Prasówka 27.01.2023 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 26.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie kontrole trwają w całej Polsce. Kontrolerzy sprawdzają, czy opłacany jest Abonament RTV”?

Prasówka 27.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie kontrole trwają w całej Polsce. Kontrolerzy sprawdzają, czy opłacany jest Abonament RTV

Takie kontrole trwają w całej Polsce. W ustawie o opłatach abonamentowych napisano, że każdy kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny musi liczyć się z opłacaniem abonamentu. Czuwają nad tym pracownicy Poczty Polskiej. Kontrolowane są domy i mieszkania Polaków. Zobacz, kto musi się liczyć z nałożeniem kary przez kontrolerów.

Nie przegap promocji!

📢 Takie monety i banknoty PRL są dziś warte krocie! Masz takie stare pieniądze - możesz zostać bogaty

Banknoty i monety z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dla kolekcjonerów są wiele warte. Okazuje się, że dziś można zarobić na nich duże pieniądze. Sprawdź, czy masz w domu stare pieniądze i zobacz w naszej galerii, na ile są wyceniane.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Tego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych marketach

Najnowsze ostrzeżenia GIS - te produkty zostały wycofane ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Prasówka 27.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nawet takie stawki emerytur mogą trafiać do seniorów od marca 2023. Oto prognozowane kwoty według rządowego wskaźnika [27.01.2023]

Nawet takie stawki emerytur mogą trafiać do seniorów od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 W tych miesiącach przejście na emerytury jest najbardziej opłacalne. ZUS zdradził nam szczegóły [27.01.2023]

Kto do końca lutego rozwiąże umowę o pracę i złoży wniosek o emeryturę wraz ze świadectwem pracy, otrzyma za luty pensję i całą emeryturę. Co ważne, emerytura będzie podlegać już waloryzacji w marcu.

📢 Takie kwiaty są odporne na suszę. Wyjaśniamy - te byliny warto mieć w ogrodzie [27.01.2023]

W minionym roku susza występowała we wszystkich kujawsko-pomorskich gminach. Były też problemy z podlewaniem ogrodów – kilka gmin wprowadziło zakazy. Co zrobić, żeby rabaty kwitły zamiast więdnąć na naszych oczach? Najlepiej postawić na odmiany odporne na suszę. Które znoszą niedobory wody? Sprawdźcie w naszej galerii.

📢 Te starocie z PRL są warte więcej niż myślisz. Tyle warte są teraz te kryształy i kolorowe szkło [27.01.2023]

Przedmioty z czasów PRL wracają do łask. Kryształowe naczynia, kolorowe szkło i porcelanowe kury schowane przez lata w kartonach i piwnicach dziś są warte krocie. Zobacz, ile kosztują. Kto by pomyślał, że są aż tyle warte!

📢 Kobiety o tych imionach są najlepszymi partnerkami. Z nimi warto planować przyszłość [lista - 27.01.2023]

Wielka Księga Imion jest skarbnicą wiedzy o imionach. Dzięki niej możemy poznać prawdziwe znaczenie imienia, skąd pochodzi, a także wiele innych ciekawych faktów. Specjalnie na życzenie naszych czytelników Wróżka Roma postanowiła przeanalizować, które panie są najlepszymi partnerkami. Iwona, Emila, Ola: kobiety o tych imionach to najlepszy wybór na żonę. Kto jeszcze?

📢 To musisz wiedzieć o 500 plus aby nie stracić pieniędzy w 2023 roku. Zobacz! [27.01.2023]

Od 1 lutego 2022 r. ruszył nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Zobaczcie co musicie zrobić, aby nie stracić świadczenia przy nowym okresie rozliczeniowym.

📢 Najmodniejsze fryzury na 2023 rok! Oto gorący trend w koloryzacji włosów - Gemini Hair [zdjęcia - 27.01.2023]

Modne fryzury na 2023 rok. Gemini Hair, czyli włosy farbowane w dwóch kolorach, bardzo często kontrastujących ze sobą to jedna z najmodniejszych fryzur. Fryzura gemini, czyli tzw. "gemini hair" - ten efekt jest zniewalający! Sprawdź, jak się prezentuje fryzura Gemini Hair i czy ten typ fryzury do Ciebie pasuje.

📢 To mówi o tobie kolor oczu. Osoby o takiej tęczówce mają większe szczęście w miłości [27.01.2023]

Ezoterycy uważają, że kolor tęczówki oka może powiedzieć bardzo wiele na temat naszej osobowości. Osoby o pewnym kolorze oczu częściej są wycofane i nieśmiałe, zaś o innym przebojowe i energiczne. Kolor tęczówki może także wskazać, kto ma większe szczęście w miłości, a kto w finansach. Sprawdź, co mówi o tobie kolor oczu.

📢 Waloryzacja emerytur z nowym przelicznikiem z GUS. Takie będą rekordowe podwyżki emerytur [27.01.2023]

Waloryzacja emerytur będzie wyższa, niż zakładał rząd. Główny Urząd Statystyczny podał dane o tzw. inflacji emeryckiej. Jest ona o niemal o 10 proc. wyższa niż rok wcześniej i kształtuje się na poziomie 14,8 proc. Oznacza to, że przynajmniej o tyle wzrosną emerytury. Rząd zapowiedział też, że minimalna podwyżka emerytury będzie na poziomie 250 zł. Zobacz w galerii ile będzie wynosić Twoje świadczenie od marca 2023.

📢 To będziesz mógł odliczyć od podatku po raz pierwszy w 2023 roku. Zobacz ile możesz zyskać [27.01.2023]

Coraz bliżej do obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym. od 15 lutego 2023 roku każdy płatnik będzie mógł dokonać rozliczenia. Żeby uniknąć dopłacania do podatku lub nawet zyskać pieniądze warto zapoznać się z najnowszymi ulgami podatkowymi, które w 2023 roku będzie można odliczyć po raz pierwszy.

📢 Dodatek pielęgnacyjny 2023. Od 75 lat ZUS wypłaci automatycznie. Wiemy, ile wynosi i kto może go dostać wcześniej [27.01.2023]

Dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie, która ukończyła 75 rok życia. Jest wypłacany do emerytury lub renty.

📢 Alarm w aptekach. Takie leki zostały wycofane w ostatnim czasie przez GIF - mamy listę! [27.01.2023]

Główny Inspektorat Farmaceutyczny stale monitoruje rynek leków kraju. Gdy pojawia się podejrzenie w stosunku do jakiegoś leku natychmiast informuje o wycofaniu medykamentu. W zdecydowanej większości są to jedynie serie leków, które GIF wycofuje po informacji od samych producentów. Zobaczcie, jakie leki wycofano w ostatnich tygodniach.

📢 Horoskop luty 2023. To czeka Twój znak zodiaku w miłości, pracy i zdrowiu [27.01.2023]

Sprawdzamy co Cię czeka w miłości, pracy i zdrowiu. Które znaki zodiaku odnajdą drugą połówkę, które czekają kłopoty finansowe, a kto powinien uważać na zdrowiu. Przygotowaliśmy dla Was najnowszy horoskop.

📢 Kobiety noszące takie imiona to najlepsze matki. Takie imiona mają najlepsze matki [27.01.2023]

Ezoterycy wierzą, że nasze imię może wiele powiedzieć o naszym charakterze, osobowości i zdolnościach. Na przykład kobiety o pewnych imionach mają wyjątkowe predyspozycje do bycia idealnymi mamami. Sprawdź, jakie imiona noszą najlepsze matki!

📢 Alarm w sklepach! Biedronka, Lidl i inni usuwają te towary z półek po decyzjach GIS w 2023 roku [27.01.2023]

Główny Inspektorat Sanitarny między innymi dba o bezpieczeństwo produktów, które mają kontakt z żywnością, które trafiają na rynek. Gdy okaże się, że jakiś produkt nie spełnia norm zostaje wycofany z obroty, zwykle dotyczy to kilku konkretnych partii. Tych produktów ze względu na nasze zdrowie nie powinniśmy spożywać. Zobaczcie co ostatnio wycofano ze sprzedaży i sprawdźcie czy nie macie tego w domu.

📢 Takie są skutki jedzenia płatków owsianych. To się dzieje gdy włączysz je do diety [27.01.2023]

Płatki owsiane to aktualnie jedno z najpopularniejszych śniadań zarówno dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać jak i dla tych którzy zwyczajnie lubią jeść rano płatki. To bogate źródło węglowodanów, białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz wielu witamin. Zobaczcie co się dzieje z naszym organizmem gdy sięgamy po płatki owsiane.

📢 Te imiona dla dziewczynek i chłopców przynoszą pecha [LISTA PECHOWYCH IMION - 27.01.2023]

Te imiona przynoszą pecha! Zastanów się, czy nazwać tak dziecko. Rodzice wybierając imię dla dziecka kierują się różnymi czynnikami. Mogą to być tradycje rodzinne, związek z konkretną osobą, moda, znaczenie imienia, czy też po prostu gust rodziców. Niektórzy rodzice decydują się na imię, które jest im bliskie emocjonalnie lub ma dla nich jakieś znaczenie symboliczne, inni z kolei kierują się popularnością danego imienia lub jego związkiem z danym krajem lub kulturą. Warto wiedzieć, że istnieją imiona, które są uważane za pechowe w różnych kulturach i tradycjach. Jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której Twoje dziecko będzie nosić pechowe imię, zajrzyj do galerii i dowiedz się, które z imion za takie są postrzegane.

📢 Tak mieszka Damian Michałowski, prezenter "Dzień Dobry TVN". Ma dom z pięknym ogrodem [27.01.2023]

Damian Michałowski związany jest od lat z telewizją TVN. Pracował także w Radiu ZET. Jest doskonale znany głównie jako prowadzący program "Dzień Dobry TVN". Zobaczcie jak mieszka dziennikarz i prezenter. Ma piękny dom pod Warszawą, z dużym ogrodem.

📢 Oto sygnały świadczące o tym, że masz problem z alkoholem. Mamy listę objawów [27.01.2023]

Lubisz pić alkohol? Często po niego sięgasz? Nie możesz doczekać się kolejnej imprezy, na której będzie alkohol? Nie potrafisz bawić się bez niego? Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wskazała 9 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że masz problem z alkoholem. Oto one.

📢 Takie są nowe opłaty za sanatorium z NFZ. Oto ile trzeba zapłacić za nocleg i wyżywienie [27.01.2023]

Pobyt dziecka w sanatorium jest bezpłatny. Natomiast pobyt osoby dorosłej jest częściowo odpłatny. Nowe stawki obowiązują od 1 października 2022 roku do 30 kwietnia 2023 roku.

📢 Oto nowy, wymarzony dom Marii Dejmek, gwiazdy serialu "Barwy szczęścia" [zdjęcia - 27.01.2023]

Maria Dejmek to 35-letnia aktorka, gwiazda serialu "Barwy szczęścia". Grała też w takich filmach jak: "Sęp", "Randka w ciemno" i "Plagi Breslau". Właśnie pokazała swój nowy dom. Zobaczcie, jak wyglądają przepiękne wnętrza mieszkania aktorki.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Artur Witkowski z "Naszego nowego domu". Codzienne życie kierownika budowy [27.01.2023]

Artur Witkowski to jedna z największych gwiazd hitu Polsatu "Nasz nowy dom". Kierownik ekipy budowlanej po wieloletniej współpracy z produkcją, jesienią ubiegłego roku postanowił rozstać się z programem. Jak wygląda jego codzienność? Tak mieszka i żyje na co dzień Artur Witkowski.

📢 Tak mieszka i żyje Krzysztof Prusik, zwycięzca trzeciej edycji "The Voice Senior" [zdjęcia - 27.01.2023]

Krzysztof Prusik to zwycięzca trzeciej edycji "The Voice Senior". Sukces w programie TVP sprawił, że stał się osobą bardzo rozpoznawalną. Częściej koncertuje, fani są zainteresowani, jak żyje na co dzień. W programie "Pytanie na śniadanie" uchylił rąbka tajemnicy. Zobaczcie, jak na warszawskim Bemowie mieszka i żyje Krzysztof Prusik.

📢 Będzie podwójny przelew z ZUS dla emerytów i rencistów. Wiemy, kiedy dostaną pieniądze [27.01.2023]

W kwietniu ZUS rozpocznie wypłaty tzw. trzynastek. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą albo rentą.

📢 Tak mieszkają książe Harry i Meghan Markle w Kalifornii. Rezydencja robi ogromne wrażenie [27.01.2023]

Nie milkną kontrowersje wokół księcia Harry'ego i Meghan Markle. W grudniu 2022 na platformie Netflix ukazał się film dokumentalny, w którym para opowiedziała o swojej złożonej drodze życiowej oraz kulisach trudnej decyzji o odejściu z dworu królewskiego. Harry i Meghan latem 2020 roku zdecydowali się opuścić Wyspy Brytyjskie i zamieszkać w Kalifornii. Ich nowy dom robi ogromne wrażenie. Zobacz zdjęcia!

📢 Nawet takie rzeczy będziesz mógł odliczyć od podatku w 2023 roku. Lista ulg podatkowych [27.01.2023]

Od 15 lutego do 2 maja 2023 roku będzie trzeba rozliczyć się z urzędem skarbowym. Warto pamiętać, że podatki to nie tylko konieczność zapłaty, ale także możliwość skorzystania z ulg podatkowych i zyskanie dodatkowych pieniędzy. Przygotowaliśmy dla was zestawienie ulg podatkowych, z których można skorzystać w 2023 roku. Sprawdźcie.

📢 Mężczyźni o takich imionach to najlepsi ojcowie. Tacy mężczyźni doskonale spełniają się w roli ojca [27.01.2023]

Wróżby, symbole i astrologia mogą powiedzieć bardzo wiele o naszym życiu osobistym. Mężczyźni noszący pewne imiona, znacznie lepiej czują się i sprawdzają w roli ojców. Tacy mężczyźni są bardzo odpowiedzialni, wrażliwi i opiekuńczy. Zobacz w galerii, czy twój partner znalazł się na liście.

📢 Takie są skutki jedzenia siemienia lnianego. To dzieje się z organizmem, gdy jemy siemię lniane [27.01.2023]

Siemię lniane to nieduże ziarenka lnu pospolitego, mają brązowy lub lekko złotawy kolor. Te oleiste ziarna są zaliczane do tzw. superfoods, czyli do zdrowej żywności o cennych właściwościach prozdrowotnych. Zawierają wiele witamin, aminokwasów oraz makro- i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zebraliśmy dla was listę zalet spożywania siemienia lnianego. Sprawdźcie teraz w naszej galerii.

📢 Takie są modne paznokcie w 2023 roku. Oto inspiracje i pomysły. Ten kolor paznokci jest seksowny zdaniem mężczyzn [27.01.2023]

Modne paznokcie na 2023 rok. Oto najmodniejsze trendy manicure 2023. Ten jeden kolor paznokci najbardziej podoba się mężczyznom. Takie paznokcie są ich zdaniem najbardziej seksowne i przyciągają wzrok. Sprawdź, jakie są modne paznokcie w 2023 roku. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie.

📢 Oni dostaną wezwanie na komisję wojskową w 2023 roku. Te osoby czeka obowiązkowa kwalifikacja [27.01.2023]

Oni dostaną wezwanie na komisję wojskową w 2023 roku. W tym roku ten obowiązek dotyczy około 230 tysięcy osób. Prowadzić ją będzie 390 powiatowych komisji lekarskich. Sprawdź, kto może spodziewać się wezwania.

📢 Tak mieszka Piotr Hubert Langfort z "Sanatorium miłości 4" i "The Voice Senior 4" [zdjęcia - 27.01.2023]

64-letni Piotr Hubert Langfort z Siemianowic Śląskich był uczestnikiem czwartej edycji programu "Sanatorium miłości" w TVP 1. Okrzyknięto go wówczas Królem Turnusu. Zyskał wielu fanów. Teraz można podziwiać jego talent wokalny w czwartej edycji programu "The Voice Senior" w TVP 2. Zobaczcie, jak mieszka Piotr Hubert Langfort.

📢 Mężczyźni noszący takie imiona są najgorszymi mężami. Te imiona należą do najgorszych mężów [27.01.2023]

Każde imię niesie ze sobą określone znaczenie. Niektórzy wierzą, że na podstawie imienia można odczytać charakter posiadacza i skłonności do pewnych zachowań. Na przykład mężczyźni o pewnych imionach mają większe skłonności do zdrady czy manipulacji. Inni są po prostu leniwi, a jeszcze inni niegrzeczni lub wulgarni. Ezoterycy wybrali na tej podstawie także grupę ludzi, którzy mocniej muszą postarać się, aby być dobry mężami.

📢 Oto modne paznokcie w 2023 roku - inspiracje i pomysły. Viva Magenta to najmodniejszy kolor roku Pantone [27.01.2023]

Modne paznokcie na 2023 rok. Pantone ogłosił kolor roku 2023. To Viva Magenta - odważny kolor, który kojarzy się z odwagą, bezkompromisowością i pozytywnym nastawieniem do życia. Viva Magenta to także jeden z najmodniejszych trendów manicure 2023. Viva Magenta, czyli kolor roku 2023 Pantone, jest optymistyczny, energetyczny, nowoczesny, symbolizuje radość i zmiany. Sprawdź, jak się prezentuje się Viva Magenta na paznokciach i czy ten typ paznokci do Ciebie pasuje.

📢 Te znaki zodiaku czeka sukces finansowy, a te muszą uważać. Oto horoskop chiński finansowy 2023 [27.01.2023]

Niektóre znaki zodiaku czekają duże zmiany w sprawach finansowych w 2023 roku, inne czeka stabilizacja w pracy, a jeszcze inne muszą uważać i zacząć oszczędzać. Astrologowie sprawdzili już chiński horoskop finansowy na 2023 rok. Sprawdź, kto jest twoim patronem i czy bieżący rok przyniesie ci zastrzyk gotówki.

📢 Rekordowa waloryzacja emerytur 2023 - mamy tabelę wyliczeń. Takie emerytury dostaną seniorzy od marca [27.01.2023]

W marcu 2023 roku przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, która w związku z bardzo wysoką inflacją będzie rekordowa. Zakładany wskaźnik waloryzacji wyniesie aż 113,8 proc., dodatkowo osoby z niższymi emeryturami będą mogły liczyć na waloryzację kwotową. Tu sprawdzisz, jak urośnie Twoja emerytura - mamy najnowsze wyliczenia.

📢 Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. Oto tabela wyliczeń [27.01.2023]

Takie emerytury brutto i netto mają dostać seniorzy od marca 2023. W tym roku stawki emerytur będą rosły na innych zasadach, niż dotychczas. Niektórzy emeryci będą mogli liczyć na waloryzację kwotową, a inni procentową. Wiemy też o ile wzrośnie emerytura minimalna. Poznaj szczegóły.

📢 Tak mieszkają Adrianna i Michał z programu "Rolnik szuka żony 9". Żyją w pięknym czerwonym domu [zdjęcia - 27.01.2023]

Adrianna i Michał to jedna z najbardziej sympatycznych par dziewiątej edycji programu "Rolnik szuka żony" w TVP 1. Widzowie z odcinka na odcinek widzieli, jak rozwija się ich miłość. Bohaterowie "Rolnika..." zaręczyli się jeszcze przed finałowym odcinkiem programu i zamieszkali razem. Zobaczcie, jak mieszkają i żyją na co dzień Adrianna i Michał.

📢 Takie są zasady zwrotów z podatków 2023. Wyjaśniamy - tyle pieniędzy możemy zyskać dzięki ulgom [27.01.2023]

Dzięki ulgom podatkowym przy rozliczeniu PIT możemy sporo zyskać. Zobaczcie ile pieniędzy możecie dostać od urzędu skarbowego przy rozliczeniu podatków za 2022 rok. Zebraliśmy dla Was kwoty, które mogą trafić do Waszych portfeli. Sprawdźcie.

📢 Takie imiona przyciągają pieniądze. Osoby o takich imionach mają szczęście w finansach [27.01.2023]

Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. To tym można tłumaczyć, że jesteśmy nerwowi, wrażliwi, kochliwi czy podatni na wpływy. Ze znaczenia imion można wyczytać wiele. To właśnie na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, których imiona przyciągają pieniądze. Sprawdźcie, kto jest na liście.

📢 Tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Oto zdjęcia wnętrz domu córki byłego prezydenta [27.01.2023]

Jasne ściany, nowoczesna łazienka, zadbany ogród - tak mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ich dom jest stylowy, a przy tym niezwykle przytulny. Na uwagę zasługuję piękny salon.

📢 Oto tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie na pewno będzie twoje świadczenie po zmianach [27.01.2023]

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Ta pewność bierze się z parametrów zapisanych w ustawie budżetowej na 2023 rok, której projekt rząd już zatwierdził. Zakłada on m.in. waloryzację emerytur od 1 marca 2023 roku w wysokości 13,8 procent oraz gwarantuje środki na wzrost świadczeń i 13. emerytury. Na czternastkę pieniądze też w nim się znajdą, ale najpierw musi być uchwalona ustawa gwarantująca takie dodatkowe świadczenie.

📢 Trzech mężczyzn próbowało uprowadzić 9-latka ze szkoły w Mokrem pod Grudziądzem. "To było przerażające!"

  • To było straszne! Przerażające! - relacjonuje Alicja Kozłowska, dyrektor szkoły w Mokrem pod Grudziądzem. W czwartek rano do placówki wtargnęło trzech mężczyzn, aby zabrać 9-letniego ucznia, syna jednego z nich. Interweniowała policja.

📢 Ten znany lek na przeziębienie został wycofany z obrotu w całej Polsce! Partie Febrisanu potencjalnie groźne dla zdrowia i życia

Główny Inspektorat Farmaceutyczny na swojej stronie internetowej opublikował nowe ostrzeżenie o wycofaniu z obrotu w całej Polsce popularnego produktu leczniczego. Chodzi o Febrisan - znany lek dostępny bez recepty, najczęściej wykorzystywany w przypadku objawów przeziębienia i grypy. Dlaczego lek został wycofany z aptek? Czy zażycie leku wycofanego z aptek może być groźne dla zdrowia? Sprawdź koniecznie, która partia została wycofana. Czytaj więcej!

📢 Te kobiety z Kujawsko-Pomorskiego znają receptę na długowieczność. Zobaczcie zdjęcia!

Kolejne dwie mieszkanki województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Stuletnią Genowefę Janiak w dniu urodzin odwiedził w Toruniu marszałek Piotr Całbecki. W Bydgoszczy wicemarszałek Zbigniew Ostrowski złożył wizytę Zofii Gertych.

📢 Ruszył remont ulicy Kościuszki w Grudziądzu... i pojawiły się problemy z parkowaniem. Radny Napolski ma propozycję

  • Ekipy już działają na ulicy Kościuszki. Całość tej inwestycji to blisko 10 mln złotych, a czas realizacji około dwunastu miesięcy - podczas sesji w środę, 25 stycznia informował prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. Z kolei radny Koalicji Obywatelskiej, Paweł Napolski sygnalizował problem z brakiem miejsc parkingowych po zamknięciu ulicy w związku z jej przebudową.

📢 Wysoki poziom cholesterolu? Te objawy mogą świadczyć o tym, że pora sprawdzić jego poziom we krwi. Zwróć uwagę na ból nóg i zmiany skórne

Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest trudny do zauważenia na co dzień. Jego późne wykrycie może prowadzić do wystąpienia zawału lub udaru. Znajduje to potwierdzenie w liczbach – szacuje się, że aż 21 milionów Polaków ma zbyt wysoki cholesterol, ale zaledwie kilka procent leczy się z tego powodu. Są jednak pewne symptomy, które mogą świadczyć o tym, że poziom cholesterolu LDL robi się niebezpieczny dla naszego organizmu. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Objawy mogą pojawić się m.in. na nogach i twarzy.

📢 Toruń straci żużlowe Grand Prix?! Rozmowy zerwane, konkurenci wchodzą do gry. Wiemy ile kosztuje jeden turniej

Żużlowe Grand Prix bez Motoareny? To coraz bardziej prawdopodobne już od 2024 roku! Negocjacje na temat nowej umowy zakończyły się fiaskiem, a do gry wszedł Wrocław, który ma wrócić do terminarza Grand Prix od przyszłego roku. Na dziś: dla Torunia nie ma miejsca w kalendarzu.

📢 Tak mieszka Joanna Krupa. Zobacz piękną posiadłość modelki znanej z Top Model

Joanna Krupa-Nunes to jedna z najbardziej znanych polskich modelek. Lubiana jest za aktywność społeczną, obronę praw zwierząt, a także osobowość. Często jej wypowiedzi bawią. Inspiruje kobiety do dbania o siebie. Podziwiają ją mężczyźni. Zobaczcie w galerii jak mieszka i żyje.

📢 Już na emeryturze! Pożegnanie ze służbą mł. bryg. Sławka Chyły strażaka z Grudziądza

Po wieloletniej służbie w Państwowej Straży Pożarnej na zasłużoną emeryturę odchodzi zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. mł. brygadier Sławomir Chyła. Świeżo upieczony emeryt nie zamierza jednak usiąść w fotelu, a dalej działać w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie grudziądzkim.

📢 Nawet to odliczysz od podatku w 2023 roku. Oto najnowsze ulgi podatkowe w nowym roku

Przed nami czas rozliczeń z fiskusem i zapewne mało kto z nas chce jeszcze dopłacić do podatku za 2022 roku. Żeby uniknąć dopłacania do podatku lub nawet zyskać pieniądze warto zapoznać się z najnowszymi ulgami podatkowymi, które w 2023 roku będzie można odliczyć po raz pierwszy. Zebraliśmy dla Was wszystkie nowe ulgi. Sprawdźcie czy z którejś możecie skorzystać.

📢 Tak mieszkają Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk. Para lubi luksus i jasne kolory [zdjęcia]

Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk mieszkają w pięknej willi pod Warszawą. Jak bokser urządził salon, kuchnię czy łazienkę? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć. Tak wygląda w środku dom Artura Szpilki i jego ukochanej.

📢 Osoby o tych imionach to często prawdziwe zrzędy. Ich towarzystwo może zmęczyć

Jakie cechy charaktery trafiły do nas wraz z naszym imieniem? Według księgi znaczenia imion razem z imieniem otrzymujemy wiele cech do niego przypisanych. Są to zarówno te pozytywne jak i te mniej chlubne. Bilans jednak zawsze wychodzi na plus więc nie ma się czym przejmować. A kto jest prawdziwą zrzędą zdaniem ezoteryków? Sprawdźcie.

📢 Na te aplikacje w telefonie musisz uważać. Należy samodzielnie usunąć je z telefonów Samsung, Xiaomi i innych

Google Play regularnie wycofuje aplikacje, które zostały zgłoszone jako niebezpieczne próbujące wyłudzić nasze dane czy atakujące nas natarczywymi reklamami. Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Play i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu.

📢 Tych rzeczy nie mów na rozmowie kwalifikacyjnej. Przez nie możesz nie dostać wymarzonej pracy

Rozmowa kwalifikacyjna to najważniejszy etap w poszukiwaniu pracy. To właśnie od niej zależy, czy dostaniemy wymarzoną posadę. Jak się do niej przygotować? Jakich tematów nie poruszać na rozmowie kwalifikacyjnej, a o czym warto wspomnieć? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

📢 Tak mieszka Tomasz Stockinger. Zobacz piękne wnętrza domu gwiazdy serialu Klan

Tomasz Stockinger od ćwierć wieku wciela się w postać lekarza, Pawła Lubicza w serialu "Klan". Mimo znacznie poważniejszych ról w znanych filmach, to jednak z występu w serialu jest znany szerszej publiczności. Zobaczcie, jak mieszka na co dzień.

📢 Tak wyglądają teraz gwiazdy pierwszej edycji programu Big Brother. Klaudiusz i Gulczas ciągle są w kontakcie

Big Brother to show, które cieszyło się przed laty niesamowitą popularnością. W 2001 roku niemal każdy Polak znał bohaterów pierwszej edycji programu. Zobacz, jak wyglądaj teraz Klaudiusz i Gulczas, jedne z największych gwiazd programu. W naszej galerii prezentujemy też archiwalne zdjęcia.

📢 Oto najbardziej niegrzeczne miasta w Polsce. W TOP 20 miasta z regionu - tu ludzie są nieuprzejmi

Jakie miasta w Polsce są najbardziej niegrzeczne? Okazuje się, że niektóre miejscowości są mniej uprzejme niż inne. Międzynarodowa platforma edukacyjna Preply opracowała ranking najbardziej nieuprzejmych i niewychowanych miast w Polsce. Które miasta w Polsce są najbardziej niegrzeczne? Oto najnowszy ranking - zobacz go teraz w naszej galerii.

📢 Te urządzenia domowe zużywają najwięcej prądu. Ile energii elektrycznej pobiera ładowarka czy telewizor

Które urządzenia zużywają najwięcej energii w domu? Pralka, lodówka, ładowarka, kuchenka elektryczna, telewizor czy komputer – warto wiedzieć, które urządzenia pochłaniają najwięcej energii w gospodarstwie domowym. Co zużywa najwięcej energii w domu? Warto to wiedzieć, by zmniejszyć rachunki za prąd. Sprawdź, które z domowych urządzeń elektrycznych pobierają najwięcej energii elektrycznej. Zobacz, jak możesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd.

📢 USC odmawia rejestracji imienia Lucyfer albo Kurtyzana? Mamy zalecenia, jakie dostali urzędnicy

Jakiej końcówki nie może mieć imię dziewczynki. Które imiona źle się kojarzą. Przeczytaj jakimi wytycznymi posługują się urzędnicy przy rejestracji dziecka - mamy oryginalny dokument

📢 Oto najładniejsze rośliny wieloletnie do ogrodu. Te kwiaty będą zdobiły ogród przez lata [zdjęcia]

Jeżeli zależy ci, aby cieszyć się pięknymi kwiatami jak najdłużej, z pewnością zastanawiasz się nad zakupem roślin wieloletnich. Niektóre z nich mogą żyć nawet kilkanaście lat i dłużej. Prezentujemy najładniejsze odmiany kwiatów wieloletnich!

📢 Trzy najdroższe rezydencje mieszkalne na sprzedaż w Kujawsko-Pomorskiem. Zobacz wnętrza

W Kujawsko-Pomorskiem można kupić tanie mieszkania - niewielkie, albo do remontu, ale można także kupić luksusowe rezydencje z basenami i ogrodami. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza trzech najdroższych rezydencji w Kujawsko-Pomorskiem. Oferty pochodzą z serwisu Otodom.pl.

📢 Mamy najnowszy horoskop na 2023 rok. To czeka poszczególne znaki zodiaku w zdrowiu, pracy i miłości

Co zapisały dla Ciebie gwiazdy na 2023 roku? Sprawdźcie horoskop dla Wszystkich znaków zodiaku dotyczący miłości, pracy i zdrowia. Przygotowaliśmy najnowszy horoskop.

📢 Agnieszka Kaczorowska-Pela pokazuje swój piękny dom. Zobacz jak mieszka popularna aktorka

Agnieszka Kaczorowska-Pela to aktorka młodego pokolenia, której popularność przyniosła rola Bożenki w "Klanie". Jest także choreografką i prezenterką telewizyjną oraz tancerką, która na koncie ma tytuł mistrzyni świata. Prywatnie ma dwie córki. Chętnie dzieli się swoim życiem w social mediach. Jej dom robi wrażenie. Zobaczcie jak mieszka i żyje.

📢 Kobiety tych imionach są najmądrzejsze. Zobacz - takie jest znaczenie twojego imienia

Do imion od dawna przypisywane są pewne cechy charakteru. Przygotowaliśmy dla Was ranking na podstawie znaczenia imion według opinii ezoteryków. Na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy dla Was zestawienie najinteligentniejszych.

📢 Te zawody są najbardziej pożądane w wojsku. Z tą profesją możesz dostać się do armii

Te zawody są najbardziej pożądane w wojsku. Osoby, które wykonują pożądany w wojsku zawód mogą spodziewać się wezwań na ćwiczenia wojskowe. A takich profesji nie jest mało. W wojsku jest duże zapotrzebowanie na osoby, które posiadają dodatkowe, wyspecjalizowane umiejętności. Zobacz, jakie zawody są pożądane w naszym wojsku.

📢 Taka jest na co dzień Grażyna Błęcka-Kolska, czyli Kasia z "Kogla-mogla". Zobacz - tak przez lata zmieniła się aktorka

Grażyna Błęcka-Kolska pod koniec lat 80. zdobyła popularność w całym kraju za sprawą roli Kasi w kultowej komedii Romana Załuskiego "Kogel-mogel". Aktorka po upływie trzech dekad bardzo się zmieniła. Niedawno zdecydowała się powrócić na wielki ekran przy okazji kontynuacji filmu w 2019 oraz 2022 roku. W artykule prezentujemy prywatne zdjęcia aktorki. Zobacz, jaka jest na co dzień słynna Kasia z "Kogla-mogla".

📢 Tak mieszka Anita z „Sanatorium miłości 5”. Stomatolog z Bydgoszczy pokazała swój azyl. Rodzina i muzyka są dla niej najważniejsze [26.01]

Zaglądamy do pięknego mieszkania Anity Nowickiej z 5. edycji „Sanatorium miłości”. To dom pełen ciepłych wspomnień i rodzinnych fotografii. W centralnym miejscu stoi pianino, które daje Anicie możliwość codziennego obcowania z muzyką. Seniorka kocha śpiewać i robi to z wielką pasją!

📢 Mroczna tajemnica archeologicznego skarbu. Czy pod Chełmnem składano ofiary z ludzi?

Zaskakujące odkrycie w powiecie chełmińskim. Do kogo należały unikalne przedmioty odnalezione pod łąką?

📢 Extra Pensja - te liczby losowano najczęściej w 2022 roku. Oto statystyki Totalizatora Sportowego [lista]

Extra Pensja to jedna z najpopularniejszych gier organizowanych przez Totalizator Sportowy. Wygrana pierwszego stopnia to 5000 zł miesięcznie wypłacane przez 20 lat. Sprawdziliśmy, które liczby losowano najczęściej w 2022 roku. Nasze zestawienie obejmuje 365 losowań.

📢 Takie gatunki są zalecane do zadrzewień śródpolnych. „Odgrywają ważną rolę w produkcji rolnej”

Zrównoważone rolnictwo ceni szerokie miedze śródpolne zasiedlane przez pożyteczne owady i zwierzęta oraz zadrzewienia, w których gnieżdżą się ptaki. Jakie gatunki sadzić wśród pól, żeby sprzyjały przyrodzie i uprawom? Sprawdźcie w naszej galerii.

📢 Takie znaki zodiaku mają dobry gust. Potrafią pięknie urządzić dom czy mieszkanie

Osoby spod tych znaków zodiaku wiedzą jak urządzić mieszkanie czy dom. Mają dobry gust i bez trudu, idealnie dobierając kolory i style, sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało wspaniale. Sprawdź które znaki zodiaku mają najlepszy gust.

📢 Takie są przyczyny wysokie cholesterolu. Co jeść, by obniżyć cholesterol?

Ponad połowa Polek i Polaków zmaga się z wysokim cholesterolem (inaczej hipercholesterolemia). Takiego stanu nie wolno lekceważyć, ponieważ skutki dla organizmu mogą być naprawdę negatywne. Przyczyn może być wiele, m.in. źle zbilansowana dieta, nieprawidłowa masa ciała czy niska aktywność fizyczna. Co zatem warto jeść, by wyniki cholesterolu były właściwe? Czy można jeść jajka, ziemniaki i pić kawę? Czego unikać? Podpowiadamy, jakie są normy cholesterolu, przyczyny i skutki dla organizmu przy jego wysokim poziomie oraz jaką dietę stosować!

📢 Tak mieszkają Kamil Stoch i jego ukochana Ewa. Dom jak z bajki, widoki jak marzenie! [zdjęcia]

Drewniany pałac jak z bajki, fantastyczne widoki dookoła i piękny ogród - tak mieszkają w Zębie Kamil Stoch i jego ukochana Ewa. Zaglądamy do środa posiadłości naszego mistrza olimpijskiego. Oto dom Kamila Stocha - zobaczcie zdjęcia ze środka!

📢 Tak mieszka w Ustroniu Piotr Żyła. Ukochana Marcelina Ziętek kibicuje mu w nowym domu [zdjęcia]

Piotr Żyła urządził się z ukochaną Marceliną Ziętek w Ustroniu. Tam wybudował nowy dom, w którym para spędza wspólne chwile. Jasna kuchnia, basen, specjalny pokój na sportowe trofea skoczka - tak mieszka Piotr Żyła, jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie.

📢 Podwyżki dla nauczycieli w 2023 roku. Mamy najnowsze stawki

Podwyżki pensji zaplanowane są w 2023 roku aż dwa razy. Na jakie wynagrodzenie będą mogli liczyć nauczyciele? O ile wzrośnie ich pensja? Nie wszyscy mogą liczyć na wysokie stawki... Sprawdź w naszej galerii, jakie podwyżki czekają na nauczycieli w 2023 roku.

📢 Takie fryzury już dawno wyszły z mody. Oto cięcia i koloryzacje, które są passé i postarzają

Trendy fryzjerskie ulegają ciągłym zmianom. Osoby, które chcą zawsze mieć modne uczesanie, muszą zrezygnować z niektórych cięć i koloryzacji. Oto fryzury, które już dawno wyszły z mody. Nie dość że są passé to jeszcze dodają lat!

📢 Te znaki zodiaku mają paranormalne zdolności. To oni urodzili się wyjątkowi

Astrologowie wierzą, że gwiazdy obdarzyły niektóre znaki zodiaku wyjątkowymi umiejętnościami. Te znaki często miewają silną intuicję i prorocze sny. Potrafią przejrzeć ludzi na wskroś - warto udać się do nich po poradę. Oto znaki zodiaku z paranormalnymi zdolnościami.

📢 W tych miejscach dobrze pracować, żeby lepiej zarabiać. Liczby nie kłamią, a my podajemy kwoty

Rozbieżności zarobków w różnych grupach zawodowych są ogromne. Jeśli zależy ci na wysokich zarobkach, lepiej z góry wiedzieć, który kierunek przyniesie realne pieniądze.

📢 Mężczyźni o tych imionach są najbardziej leniwi. Takie imiona noszą największe lenie

Imię ma ogromne znaczenie dla osobowości i charakteru człowieka a także skłonności do pewnych zachowań. To swego rodzaju wróżba - od lat wierzy się w znaczenie i moc imion. Okazuje się, że mężczyźni o pewnych imionach mogą być bardziej leniwi niż inni. Na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, które uwielbiają leniuchować i najchętniej leżałyby na kanapie, oddając się słodkiemu "nicnierobieniu". Sprawdź teraz w naszej galerii, kto jest na liście największych leniuchów.

📢 Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok 10-latki zamordowanej w bloku na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu

Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok 10-letniej dziewczynki, ofiary morderstwa w jednym z bloków na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej pożądane. Wyjaśniamy - oni znaleźli się na liście ezoteryków

Niektóre osoby mają w sobie coś wyjątkowego. Przyciągają uwagę, wzbudzają podziw i nie można od nich po prostu oderwać oczu. Często mówi się o pewnych wrodzonych cechach, konkretnych manierach czy szczególnych aspektach wyglądu. Okazuje się jednak, że już samo imię odgrywa ogromną rolę w tym, jak postrzegają nas inni. Jak można się domyślić, pewne imiona wyróżniają się specyficzną mocą, dzięki której nasza atrakcyjność wzrasta. Osoby, o jakich imionach są najbardziej pożądane? Sprawdź!

📢 Polski Cukier ma 20 lat. Krajowa Grupa Spożywcza świętuje modląc się i bawiąc. Mamy zdjęcia zamkniętej gali

Najpierw msza w toruńskiej katedrze św. Janów, później uroczysta gala w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu z wręczeniem odznaczeń przez wicewojewodę Józefa Ramlaua.

📢 Eurojackpot - wygrana w Polsce. Padły kolejne wygrane w losowaniu z 24 stycznia 2023

Kolejne losowanie przyniosło kolejne wygrane w Eurojackpot w Polsce. Ile wyniosły wygrane? Sprawdźcie!

📢 Duże opóźnienie w rewitalizacji dworca kolejowego w Mogilnie. Powód? Sytuacja finansowa wykonawcy

Nie wiadomo kiedy zakończy się przebudowa dworca PKP w Mogilnie. Powodem znacznego opóźnienia jest - jak informują PKP SA - sytuacja finansowa wykonawcy. Po zakończeniu rewitalizacji pochodzący z 1873 roku obiekt ma odzyskać swój historyczny wygląd.

📢 Horoskop chiński na 2023 rok. Rok Wodnego Królika przyniesie wiele zmian. Sprawdź, które znaki będą miały szczęście, a które pecha

Horoskop chiński różni się od tego, który znamy i czytamy w Polsce. Przede wszystkim tym, że są w nim tylko odzwierzęce znaki zodiaku, a Nowy Rok jest świętem ruchomym. 2023 to rok Wodnego Królika. Co to oznacza i kto będzie mógł liczyć na szczęście i same pozytywne wiadomości? Astrologowie wyróżniają tu 4 znaki. Sprawdź, czy to właśnie ty.

📢 Pani Zofia Kujaczyńska, która wiele lat mieszkała w Małym Rudniku pod Grudziądzem skończyła 100 lat! [zdjęcia]

Pani Zofia Kujaczyńska z rodzicami i rodzeństwem wiele lat mieszkała w Małym Rudniku w gminie Grudziądz. Była szefową kuchni w grudziądzkim przedszkolu. Od kwietnia 2013 roku przebywa w Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie. Z okazji setnych urodzin zacną jubilatkę odwiedzili m.in. goście z urzędu marszałkowskiego, którzy uhonorowali panią Zofię najwyższym wojewódzkim odznaczeniem: medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

.

📢 Takie brokatowe paznokcie to hit na styczeń 2023. Zobacz modne zdobienie paznokci na zimę

Brokatowe paznokcie to zdecydowanie HIT tej zimy. Nie tylko te złote i srebrne, ale także z drobinkami zatopionymi w kolorowych lakierach. Zobaczcie najmodniejsze paznokcie na styczeń 2023. Swoje prace pokazały stylistki paznokci i salony kosmetyczne z Golubia-Dobrzynia.

📢 Te rzeczy były modne w PRL. Tak wyglądała codzienność w polskich domach w latach 70. i 80. [zdjęcia]

Pamiętasz przedmioty, urządzenia, samochody z lat 70. i 80.? Polska codzienność drugiej połowy XX wieku nie była kolorowa, a prawie każde wnętrze domu wyglądało tak samo. Oto obraz epoki PRL.

📢 Zwłoki w aucie przy poczcie w Rzeszowie. To 36-letni mężczyzna!

Ciało w ciemnym audi odkryto na tylnym siedzeniu auta zaparkowanego na parkingu obok poczty przy ul. Asnyka w Rzeszowie.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u. Te przedmioty były bardzo popularne w kuchni. Dzisiaj nie każdy potrafi zgadnąć, do czego służyły

W PRL-u niemal każda kuchnia pełna była gadżetów, które miały ułatwić życie paniom i panom domu. Niektóre przedmioty funkcjonują do dzisiaj, tyle że w nowej odsłonie, inne stanowią dla młodszych pokoleń istną zagadkę. Przypominamy kultowe urządzenia i przybory kuchenne z PRL-u.

📢 Waloryzacja emerytur 2023. Niektórzy emeryci będą musieli zapłacić podatek - zobacz wyliczenia!

W tym roku (2023) waloryzacja emerytur nastąpi na zasadzie procentowo-kwotowej. To znaczy, że niektóre świadczenia będą zwiększone o stałą kwotę (250 zł), a inne wzrosną procentowo. Waloryzacja wyniesie nie mniej niż 14,8 proc. Z jednej strony to dobre wiadomości dla świadczeniobiorców, którzy po prostu otrzymają więcej pieniędzy, ale z drugiej strony więcej osób będzie musiało zapłacić podatek od otrzymanej emerytury. W artykule wyjaśniamy, dlaczego tak się stanie i podajemy wyliczenia, ile trzeba będzie zapłacić podatku od emerytury.

📢 Tak najlepiej dbać o storczyka. Ten trik z łyżeczką niemal zawsze im pomaga

Storczyk to kwiat, który coraz częściej pojawia się w naszych domach. Egzotyczna roślina szybko podbiła serca Polaków, ze względu na swój oryginalny wygląd, intensywny zapach oraz przystępną cenę. Jest jednak dosyć wymagająca i wiele osób ma problem z zapewnieniem jej właściwej pielęgnacji. Zobacz, jak najlepiej dbać o storczyki. Oto przepis na prosty nawóz do storczyków - taki trik z łyżeczką niemal zawsze im pomaga!

📢 Tak wyglądały łazienki w czasach PRL. Skromne to mało powiedziane [zdjęcia]

Łazienki w PRL nie należały do przyjaznych wnętrz. Ich wystrój był skromny, wręcz skąpy, ciemny i mało oryginalny. Charakterystyczne wyposażenie kojarzy jednak niemal każdy z nas. Zobaczcie jak wyglądały urządzenia, sprzęty i artykuły sanitarne w łazienkach w czasach PRL.

📢 Oto najładniej kwitnące rośliny wieloletnie do ogrodu. Niektóre z nich będą żyły ponad 20 lat!

Utrzymanie pięknego ogrodu wymaga inwestycji czasu i środków finansowych. Duże ułatwienie stanowią rośliny wieloletnie, które będą zdobiły posesję nawet przez bardzo długi czas. Niektóre gatunki mogą utrzymać się nawet kilkanaście lat i dłużej! Prezentujemy w artykule najładniej kwitnące rośliny wieloletnie do ogrodu!

📢 OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 Zagłosuj na osoby, które zasłużyły się dla regionu i lokalnej społeczności lub zgłoś propozycję nominacji do nagrody

W środę, 11 stycznia nasza redakcja ogłosiła tegoroczne nominacje do tytułu Osobowość Roku! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wybierz z nami laureatów spośród utalentowanych twórców, którzy udzielali się w swojej dziedzinie sztuki oraz społeczników, który skutecznie działali na rzecz małych ojczyzn. Wciąż możesz też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie.

📢 Takie są zniżki dla emerytów i rencistów, o których mogą nie wiedzieć. Dużo zniżek! [lista]

Emeryci i renciści mogą skorzystać z wielu zniżek, dzięki którym uda się obniżyć rosnące koszty życia.

📢 "U przyjaciół" w Sopocie po Kuchennych rewolucjach [opinie, menu, ceny]

Restauracja "U przyjaciół" w Sopocie przeszła Kuchenne rewolucje Magdy Gessler. Jakie opinie o lokalu mają goście? Co znalazło się w menu i jakie są ceny w restauracji? Sprawdziliśmy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leclerc

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie