Prasówka 7.08.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 6.08. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takie są najpopularniejsze paznokcie na lato 2022. Oto letnie kolory i trendy! [zdjęcia - 7.08.22]”?

Prasówka 7.08: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Takie są najpopularniejsze paznokcie na lato 2022. Oto letnie kolory i trendy! [zdjęcia - 7.08.22]

Paznokcie w kształcie ostro zakończonych migdałków, do tego wyjątkowo długie - takie, owszem, bywały modne, ale już modne nie są. Piszemy (i pokazujemy) dziewczynom i paniom, jak wyglądają ładne paznokcie w sezonie letnim 2022.

Nie przegap promocji!

📢 Takie sprzęty domowe zużyją najwięcej prądu w 2022. Tyle prądu zużywają lodówka, ładowarka czy pralka [7.08.22]

Podwyżki cen energii są zawsze dotkliwe. Ceny energii są podnoszone niemal każdego roku. Rachunki za prąd w 2022 roku wzrastają. Warto wiedzieć, które urządzenia elektryczne zużywają najwięcej prądu, aby obniżyć opłaty i zmniejszyć rachunki za prąd. Które sprzęty domowe teraz zużywa najwięcej energii? Zobacz, które urządzenia elektryczne pobierają najwięcej energii elektrycznej. Sprawdź koniecznie, jak zmniejszyć rachunki za prąd.

📢 O tyle wzrośnie Abonament RTV w 2023 roku. Mamy nowe stawki i listę zwolnionych z tego obowiązku! [7.08.22]

O tyle wzrośnie Abonament RTV w 2023 roku. W Monitorze Polskim pojawiło się rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie opłat za Abonament RTV na przyszły rok. Opłata pójdzie w górę. Zobacz, ile będzie trzeba płacić już od stycznia 2023 roku.

Prasówka 7.08: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto zarobki i ceny żywności w Polsce i na Słowacji, która jest w strefie euro. Gdzie drożej? [artykuły, ceny - 7.08.22]

Słowacja należy od 2004 roku do strefy euro. Sprawdziliśmy zarobki i ceny w tym kraju. Jest drożej niż w Polsce? Słowacka cena kostki masła w supermarkecie zwala z nóg... A inne ceny?

📢 Tak mieszka Sławomir Świerzyński. Zaglądamy do wnętrz domu lidera Bayer Full [7.08.22]

Bayer Full istnieje od 1984 roku. Jego lider, Sławomir Świerzyński na początku istnienia grupy grywał na weselach i imprezach biesiadnych. Na początku lat 90. w rodzinnym Gostyninie założył dyskotekę Bayer Full, która jednak splajtowała. Później jednak nadal rozwijała się jego kariera muzyczna.

📢 Tak mieszka na wsi Agnieszka Woźniak-Starak. Przeniosła się na wieś, a wnętrza jej domu zachwycają [7.08.22]

Agnieszka Woźniak-Starak z Warszawy przeniosła się do swojej posiadłości w Konstancinie już na początku pandemii. Zobaczcie prywatne zdjęcia Agnieszki Woźniak-Starak.

📢 Najlepsze i najmodniejsze fryzury na lato 2022. Te fryzury sprawdzą się nie tylko w upalne dni [zdjęcia - 7.08.22]

Fryzura na lato powinna być przede wszystkim wygodna, świetnie się układać i zapewniać swobodę w upalne dni. Wiele kobiet pragnie wyglądać pięknie, a jednocześnie modnie i młodo. Wybraliśmy kilka modnych fryzur, które świetnie sprawdzą się latem. Zobacz!

📢 Takie będą emerytury we wrześniu 2022. O tyle większe będą świadczenia dla wielu emerytów [7.08.22]

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze. Niektórzy otrzymają czternastki pod koniec sierpnia, inni we wrześniu. My przygotowaliśmy wyliczenia powiększonych o to świadczenie emerytur w sierpniu lub wrześniu. Pod uwagę braliśmy też wprowadzone od lipca zmiany podatkowe.

📢 Oto nowa tabela wrześniowych emerytur. Zobacz - jak zmienią się stawki świadczenia po dodatku [7.08.22]

25 sierpnia ZUS rozpocznie wypłatę 14. emerytury. Niektórzy otrzymają czternastki pod koniec sierpnia, inni we wrześniu. My przygotowaliśmy wyliczenia powiększonych o to świadczenie emerytur w sierpniu lub wrześniu. Pod uwagę braliśmy też wprowadzone od lipca zmiany podatkowe.

📢 Czternasta emerytura 2022 nie dla wszystkich. Te osoby otrzymają dodatkowe pieniądze [7.08.22]

Czternasta emerytura 2022 nie dla wszystkich. Jeszcze latem tego roku seniorzy otrzymają 14. emeryturę. Część z nich pieniądze otrzyma jeszcze w sierpniu, pozostali we wrześniu. Znamy już stawki i terminy wypłat. Sprawdziliśmy, kto otrzyma dodatkowe świadczenie dla seniorów w tym roku. Nie wszyscy będą mogli liczyć na zastrzyk dodatkowej gotówki. Zobacz, czy także otrzymasz powiększony przelew o czternastą emeryturę.

📢 Tak wzrosły niektóre emerytury w wakacje 2022 - tabela wyliczeń. Oto nowe stawki świadczeń [7.08.22]

Tak wzrosły niektóre emerytury w wakacje 2022. Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur od 1 lipca 2022.

📢 Takie są zasady wędkowania z jednym zezwoleniem w całej Polsce. Ruszył program Nasze Łowiska [7.08.22]

Z jednym pozwoleniem można na razie łowić rybki w obwodach rybackich udostępnionych przez kilku dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, w tym w Bydgoszczy. Wystarczy zapłacić 250 złotych.

📢 Oto ranking mocnych i słabszych stron naszych znaków zodiaków. To mówią o nas horoskopy [7.08.22]

Zdaniem ezoteryków w gwiazdach zapisana jest nasza przyszłość a także pewne cechy charakteru. Każdy ze znaków zodiaku ma swoje charakterystyczne cechy, wady i zalety. Wróżka Roma sprawdziła dla nas, jakie są słabe i mocne strony każdego znaku zodiaku

📢 Oto ranking najzabawniejszych znaków zodiaku. To mówią horoskopy o naszym śmiechu [7.08.22]

Okazuje się, że to jak bardzo potrafimy rozbawić innych, zależeć może także od miesiąca, w którym się urodziliśmy, czyli od naszego znaku zodiaku. Stworzyliśmy ranking znaków zodiaku od najzabawniejszych do najmniej zabawnych. Zobacz!

📢 Kobiety spod tych znaków zodiaku i o tych imionach najlepiej gotują. To mówią horoskopy o gotowaniu [7.08.22]

Znaczenie imion i znaków zodiaku może przynieść odpowiedź na wiele pytań. My sprawdziliśmy, co kobiece imiona i znaki zodiaku mówią na temat talentu kulinarnego. Które kobiety najlepiej gotują?

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Dawid Kwiatkowski. Oto apartament w centrum Warszawy idola nastolatek [7.08.22]

Dawid Kwiatkowski jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd młodego pokolenia. Piosenkarz i juror programu TVP 2 "The Voice Kids", dzięki swojej karierze dorobił się widowiskowego, 60-metrowego apartamentu w centrum Warszawy. Sprawdź, jak mieszka i żyje na co dzień Dawid Kwiatkowski. Oto dom idola nastolatek!

📢 Horoskop ogólny na sierpień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. To mówi nam Wróżka Roma [7.08.22]

Dla wielu znaków zodiaku będzie to przełomowy czas. Rozwój w biznesie, nowy związek, rozstanie, a może i problemy finansowe? Jedno jest pewne - będzie się działo! Sprawdź w naszej galerii horoskop na sierpień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku.

📢 Tak ma wyglądać dom Ani i Grzegorza Bardowskich. Dom gwiazd programu "Rolnik Szuka Żony" [zdjęcia - 7.08.22]

Anna i Grzegorz Bardowscy już niebawem będą mogli zamieszkać w swoim wymarzonym domu. Para pochwaliła się kolejnym etapem budowy i okazuje się, że zdecydowali się na bardzo nowoczesne rozwiązania. Zobaczcie!

📢 Kobiety o takich imionach i znakach zodiaku odnoszą sukcesy w miłości i pracy. Oto kobiety sukcesu! [7.08.22]

Kobieta sukcesu to przede wszystkim kobieta spełniona, która doskonale odnajduje się w życiu prywatnym i zawodowym bez względu na to, jakie ono jest. Tym razem sprawdzamy kobiety, o jakich imionach i znakach zodiaku są skazane na sukces w swoim życiu, co gwarantuje im imię i znak zodiaku!

📢 Oto terminy wypłat Czternastej Emerytury 2022. Zobacz - w te dni dostaniesz dodatkowe pieniądze [7.08.22]

Oto terminy wypłat Czternastej Emerytury 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek".

📢 Takie są wstępne zasady emerytur stażowych. Wcześniejszy Wiek Emerytalny 2023 dla chętnych [7.08.22]

Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Tabela wypłat emerytur od marca 2023. Zobacz, jakie może być twoje świadczenie po zmianach [7.08.22]

Emerytury zostaną zwaloryzowane w marcu 2023 roku, jednak już wiadomo, że podwyżka świadczeń będzie rekordowa. - Biorąc pod uwagę dzisiejsze dane, waloryzacja rent i emerytur w 2023 r. będzie na poziomie ok. 10 proc., a może nawet wyższym - powiedziała szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

📢 Zarobki na kasie w sierpniu 2022. Tyle będą zarabiać pracownicy sklepów Biedronka - mamy stawki [7.08.22]

Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń. Zobacz stawki kasjerów w Biedronce.

📢 Taka jest tabela wypłat emerytur od sierpnia 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach [7.08.22]

Mamy nową tabelę wypłat emerytur. Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz, jakiej wysokości emeryturę otrzymasz w sierpniu 2022 roku.

📢 Te znaki zodiaku się nie lubią. Między tymi znakami najczęściej dochodzi do konfliktów [7.08.22]

Astrologowie uważają, że przyczyną konfliktów między niektórymi osobami, może być ich data urodzenia. Osoby o pewnych znakach zodiaku nie potrafią złapać ze sobą pozytywnego kontaktu i się zaprzyjaźnić. W najlepszym wypadku wolą schodzić sobie z drogi, w najgorszym - dochodzi między nimi do ostrych awantur. Sprawdź w artykule, jakie znaki zodiaku się nie lubią!

📢 Zakazy w bloku i mieszkaniach ogłoszone przez spółdzielnie. Zobacz - czego nie można robić [7.08.22]

Nawet gdy jesteśmy właścicielami mieszkania, to okazuje się, że są czynności, których nie możemy w nich robić. Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu, ale także polskie prawo. Kliknij powyżej w "zobacz galerię" i sprawdź, o jakich sytuacjach mowa.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele w lato 2022. Oto najnowsze stawki od rodziny i przyjaciół [7.08.22]

Ile dać w kopertę na wesele, aby nie było wstydu? To pytanie zadaje sobie większość osób wybierając się na imprezę. Złoty środek trudno znaleźć szczególnie w czasach kryzysu gospodarczego, kiedy koszty organizacji przyjęcia weselnego zdecydowanie poszły w górę. Sprawdź w artykule, ile pieniędzy wypada dać na wesele w lato 2022. Mamy bieżące stawki dla rodziców, chrzestnych, rodzeństwa, dziadków czy przyjaciół.

📢 Kujawsko-Pomorskie: Oto 15 najpiękniejszych plaż i jezior w województwie kujawsko-pomorskim [zdjęcia - 7.08.22]

Trwają wakacje 2022. Gdzie wypocząć? Tak wygląda TOP 15 najpiękniejszych plaż i jezior w Kujawsko-Pomorskiem zdaniem naszych Czytelników. Sprawdź, na którym miejscu uplasowała się plaża, na której wypoczywasz najczęściej. Czy w naszym TOP 15 znalazła się plaża z Twojej okolicy? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Najmodniejsze fryzury na lato 2022! Oto "cięcie motylek" - fryzura motyla to najpopularniejsze strzyżenie tego lata [7.08.22]

Modne fryzury na lato 2022. Fryzura motyla, określana też jako "cięcie motylek", czyli kolejna propozycja dla wielbicielek wielowarstwowych fryzur to jedna z najmodniejszych fryzur. Fryzura motyla - ten efekt jest zniewalający! Sprawdź, jak się prezentuje fryzura motyla czy inaczej "cięcie motylek" i czy taki typ fryzury do Ciebie pasuje.

📢 Kobiety i mężczyźni spod tych znaków przyciągają się jak magnes. Oni pasują do siebie najbardziej [7.08.22]

Cechy charakteru, które przypisane są do konkretnego znaku zodiaku mogą być cenną wskazówką. Często, nawet jeśli nie wierzymy w horoskopy i magię, trudno nie zgodzić się z wartościami, które przypisuje do nas znak zodiaku.

📢 Mamy horoskop miłosny na sierpień 2022. Komu Wróżka Roma wywróżyła wakacyjny romans? [7.08.22]

Połowa wakacji za nami. Zastanawiasz się, co los przygotował dla Ciebie na sierpień 2022. Dla niektórych znaków zodiaku mamy wspaniałą wiadomość - ich marzenia o wielkiej miłości nareszcie się spełnią. Przed kim wakacyjny romans, a kto pozna bratnią duszę na całe życie?

📢 Te znaki zodiaku łamią serca. Oto lista znaków zodiaku zmiennych w uczuciach [7.08.22]

Według astrologów charakter człowieka można rozszyfrować na podstawie znaku zodiaku. Data urodzenia przesądza między innymi o trwałości w uczuciach. Oto lista znaków zodiaków, które najczęściej łamią serca. Na te osoby lepiej uważaj.

📢 Takie rośliny doniczkowe przyciągają szczęście, miłość i pieniądze. Warto mieć je w domu i pracy [7.08.22]

Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Dlaczego więc nie mieć kilku doniczek takich roślin w swoim domu? Jakie są najpopularniejsze rośliny, które przyciągają szczęście, miłość i pieniądze? Zobacz w naszej galerii.

📢 Oto najlepsze domowe sposoby na długie i gęste rzęsy. Dzięki temu rzęsy będą piękne i zdrowe [lista - 7.08.22]

Domowe sposoby na długie i gęste rzęsy. Jak domowymi sposobami sprawić, żeby rzęsy były spektakularnie długie i gęste, ale równocześnie żeby ich nie zniszczyć i nie osłabić? Znanych jest wiele sposobów na długie i gęste rzęsy - doczepianie sztucznych kępek rzęs, wydłużające i pogrubiające tusze do rzęs, stosowanie zalotki do podkręcania rzęs. Ale istnieją też domowe sposoby na długie i gęste rzęsy. Którą metodę wybrać? Poznaj domowe sposoby na zdrowe, długie i gęste rzęsy.

📢 Masz taki banknot? Sprawdź w portfelu! Możesz być bogaty! Zobaczcie najdroższe i najbardziej wartościowe banknoty! [Lista]

Banknot, który masz w portfelu, może być warty kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Jak to możliwe? Znaczenie ma jego numer seryjny. Które banknoty są najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Ile są warte? Sprawdź, jakie banknoty trzymasz w portfelu. Możesz zarobić na nich fortunę! Zobacz listę!

📢 Unia Drobex Solec Kujawski zadebiutowała w III lidze. Dużo kibiców na trybunach [zdjęcia]

Unia Drobex Solec Kujawski zadebiutowała w III lidze. Spotkanie z Cartusią cieszyło się dużym zainteresowaniem kibiców. W pewnym momencie zabrakło biletów.

📢 4. liga kujawsko-pomorska - wyniki 1. kolejki, sezon 2022/23 [6-7 sierpnia]

Wyniki meczów 1. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej, sezon 2022/23 rozgrywanych w weekend 6-7 sierpnia.

📢 Kolejny groźny wypadek na A1. W Przywieczerzynie zderzyły się dwa auta osobowe

W sobotę, 6 sierpnia, przed godz. 17 doszło do wypadku w powiecie włocławskim. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowane zostały cztery osoby.

📢 Grudziądz. Popłynęli kajakiem do schronu na linii Osy z plaży Tarpno. Zobaczcie zdjęcia

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zaprosił do wzięcia udziału w imprezie kajakowej „Kajakiem do schronu na linii Osy” która odbyła się 6 sierpnia 2022 r. Kajaki wypłynęły z plaży miejskiej na jeziorze Tarpno, w górę kanału Trynka, do miejsca docelowego czyli schronu nr 11 na linii Osy. "Atrakcji" nie brakowało.

📢 Tak mieszka Maryla Rodowicz - mamy zdjęcia. Zobaczcie wnętrza domu gwiazdy polskiej piosenki [7.08.2022 r.]

Maryla Rodowicz mieszka w pięknej, 100-letniej willi w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej. Dom należy do niej od kilkunastu lat. Kupiła go razem z byłym mężem, Andrzejem Dużyńskim. Teraz para jest w separacji, a współlokatorami piosenkarki są piękne koty, które artystka uwielbia.

📢 Inowrocław. Dominik Świtalski z Torunia zwycięzcą III Ogólnopolskiego Wyścigu Rowerowego Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego. Zdjęcia

Odbył się III Ogólnopolski Wyścig Rowerowy Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego i Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów, ze startem i metą w Inowrocławiu.

📢 Zawisza Bydgoszcz efektownie rozpoczyna sezon. Beniaminek nie miał dużo do powiedzenia [zdjęcia]

Zawisza Bydgoszcz bardzo dobrze zaprezentował się na inaugurację nowego sezonu III ligi. Niebiesko-czarni pewnie ograli beniaminka - Vinetę Wolin. Zwycięstwo oklaskiwało okazało stu kibiców bydgoskiego zespołu.

📢 Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Zginęło 12 osób, 32 są ranne

12 osób zginęło a 32 zostały ranne w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Autokar wiózł polskich pielgrzymów, którzy podróżowali do Medjugorie.

📢 Relacja świadka wypadku polskiego autokaru w Chorwacji: Wyobraźcie sobie 12-metrowy autobus bez trzech metrów

To była katastrofa, widok, którego nie spotyka się na co dzień - powiedział stacji 24 Sata Stjepan Jakopčić, który jako jeden z pierwszych dotarł do autobusu z polskimi rejestracjami.

📢 Tragiczny wypadek w Chorwacji. 12 osób nie żyje. Autokarem podróżowali pielgrzymi z diecezji włocławskiej

W sobotę, 6 sierpnia, doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru. Podróżowali nim pielgrzymi zmierzający do Medjugorie. Zginęło 12 osób. Na pokładzie były osoby z diecezji włocławskiej. Niestety nie wszystkie przeżyły wypadek.

📢 Groźny wypadek na autostradzie A1. Zderzenie trzech pojazdów. Są ranni. Interweniował śmigłowiec LPR

Do wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych - volkswagena, citroena i opla - doszło w sobotę, 6 sierpnia, przed godz. 10. Ze wstępnych informacji wiemy, że łącznie podróżowało nimi dziesięć osób, ranne zostały co najmniej cztery z nich, w tym 15-latka (rana brzucha) oraz 9-miesięczne dziecko.

📢 Mecz III ligi piłkarskiej: Vineta Wolin - Zawisza Bydgoszcz zapis relacji na żywo

W meczu 1. kolejki trzeciej ligi piłkarskiej Zawisza Bydgoszcz grał w Wolinie z miejscową Vinetą. Poniżej zapis naszej relacji na żywo.

📢 Pożar budynku gospodarczego i pola w Dużej Cerkwicy. W akcji kilkanaście zastępów straży

Do bardzo groźnego pożaru doszło w piątek 05.08.2022r. w miejscowości Duża Cerkwica. Pożar objął około 9 ha pola w tym ściernisko i zboże na pniu. Dość mocno wiejący wiatr przyczynił się do tego, że ogień zajął budynek gospodarczy, w którym składowane było zboże i słoma.

📢 Tragedia w Urszulewie koło Rypina. Nie żyje dwumiesięczne dziecko

Dramatyczne wieści nadeszły w piątkowy wieczór 5 sierpnia z Urszulewa w powiecie rypińskim. Mimo reanimacji podjętej przez służby ratunkowe, zmarło dwumiesięczne niemowlę.

📢 Wjechał motocyklem do sklepu, a potem szalał z siekierą! Wyrok z Torunia: 7 lat więzienia za rozboje

Na 7 lat do więzienia wysłał właśnie Sąd Okręgowy w Toruniu mężczyznę, który już zapisał się w kryminalnej historii swojego miasta. Arkadiusz K. najpierw wjechał motocyklem do sklepu obuwniczego, a potem - w lipcu zeszłego roku - szalał po mieście z siekierą.

📢 Pandemia nie osłabiła armii milionerów na Kujawach i Pomorzu, a wręcz przeciwnie

Pandemia nie osłabiła armii milionerów na Kujawach i Pomorzu, a wręcz przeciwnie - przez rok przybyło 202 mieszkańców regionu, których dochody przekraczają 1 mln zł.

📢 Olimpia Grudziądz świetnie zaczęła nowy sezon w III lidze. Pokaz gry w Gniewinie [zdjęcia]

Na inaugurację nowego sezonu III ligi Olimpia Grudziądz świetnie zaprezentowała się w Gniewinie. Nad miejscowym Stolemem podopieczni Bogusława Baniaka dominowali pod każdym względem.

📢 Kibice na meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz - Arged Malesa Ostrów [zdjęcia]

ZOOleszcz GKM Grudziądz wygrał w ostatnim meczu sezonu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski 47:43. Mimo że mecz nie toczył się już o żadną stawkę, na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Weekend w Grudziądzu: food trucki, koncert bluesowy, zlot samochodów amerykańskich

Co będzie się działo w weekend w Grudziądzu? Oto nasza ściąga na sobotę i niedzielę (6 i 7 sierpnia). Szczegóły na poszczególnych kartach galerii.

📢 Eurojackpot - 5.08.2022 roku. Poznaj ostatnie wyniki losowania Eurojackpot

Kolejne losowanie przyniesie kolejne wygrane w Eurojackpot w Polsce. Sprawdźcie wyniki.

📢 Eurojackpot Lotto - 5.08.2022 roku. Zobacz wyniki losowania gry

Losowania Eurojackpot odbywają się w każdy wtorek i piątek między godziną 20.00 a 21.00 i są retransmitowane na stronie Lotto. Wyniki losowania Eurojackpot można także sprawdzić na naszej stronie. Sprawdź wyniki losowania z 5.08.2022 roku.

📢 Te objawy wskazują, że masz niedobór snu. Takie sygnały wysyła organizm, gdy za mało śpisz [lista]

Odpowiednia ilość snu to podstawa zdrowego funkcjonowania organizmu. Gdy zbyt mało śpimy nasz organizm zaczyna wysyłać pewne sygnały ostrzegawcze. Lepiej ich nie lekceważyć, ponieważ mogą one doprowadzić do poważniejszych zaburzeń. Oto objawy, które wskazują na niedobór snu. Sprawdź, co dzieje się z organizmem, gdy niedosypiasz.

📢 Upał nie odpuszcza także w Grudziądzu. Jednym ze sposobów na schłodzenie jest wypoczynek nad jeziorami [zdjęcia]

Coraz częściej nawiedzają nas fale gorąca. W tym czasie wielką popularnością cieszą się plaże nad jeziorami w Grudziądzu. Kto może udaje się nad wodę lub szuka miejsc zacienionych. Odwiedziliśmy plażę MORiW-u położoną nad malowniczym Jeziorem Rudnickim Wielkim. Wstępy na plaże miejskie w Grudziądzu są bezpłatne.

📢 Rośliny doniczkowe więdną przez nasze błędy. Te są dla nich szczególnie niebezpieczne - mamy listę!

Kwiaty doniczkowe są ozdobą każdego mieszkania. Niestety większość z nas popełnia podstawowe błędy podczas pielęgnacji, co odbija się na wyglądzie i zdrowiu roślin. Czasami jeden mały błąd może spowodować, że kwiat zwiędnie.

📢 Olbrzymi pożar wysypiska śmieci niedaleko Wąbrzeźna. Na miejscu 23 jednostki straży

Ogień na wysypisku śmieci w miejscowości Niedźwiedź w powiecie wąbrzeskim pojawił się przed godziną 14.00. Na miejsce wysłano aż dwadzieścia trzy zastępy straży pożarnej. Samolot gaśniczy bronił pobliskiego lasu.

📢 4400 zł na rękę średniej pensji na Kujawach i Pomorzu. Ci pracownicy zarabiają najwięcej [lista, kwoty]

Według najnowszych danych GUS, przekazanych Strefie Biznesu Gazety Pomorskiej, średnia pensja w naszym regionie to prawie 6 tys. zł brutto miesięcznie. Niestety, nie wszyscy tak zarabiają.

📢 Uważaj na te produkty ze sklepów Biedronka, IKEA i innych. Zobacz - listę wycofanych produktów przez GiS

Oto najnowsza lista wycofanych produktów ze sklepów. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Zmiany w emeryturach w wakacje 2022 roku. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach

Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca. Wielu emerytów czekało na nowe kwoty wypłacanych świadczeń. Teraz wszystko wydaje się uporządkowane. Zobacz, wyliczenia emerytur po zmianach podatkowych.

📢 To dzieje się teraz z organizmem, gdy jesz wafle ryżowe. Eksperci wymieniają zaskakujące skutki

Czy wafle ryżowe są zdrowe? Okazuje się, że ten wysoko przetworzony produkt, choć jest dietetyczny, może być też groźny dla zdrowia. Jedzenie wafli ryżowych może znacząco wpływać na zdrowie i samopoczucie. Jakie są zalety i wady spożywania wafli ryżowych? Co dzieje się z organizmem, gdy jemy wafle ryżowe? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Te rośliny kleszcze unikają jak ognia. Zobacz - jakie właściwości mają te popularne rośliny

Wrotycz pospolity rośnie przy drodze. Znają go chyba wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, że to najlepszy sposób na kleszcze. Tej rośliny kleszcze unikają jak ognia.

📢 Takie będą dodatkowe pieniądze dla seniorów w sierpniu i wrześniu 2022. Oto zasady przyznawania 14. emerytury

Takie będą dodatkowe pieniądze dla seniorów w sierpniu i wrześniu 2022. Jeszcze latem tego roku seniorzy otrzymają 14. emeryturę. Część z nich pieniądze otrzyma jeszcze w sierpniu, pozostali we wrześniu. Znamy już stawki i terminy wypłat. Sprawdziliśmy, kto otrzyma dodatkowe świadczenie dla seniorów w tym roku. Zobacz, czy także otrzymasz powiększony przelew o czternastą emeryturę.

📢 Lista najbardziej toksycznych owoców i warzyw. One są szczególnie niebezpieczne - nowy raport

Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, jednak mogą również zawierać szkodliwe pestycydy. Raport EWG wskazuje listę najbardziej niebezpiecznych owoców i warzyw. Oto najbardziej toksyczne owoce i warzywa - sprawdź je wszystkie w naszej galerii.

📢 Aktualne zasady wędkowania w Polsce. Oto wymiary i okresy ochronne ryb w naszych jeziorach

Podczas wędkowania należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym i wydanych na jej podstawie rozporządzeń. Trzeba pamiętać o aktualnych wymiarach i okresach ochronnych ryb w naszych jeziorach.

📢 Tego nie jedz po 50-tce! Z tych produktów lepiej zrezygnować po ukończeniu 50 roku życia

Wraz z wiekiem warto większą uwagę przykładać do tego, co wkładamy na talerz. Komórki w naszym organizmie starzeją się i wszystkie narządy ulegają zmianom. Dotyczy to szczególnie układu pokarmowego. Podpowiadamy z jakich produktów lepiej zrezygnować po ukończeniu 50 roku życia. Tego lepiej nie jedz po 50-tce!

📢 Osoby spod tych znaków zodiaku muszą uważać na alkohol. To mówią horoskopy o zakusach na picie

Zdaniem astrologów znaki zodiaku determinują wiele naszych cech charakteru. Według nich możemy nawet dowiedzieć się które znaki zodiaku mają skłonność do picia dużej ilości alkoholu. Czy to możliwe? Jedni wierzą w to, co mamy zapisane w gwiazdach inni uważają to za kompletną bzdurę.

📢 Kujawsko-Pomorskie. Takie gospodarstwa są do kupienia w regionie. Z zabudowaniami i w spokojnej okolicy [zdjęcia]

Z magazynami, kurnikami i spiżarniami. W pobliżu szkół, przystanków autobusowych, lasów i jezior. Najtańsze kosztuje 160 tys. zł, a najdroższe - 1,2 mln zł. Zobaczcie gospodarstwa, które są wystawione na sprzedaż w województwie kujawsko-pomorskim.

📢 Kujawsko-Pomorskie. Takie są teraz najbogatsze powiaty w naszym regionie [NOWY RANKING]

Które powiaty w województwie kujawsko-pomorskim są najbogatsze? Ministerstwo Finansów raz w roku przygotowuje zestawienie dochodów osiągniętych przez gminy, powiaty i województwa z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wykaz obejmuje 380 powiatów. Jak wypadły powiaty z Kujawsko-Pomorskiego? Które powiaty w regionie są najbogatsze? Sprawdź teraz w naszej galerii.

📢 Złowili wielką rybę w jeziorze Borówno. Przez ponad 45 minut sum ciągnął ponton z wędkarzami!

Trzej wędkarze wyłowili wielką rybę z jeziora Borówno w powiecie złotowskim. Gdyby nie praca zespołowa, połów mógłby się nie udać.

📢 Więcej emerytów zyskało zwolnienie z płacenia abonamentu RTV 2022. Takie są nowe zasady zwolnienia

Wzrosła wysokość emerytury, która daje prawo do bezpłatnego abonamentu RTV. Warto sprawdzić decyzję z ZUS i na pocztę iść załatwić formalności.

📢 Plaża miejska "Tarpno" w Grudziądzu cieszy się popularnością wśród mieszkańców [zdjęcia]

Upalne lato daje się we znaki, ale grudziądzanie mają do dyspozycji również nad Jeziorem Tarpińskim plażę miejską na której nie pobiera się opłat za wstęp a kąpielisko jest w pełni strzeżone przez ratowników.

📢 Zarobki na kasie w sierpniu 2022. Tyle będą zarabiać pracownicy Biedronki czy Lidla

Zarobki kasjerów w dyskontach są coraz bardziej atrakcyjne. Najpopularniejsze w Polsce sieci zdradzają szczegóły, bo wcale nie muszą się wstydzić proponowanym pracownikom wynagrodzeń. Zobacz stawki kasjerów w Biedronce i Lidlu.

📢 Tabela wypłat emerytur w sierpniu 2022. Sprawdzamy, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach

Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur sierpniowych 2022.

📢 Takie są zasady wędkowania w Polsce. Oto aktualne wymiary i okresy ochronne ryb w naszych jeziorach

Kto zamierza łowić ryby na wędkę zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane przez rybackiego gospodarza wody, na której połów się odbywa. Gospodarzami rybackimi wód śródlądowych w Polsce są m.in.: Polski Związek Wędkarski, spółdzielnie i gospodarstwa rybackie oraz osoby fizyczne.

📢 Ten fason spodni najpopularniejszy po wakacjach 2022 roku. Takie spodnie wyszczuplają i wydłużają nogi

W najbliższych miesiącach żegnamy spodnie rurki i pozostałe obcisłe fasony na rzecz spodni z rozszerzanymi nogawkami. Na ulicę powracają dzwony oraz ich łagodniejsza odmiana - spodnie bootcut, z lekko rozszerzonymi nogawkami. Sprawdź w naszym artykle, jak się prezentują!

📢 Takie błędy popełniamy najczęściej, gdy kisimy ogórki. Przez to ogórki kiszone są miękkie, niesmaczne i się psują

Ogórki kiszone powinny gościć w naszej diecie przez cały rok. Są bogate w wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych a do tego są niskokaloryczne, zawierająca mało tłuszczu i dużą ilość błonnika. Ogórki kiszone mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Najlepsze są oczywiście ogórki kiszone samodzielnie. Przepisów na ogórki kiszone jest sporo, jednak zwykle wyglądają one podobnie, wydają się szybkie i proste. Okazuje się, że podczas kiszenia ogórków można popełnić błędy, które doprowadzają do pogorszenia smaku. Przez to ogórki kiszone psują się, stają się miękkie i nieapetyczne. Zobacz koniecznie, jakie błędy są popełniane najczęściej podczas kiszenia ogórków. Sprawdź teraz w naszej galerii, na co zwrócić uwagę, kisząc ogórki.

📢 Waloryzacja Emerytur 2023 - są nowe informacje. Takie są wstępne wyliczenia nowych emerytur

Emerytury zostaną zwaloryzowane dopiero w marcu 2023 roku, jednak już wiadomo, że podwyżka świadczeń będzie rekordowa. - Biorąc pod uwagę dzisiejsze dane, waloryzacja rent i emerytur w 2023 r. będzie na poziomie ok. 10 proc., a może nawet wyższym - powiedziała szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Aneta Kręglicka. Bardzo kobiece i przestronne wnętrza byłej Miss Świata!

Aneta Kręglicka to pierwsza w historii Polka, która została Miss Świata. Gwiazda obecnie spełnia się jako bizneswoman. Jej poczynania oraz fragmenty codziennego życia można śledzić za pomocą mediów społecznościowych, w których jest bardzo aktywna. Na zdjęciach widać, że ma gust nie tylko w kwestii stylizacji i kosmetyków, ale również aranżacji wnętrz. W artykule prezentujemy jak mieszka i żyje na co dzień Aneta Kręglicka. Oto wnętrza byłej Miss Świata!

📢 Osoby o takich imionach muszą uważać na pecha. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia i znaku zodiaku

Macie wrażenie, że niektórzy przyciągają szczęście jak magnes? Znajdują się też osoby, które niemal ściągają do siebie pecha. Czy możliwe jest, że wpływ na to mogą mieć gwiazdy? Czy to, że pech nas omija, zdaniem ezoteryków może zależeć od znaku zodiaku lub imienia. Zobaczcie przygotowane przez nas zestawienie pechowców, które powstało na podstawie znaczenia imion i horoskopu.

📢 Te osoby nie muszą opłacać Abonamentu RTV w 2022 roku. Zobacz - mamy pełną listę zwolnionych!

Te osoby nie muszą opłacać Abonamentu RTV w 2022 roku. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 Abonament RTV - te osoby muszą uważać na kontrolę. Doszło teraz do sporych zmian

Jakie są kary za niepłacenie abonamentu RTV i kto może się spodziewać kontroli? Sprawdź, co może ci grozić, jeśli nie zarejestrowałeś odbiornika lub zalegasz z płatnościami.

📢 Taką Czternastą Emeryturę dostaniesz na swoje konto. Mamy najnowszą tabelę wyliczeń

Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie, ale nie wszyscy dostaną na konta takie same kwoty. Zobacz, jakie są proponowane zasady i warunki przyznawania czternastej emerytury w 2022 roku.

📢 Emerytury sierpniowe 2022. Takie emerytury otrzymają emeryci w tym miesiącu

Od 1 lipca większość pracowników na etatach, umowach cywilnoprawnych, emerytów i przedsiębiorców rozliczających się z wykorzystaniem skali podatkowej, odda mniej pieniędzy fiskusowi. Oznacza to zmiany wysokości wielu sierpniowych emerytur.

📢 Kobiety o tych imionach są najseksowniejsze. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia

Zdaniem ezoteryków posiadanie konkretnego imienia może pomagać w życiu. Niektóre kobiety o danym imieniu i znaku zodiaku uważane mogą zostać za najseksowniejsze. Zobacz listę imion i znaków zodiaku w powyższej galerii.

📢 Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są najtrudniejszymi partnerami. Mamy listę Wróżki Romy

Jedni są złośliwi wobec partnerki, drudzy najbardziej cenią sobie wolność, dla trzecich partnerka ma być wybawieniem. Mężczyźni potrafią dać nieźle w kość swoim ukochanym. Które znaki zodiaku są najtrudniejszymi partnerami. Sprawdziliśmy to za pomocą Wróżki Romy. Mężczyźni spod tych znaków są najtrudniejszymi partnerami. Oto ranking Wróżki Romy.

📢 Takie mają być zmiany dla wędkarzy - lista. Zlikwidowana ma być karta wędkarska

Plany są wielkie, wręcz rewolucyjne – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” już wprowadza jednolitą opłatę 250 złotych na administrowanych przez siebie łowiskach i docelowo chce zlikwidować Kartę Wędkarską.

📢 Ceny węgla kamiennego, ekogroszku, pelletu, brykietu. Takie są w wakacje 2022 w Kujawsko-Pomorskiem

Opał w 2022 roku jest wyjątkowo drogi. Kto ogrzewa dom czy mieszkanie węglem kamiennym lub ekogroszkiem, ten płaci za niego przynajmniej 30 procent więcej niż latem 2021 roku. Piszemy, jakie teraz są ceny węgla i innego rodzaju opału w województwie kujawsko-pomorskim.

📢 Tak mieszka Kamil Stoch wraz z żoną Ewą. Zaglądamy do wnętrz ich domu - jest tam jak z bajki!

Wspaniała posiadłość to największa atrakcja turystyczna Zębu, rodzinnej wsi naszego mistrza. Pałac w góralskim stylu budzi zachwyt turystów. A jak żyją w nim Kamil Stoch i jego żona Ewa? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Modne paznokcie na sierpień. Ten manicure na lato podkreśla opalone dłonie. Oto najlepsze paznokcie na lato

Najmodniejsze paznokcie na sierpień 2022. Latem stawiamy na kolory, zwłaszcza jasne, radosne pastele, które pięknie wyglądają na opalonej dłoni. Te pomysły na manicure to hit na sierpień 2022! Zebraliśmy najlepsze paznokciowe trendy na lato 2022. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie. Sprawdź, jak się prezentują najmodniejsze paznokcie w naszej galerii.

📢 Tabela wypłat emerytur od sierpnia 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach

Oto nowa tabela wypłat emerytur. Reforma (PIT 12 proc.) weszła w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka jest stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur sierpniowych 2022.

📢 Mamy wyliczenia pensji od lipca 2022 roku. Oto oficjalny kalkulator wynagrodzeń

Reforma Polskiego Ładu ma być korzystna dla ok. 25 milionów podatników. Ekonomiści przewidują, że na zmianach podatkowych zyska zdecydowana większość Polaków i jest to dobry krok w kierunku uporządkowania Polskiego Ładu. Dwie najważniejsze reformy Polskiego Ładu to: obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc. oraz rezygnacja z tzw. ulgi dla klasy średniej.

📢 Jeziora w Kujawsko-Pomorskiem oczami mieszkańców. Oto najpiękniejsze jeziora w regionie

Żeby rozkoszować się pięknymi widokami w wakacje, wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. Potwierdzają to zdjęcia jezior w Kujawsko-Pomorskiem wykonane przez mieszkańców regionu. Sprawdź w artykule, czy w zestawieniu jest jezioro z Twoich okolic.

📢 Kobiety o tych imionach to najlepsze przyjaciółki. To zdradza "Wielka Księga Imion" [lista]

Magdalena, Kamila, Agnieszka - kobiety o tych imionach uchodzą za najlepsze przyjaciółki. Są oddane, szczere i można im w pełni zaufać. Wróżka Roma sprawdziła, które kobiece imiona definiują osoby najbardziej przyjacielskie. Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

📢 Tak mieszka Sławomir Świerzyński. Zaglądamy do wnętrz domu lidera grupy Bayer Full

Bayer Full to najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej, istnieje od 1984 roku. Jego lider, Sławomir Świerzyński na początku istnienia grupy grywał na weselach i imprezach biesiadnych. Na początku lat 90. w rodzinnym Gostyninie założył dyskotekę Bayer Full, która jednak splajtowała. Później jednak nadal rozwijała się jego kariera muzyczna.

📢 Dożynki 2021 w Woli Wapowskiej pod Kruszwicą z grupą Bayer Full [zdjęcia]

W niedzielę, 29 sierpnia, w Woli Wapowskiej świętują rolnicy z gminy Kruszwica. Trwają tu bowiem dożynki 2021. Tłumy mieszkańców gminy Kruszwica i regionu przybyło do Woli Wapowskiej, by wspólnie bawić się na koncercie gwiazdy dożynek 2021, zespołu Bayer Full.

📢 Bayer Full kontra Kult. Internauci ostro odpowiedzieli Świerzyńskiemu. Zobacz najlepsze memy o cesarzu disco polo

Wypowiedź lidera zespołu disco Bayer Full, Sławomira Świerzyńskiego, sugerująca, że dziś nikt nie pamięta o zespole Kult, wywołała falę oburzenia i to nie tylko wśród fanów zespołu Kazika Staszewskiego. Słowa gwiazdy disco polo dotyczyły oświadczenia Kazika, który zapewnił, że jego grupa nie stara się o państwowe dotacje przeznaczone dla artystów. Za próbę dyskredytowania Kultu na Świerzyńskiego spadła fala krytyki, a za jego słowa przepraszali nawet członkowie innych zespołów disco polo. Internauci ostro odpowiedzieli liderowi Bayer Full. Sieć zalały memy - zobacz najlepsze z nich.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

PISM: Zawieszenie konfliktu Kosowo-Serbia. Szybka reakcja USA i UE

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie