki nagie) są wyjątkowymi szkodnikami. Większość ich gatunków jest inwazyjna. To oznacza, że nie mają naturalnych wrogów, a walka z nimi jest bardzo trudna. W niektórych regionach Polski, gdzie ślimaki nagie nadmiernie rozpanoszyły się, uprawa wielu roślin jest prawie niemożliwa. Na szczęście nie wszystkie rośliny smakują ślimakom równie dobrze. A wśród tych, których nie jedzą (lub jedzą rzadko), jest wiele kwiatów ładnych i łatwych w uprawie. Podpowiadamy, jakie rośliny ogrodowe wybrać, by ślimaki ich nie pożarły.

📢 Pod Toruniem zginęli pracownicy zakładu pogrzebowego. Kto był sprawcą wypadku?

20 kwietnia na drodze S10 pod Toruniem czołowo zderzyły się dwa busy. Zginęli obaj kierowcy i pasażer. Dwie z tych ofiar to pracownicy zakładu pogrzebowego z Makowa Mazowieckiego, którzy jechali odebrać z promu zwłoki. Jak doszło do tragedii? Kto spowodował ten wypadek?

📢 Takie są najgorsze pomysły na prezent na komunię. Tego nie wolno dawać dziecku na komunię [lista]

Prezent na komunię to nie lada wyzwanie. Wiele osób staje przed dylematem, jaki prezent dać dziecku na komunię a im bliżej uroczystości, tym problem, co wręczyć na komunię świętą, staje się bardziej palący. Najczęściej prezentem na komunię świętą są pieniądze, wiele osób jednak decyduje się na tradycyjny prezent. Czego na pewno nie dawać na komunię świętą? Sprawdź teraz w naszej galerii, jakie prezenty dla dziecka na pierwszą komunię świętą raczej nie spotkają się z entuzjazmem. Oto lista najgorszych pomysłów na prezent na komunię.

📢 Kibice Polonii Bydgoszcz i Falubazu na meczu w Zielonej Górze [zdjęcia]

W niedzielę Falubaz Zielona Góra.... Na torze trwała walka o punkty, na trybunach - rywalizacja na doping. Ogromną przewagę liczebną mieli oczywiście gospodarze, ale i Abramczyk Polonia mogła liczyć na wsparcie grupy swoich wiernych fanów.

📢 Festiwal Food Trucków na Przedzamczu w Brodnicy. Zobaczcie zdjęcia

W sobotę, 21 maja między g. 12 a 21 oraz w niedzielę, 22 maja między g. 12 a 20 na Przedzamczu przy Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy trwa Festiwal Food Trucków, podczas którego z pewnością każdy znajdzie do zjedzenia coś, co mu zasmakuje. Zobaczcie zdjęcia z tej imprezy będącej gratką dla miłośników dobrego jedzenia.

📢 Falubaz Zielona Góra - Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Mecz na styku, emocje w końcówce [zdjęcia]

Do wyścigów nominowanych Falubaz i Abramczyk Polonia walczyły jak równy z równym. W biegach nominowanych gospodarze byli jednak zdecydowanie lepsi.

📢 Meble z PRL-u znowu modne. Kultowe fotele, kredensy i lampy w nowoczesnych stylizacjach [21.05]

Stylizacje vintage i retro mocno zakorzeniły się w trendach wnętrzarskich. Komody jak u dziadków, fotele na wąskich nóżkach i piękne komody są odnawiane i łączone z nowoczesnymi stylizacjami. Wyglądają stylowo i oryginalnie a przy tym są ekologiczne! Zobacz, jak wykorzystywane są współcześnie kultowe meble z PRL-u.

📢 Ostatnie pożegnanie Reginy Osińskiej, wieloletniej dyrektor Soleckiego Centrum Kultury [zdjęcia]

Najbliżsi, współpracownicy, władze gminy i mieszkańcy Solca Kujawskiego pożegnali w sobotę 21 maja Reginę Osińską. Przez blisko 30 lat pełniła ona funkcję dyrektora Soleckiego Centrum Kultury. Odeszła zbyt wcześnie, po ciężkiej chorobie.

📢 Takie piękne przydrożne kapliczki można zobaczyć na ziemi dobrzyńskiej [zdjęcia]

Tak jak w całym regionie, także na ziemi dobrzyńskiej można spotkać wiele ciekawych przydrożnych kapliczek. Świadczą o wierze i rodzimej kulturze mieszkańców – od dziada pradziada.

📢 Policja odebrała dorobek życia toruńskiemu kolekcjonerowi. Nie wiadomo kto zapłaci za ich zniszczenie

Prokuratura skonfiskowała toruńskiemu kolekcjonerowi jedną z największych prywatnych kolekcji karabinów. Postępowanie trwa trzeci rok. W tym czasie karabiny zardzewiały, skórzane elementy spleśniały, a biegły zniszczył dwa egzemplarze próbując z nich strzelać.

📢 Oto najbardziej przyjazne rasy psów. Mamy i prezentujemy listę najłagodniejszych czworonogów

Każdy pies jest inny - ma odmienne zdolności i charakter. Istnieją jednak pewne wytyczne, którymi można się kierować poszukując idealnego czworonoga dla siebie. Są rasy mniej i bardziej łagodne dla ludzi. W zestawieniu prezentujemy najbardziej przyjazne rasy psów!

📢 Tak wygląda niezwykły dom Edyty Górniak - mamy zdjęcia. Jasne wnętrza, kominek i dużo rodzinnych pamiątek

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej utytułowanych piosenkarek w historii polskiej sceny muzycznej. W 1994 roku zajęła drugie miejsce w konkursie "Eurowizji". Mimo że od tego występu minęło ponad dwadzieścia lat, żadnemu innemu reprezentantowi kraju nie udało się zajść tak daleko. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka i żyje na co dzień Edyta Górniak.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele i śluby w 2022. Takie kwoty dają rodzice chrzestni, świadkowie i znajomi

  • Ile wypada dać do koperty? - to pytanie najczęściej zadajmy sobie, gdy otrzymujemy zaproszenie na ślub. Prezent w postaci gotówki zawsze ucieszy parę młodą. Ile powinno dać się pieniędzy w kopercie? Jakie kwoty dają rodzice chrzestni, rodzina, świadkowie, przyjaciele, czy znajomi? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

📢 Tym osobom ZUS nie przeliczy emerytury. Są nowe tablice długości życia GUS nie dla wszystkich emerytów

Nowe tablice długości życia są korzystniejsze dla przyszłych emerytów. Emerytura 60-latka będzie wyższa o 3,7 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy, a 65-latka o 4,1 proc. To nie oznacza jednak, że nowe tablice są dla wszystkich.

📢 Takie mają być emerytury od lipca 2022. Oto tabela wyliczeń stawek brutto i netto

Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT.

📢 Juwenalia w Toruniu: tak studenci bawili się w ostatnim dniu koncertów organizowanych przez samorząd UMK

Sobota była drugim i jednocześnie ostatnim dniem toruńskich Piernikaliów. Na scenie nie mogło zabraknąć gwiazd, które uświetniły studencką zabawę tj. Smolasty, Gosia Andrzejewicz czy Elektryczne Gitary. Zobaczcie zdjęcia z ich koncertów!

📢 Grudziądz. Integracyjny festyn w marinie. Rodzinną zabawę zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 13. Zobacz zdjęcia

W sobotnie popołudnie wesoło było w grudziądzkiej marinie. A to za sprawą festynu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 13. Wystąpiła młodzież ze szkoły muzycznej Yamaha, wokaliści z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, orkiestra dęta. Był słodki poczęstunek i zumba. Podczas imprezy zbierano fundusze na utworzenie sali relaksacyjnej dla uczniów SP nr 13.

📢 Tłumy na pikniku wojskowym w Kruszwicy! Zachęcano do zasadniczej służby wojskowej

Mimo niesprzyjającej pogody (porywisty wiatr) wielu mieszkańców Kujawsko-Pomorskiego zdecydowało się spędzić sobotę (21 maja) na Rynku w Kruszwicy. Zorganizowano tu bowiem piknik wojskowy, w trakcie którego zachęcano przybyłych, by przystąpić do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

📢 Tak zrobisz pyszne ciasto na mleku bez pieczenia. Jest lekkie i puszyste

W upalne dni najlepiej zjeść chłodne ciasto. Idealne do tego jest mleko. Sprawdźcie nasz przepis na ciasto z herbatnikami i kajmakiem. Jest lekkie i puszyste. I robi się je bez pieczenia!

📢 Front blonde - rozjaśnione pasemka przy twarzy. Trend wśród fryzur na lato 2022 [zdjęcia]

Front blonde to nowy trend wśród fryzur na lato 2022. Rozjaśnione pasemka przy twarzy rozświetlają skórę i pozwalają odciągnąć uwagę od niedoskonałości. Sprawdź jak prezentuje ta koloryzacja!

📢 Takie są modne sukienki na wesele 2022. Te kreacje polecają styliści w tym roku [zdjęcia]

Jaka sukienka na wesele? Długa, w stylu boho, w piękne kwiatki, a może namiętna czerwień? W tym sezonie możemy pozwolić sobie na wiele! Sprawdź w naszej galerii najmodniejsze sukienki na wesele 2022. Te stylizacje zdobyły uznanie stylistek.

📢 Modne paznokcie w kolorze baby blue. Ten wiosenno-letni kolor na paznokciach jest teraz najmodniejszy [zdjęcia]

Najmodniejsze paznokcie 2022. Wiosną i latem stawiamy na kolory, szczególnie pastelowe, jasne, radosne, takie które pięknie wyglądają na opalonej dłoni. Ten jeden kolor to teraz hit 2022! Najmodniejszy kolor paznokcie to baby blue, czyli pastelowy niebieski. Paznokcie hybrydowe baby blue to trend na wiosnę i lato 2022. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie. Sprawdź, jak się prezentują najmodniejsze paznokcie w kolorze baby blue w naszej galerii.

📢 Tak wygląda w Jeruzalu, czyli Wilkowyjach z serialu Ranczo. Te miejsca znasz z telewizji [zdjęcia]

Autobus z Warszawy objeżdża niewielki rynek w centrum wsi. Obok jest przystanek i sklep w barwach unijnych. A na ławeczce klienci z Mamrotami. Tak wygląda w Jeruzalu, czyli serialowych Wilkowyjach. Jest tak, jak w serialu "Ranczo" - zresztą zobaczcie sami!

📢 Oto najczęstsze błędy przy gotowaniu ziemniaków. Przez to się rozpadają i tracą na wartościach [zdjęcia]

Ziemniaki to niezbędny element obiadu w wielu polskich domach. Jemy gotowane, w postaci puree, jako frytki, placki, czy kluski. Dodajemy je także do zup i zapiekanek. Niestety nie każdy wie, że gotując ziemniaki, można popełnić błędy, które odbijają się później na ich smaku i wartościach odżywczych. Nawet najbardziej doświadczonym kucharzom zdarzają się te pomyłki. Zobacz w naszej galerii najczęstsze błędy popełniane podczas gotowania ziemniaków.

📢 Oto baseny, strefy SPA, parki wodne i termy na Kujawach i Pomorzu. Świetny pomysł na weekend!

Kujawsko-pomorskie baseny ze strefami SPA, parki wodne i termy cieszą się ogromną popularnością bez względu na porę roku. To idealne miejsce na rekreację i odpoczynek.

📢 Tak wygląda w miejscowości Bajerze na ziemi chełmińskiej. Tam powstała elektrownia [zdjęcia]

W położonej pośród pól uprawnych ziemi chełmińskiej wsi Bajerze wyrosły nowoczesne instalacje gazowe. W minioną środę odwiedził je Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Ale nie tylko z tego faktu miejscowość słynie. Spójrzmy na nią z perspektywy turysty…

📢 Eurojackpot - wygrana w Polsce. Padły kolejne wygrane w losowaniu z 20 maja 2022

Kolejne losowanie przyniosło kolejne wygrane w Eurojackpot w Polsce. Ile wyniosły wygrane? Sprawdźcie!

📢 Te rośliny pożyją w ogrodzie dłużej niż rok. Nie tylko pięknie, ale i ekonomicznie! Zobacz, jakie kwiaty wieloletnie warto posadzić

Każdy chce się cieszyć pięknem ogrodu najdłużej, jak się da. Jest na to sposób! Oprócz roślin jednorocznych warto postawić na te wieloletnie. Dzięki temu przez kilka dobrych lat będziemy mogli pochwalić się pięknymi i dorodnymi uprawami. Dodatkowo nie będzie trzeba co roku sadzić nowych kwiatów! Piwonie? Liliowce? A może ciemierniki? Wybór jest naprawdę spory!

📢 Dzieci wybiły 20 szyb w jednej z firm w Inowrocławiu. Najmłodszy ze sprawców ma 6 lat. Zachowanie chłopców oceni sąd

Właściciel firmy w Inowrocławiu złożył zawiadomienie o 20 wybitych szybach. Szkody wycenił na 5 tys. zł. Policjanci dzięki monitoringowi ustalili, że sprawcami uszkodzenia mienia mogą być kilkuletnie dzieci.

📢 Horoskop erotyczny o seksualnych pragnieniach znaków Zodiaku. Horoskop erotyczny mówi jaki znak Zodiaku do Ciebie pasuje 20.05.2022

Horoskop erotyczny. Seks i znaki Zodiaku. Które znaki pałają do siebie namiętnością, a którym parom jest w łóżku chłodno? Horoskop erotyczny jest przewodnikiem po najbardziej intymnej sferze Twojego życia. Horoskop erotyczny wyjaśnia, czego pragnie Twój partner? Poznaj seksualne upodobania znaków zodiaku w horoskopie erotyczno-partnerskim! Jak znaki zodiaku wpływają na Twoją seksualność?

📢 Takie są majowe emerytury w 2022 roku - stawki. Świadczenia wzrosły dzięki waloryzacji

Takie są majowe emerytury w 2022 roku. Emerytury w tym roku wzrosły już dzięki zwolnieniom z podatku przy świadczeniach do 2500 złotych brutto, a także dzięki marcowej waloryzacji. Dodatkowo w kwietniu wypłacono trzynastą emeryturę. Jakie będą wypłaty emerytur w maju? Zobacz porównanie z kwietniem 2022.

📢 W takim domu mieszka Maryla Rodowicz. W kuchni złoto kapie z kranów. Zaglądamy do środka!

Tak mieszka Maryla Rodowicz. Królowa polskiej estrady ma złote lustra, piękny ogród i ukochane koty. Tak mieszka i żyje na co dzień. Zobaczcie zdjęcia domu Maryli Rodowicz pod Warszawą.

📢 Takie szkodniki niszczą uprawy kopru. W walce z nimi pomaga szare mydło [lista]

W jakim sąsiedztwie sadzić koper? Który szkodnik kopru jest najgroźniejszy? Polecamy porady ekspertów. Warto je znać, żeby nasz wysiłek w warzywniku nie poszedł na marne.

📢 Ile powinno się wręczyć w kopercie na ślubie? Tyle wręczają w prezencie rodzina i znajomi

Śluby i wesela to bardzo ważne momenty w życiu nie tylko pary młodej, ale także i rodziny. Wśród gości jednak bardzo często pada pytanie - ile powinno się dać do koperty? Pytanie niby bardzo proste, ale okazuje się, że jednak wiele osób ma z tym problem. Dlatego przychodzimy z pomocą!

📢 Tak herbata pomaga najszybciej schudnąć. W ten sposób picie herbaty prowadzi do utraty wagi

Eksperci są pewni, że istnieje grupa produktów spożywczych, które prowadzą do największej i najszybszej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że niezawodna lista produktów, które przyspieszają odchudzanie, zawiera między innymi herbatę. W jaki sposób herbata może pomóc schudnąć? Jak to możliwe, że picie herbaty prowadzi do najszybszej utraty wagi? Oto, w jaki sposób picie herbaty pomaga najszybciej schudnąć - zobacz teraz w galerii.

📢 Tak zachowują się poszczególne znaki zodiaku na imprezie. Baran na parkiecie, Waga przy barze

Znak zodiaku mówi o ludziach bardzo dużo - opisuje osobowość, zalety, wady czy relacje z ludźmi. Zdaniem ezoteryków w gwiazdach zapisana jest nasza przyszłość a także pewne cechy charakteru. Okazuje się, że to, jacy jesteśmy, zależeć może między innymi od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Każdy ze znaków zodiaku ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety. Według astrologów data urodzenia może o nas zdradzać wiele, również to, jacy jesteśmy... na imprezach! Sprawdziliśmy, gdzie podczas imprezy można znaleźć osoby spod poszczególnych znaków zodiaku. Zobacz to teraz naszej galerii:

📢 Te urządzenia zużywają najwięcej prądu w domu. Opłaty zmieniły się już na początku roku [lista]

Od stycznia nieco więcej płacimy za prąd. To chyba już ostatni dzwonek, aby włączyć w sobie nawyki oszczędzania prądu, aby nowe rachunki nas nie zaskoczyły za bardzo. Żeby przekonać siebie do oszczędzania, zobaczcie, ile będziemy płacić za korzystanie z popularnych urządzeń elektrycznych. Nowe ceny mogą Was zaskoczyć!

📢 Prześlij zdjęcie do specjalnego dodatku z okazji Dnia Dziecka. Wybierzemy dzieci na okładkę gazety - czeka mnóstwo nagród!

Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się także w wielkiej internetowej galerii dziecięcych uśmiechów. Na ponad 200 dzieci czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Mamy kwoty i stawki emerytur po zmianach podatkowych. Taką emeryturę dostaniesz od lipca

Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - zgłoś swoich kandydatów do nagród

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją. Najnowsze ostrzeżenie GIS

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega klientów przed spożywaniem produktów, które są skażone, a trafiły do sprzedaży w sklepach IKEA, Lidl, Auchan, Biedronka, Netto, Auchan i Żabka. Są zanieczyszczone chemicznie i bakteriologicznie, a nawet drobinami szkła! GIS wydał najnowsze ostrzeżenie publiczne, gdy zbadał próbki słodyczy, kiełbas, wędlin, mięsa i jajek. Wynik jest zatrważający. Żywność trzeba usunąć i zutylizować, bo zagraża zdrowiu, a nawet życiu! Zobacz najnowszą listę zakwestionowanych produktów. Sieci handlowe usuwają teraz całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie słodycze, żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Osoby spod tych znaków zodiaku są najbardziej zrzędliwe. Narzekanie potrafi uprzykrzyć życie

Bez wątpienia mężczyźni powiedzą, że najbardziej zrzędliwe są kobiety, ale oczywiście z tym stanowiskiem nie zgodzą się panie! Bo to przecież nie płeć determinuje czy lubimy narzekać. Okazuje się, ze wpływ na to może mieć nasz znak zodiaku. Tak przynajmniej uważają ezoterycy. Wszystko wskazuje na to, że wyróżniamy te bardziej i mniej zrzędliwe. Zgadniecie, kto najwięcej narzeka?

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Łukasz Fabiański. Oto jego mieszkanie, samochody i rodzina!

Łukasz Fabiański sobotnim meczem Polski z San Marino kończy karierę reprezentacyjną. Przez ponad 15 lat bronił biało-czerwonych barw. W sumie wystąpił w 56 meczach, w których aż 28 razy zachował czyste konto. Wszyscy znają go z występów na murawie. A my pokażemy prywatną stronę bramkarza.

📢 Sowa Nasza Kasza (Berhida) w Sanoku po Kuchennych Rewolucjach [zmiany, menu, opinie]

Kolejna Kuchenna Rewolucja odbyła się w Sanoku. Tam restauracja Berhida zmieniła nazwę na Sowa Kasza Nasza. Co jeszcze zmieniła Magda Gessler? Sprawdźcie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie