Przebudowa ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim.

Artykuł sponsorowany
ul. Przemysłowa w Sepólnie Krajeńskim_.jpg
ul. Przemysłowa w Sepólnie Krajeńskim_.jpg

Gmina Sępólno Krajeńskie informuje o trwających robotach budowlanych związanych z realizacją projektu pn. „Przebudowa ul. Przemysłowej w Sępólnie Krajeńskim”

Przebudowa przedmiotowej ulicy polega m.in. na regulacji szerokości jezdni ulicy do 6,50 metrów w nawierzchni o konstrukcji bitumicznej, budowie chodnika i ścieżki rowerowej na całej jej długości, budowie oświetlenia drogowego typu LED, utwardzeniu pobocza, budowie miejsca do ważenia i kontroli pojazdów, zatoki przystankowej w obrębie szkoły zawodowej oraz zjazdów do przyległych nieruchomości. Na wlocie ul. Przemysłowej na skrzyżowaniu z ul. Komierowską, przy którym zlokalizowany jest obiekt oświatowy, zostanie wykonana wyspa kanalizująca ruch, która będzie również spełniała rolę azylu dla pieszych i rowerzystów. Przejście wraz z przejazdem dla rowerów zostanie wyposażone w oznakowanie pionowe aktywne o zasilaniu hybrydowym. W obrębie wlotu zostaną ustawione bariery wygrodzeniowe wymuszające na pieszych i rowerzystach przekraczanie jezdni w miejscu wyznaczonym.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 5.1 Infrastruktura drogowa Schemat: Budowa i modernizacja systemu dróg lokalnych – powiatowych i gminnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

*

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska