Gazeta Pomorska

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Trwa wyburzanie domów. W sumie zniknie ponad 30 budynków [zdjęcia]

Trwa wyburzanie budynków przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. W sumie ma ich zniknąć ponad 30. Wyburzone zostaną wszystkie domy położone przy ul. Grunwaldzkiej

Dariusz Bloch

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Trwa wyburzanie domów. W sumie zniknie ponad 30 budynków

Trwa wyburzanie budynków przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. W sumie ma ich zniknąć ponad 30.

Wyburzone zostaną wszystkie domy położone przy ul. Grunwaldzkiej na odcinku o numeracji parzystej, od ul. Koronowskiej 1 do Grunwaldzkiej 206. Poza tym wyburzony będzie budynek przy ul. Grunwaldzkiej 201 oraz domy o numeracji 222, 235, 243, 245, 249, 251. Znikną też dwa budynki usytuowane na ulicach bocznych od Grunwaldzkiej (Papuzia 10 i Skośna 24).

Jest przetarg na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy

Po co to wszystko? Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy to jedno z największych przedsięwzięć drogowych w mieście w najbliższych latach. Dzięki niej szybciej dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, autobusy w stronę centrum pojadą wydzielonym pasem, a rowerzyści zyskają drogę rowerową.

Inwestycja będzie kosztować blisko 76 milionów złotych. Miasto pozyskało na nią dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Projekt przewiduje budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Dodatkowo, na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum miasta, zaprojektowany jest trzeci pas ruchu przeznaczony jedynie dla autobusów komunikacji publicznej. Konieczna jest również przebudowa wszystkich skrzyżowań z ulicami poprzecznymi. Budowa będzie etapowana tak, by zminimalizować utrudnienia na ważnym połączeniu węzła Zachodniego z Osową Górą. Zakończenie inwestycji w II połowie 2019 r.Polecamy