Przekaż 1% na bezdomne koty

Materiał informacyjny Fundacji Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
Kocie Hospicjum to dom dla kotów bezdomnych. Często pierwszy. Często jedyny. Najczęściej ostatni.

Kocie Hospicjum

Kocie Hospicjum to wyjątkowe miejsce na mapie naszego regionu, pierwsze tego typu w Polsce. Mieszkają w nim w domowych warunkach koty, na których bezdomność odcisnęła swoje straszliwe piętno: przewlekle i nieuleczalnie chore, niepełnosprawne, po wypadkach, stare, jednym słowem - niesamodzielne.

Chociaż mają u nas swoje własne miejsce, nie wystarcza im jednak tylko miska karmy - wymagają profesjonalnej opieki weterynaryjnej, cyklicznych badań, kontroli, specjalistycznych zabiegów i oczywiście stałej obecności człowieka.

W samym 2020 roku przebywało u nas stale ponad 70 takich zwierząt. Na przestrzeni lat – kilkadziesiąt razy więcej.

Ilość miejsc w Kocim Hospicjum nie jest niestety nieograniczona, dlatego staramy się pomagać na zewnątrz. We współpracy z toruńskim schroniskiem, lokalnymi opiekunami, karmicielami i lecznicami weterynaryjnymi - obejmujemy opieką finansową coraz więcej kotów bezdomnych w różnych gminach, głównie z województwa kujawsko-pomorskiego. Takich zwierząt jest już obecnie ponad tysiąc.

To oczywiście jedynie kropla w morzu kociej bezdomności, ale ta jedna kropla ratuje czasem cały świat!

1% to dla kotów ważna sprawa

Wszystko, co robimy możliwe jest wyłącznie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli: dzięki darowiznom i właśnie odpisom 1% podatku.

Ten 1% to dla bezdomnych kotów bardzo ważna sprawa! Po pierwsze jego przekazanie nic nie kosztuje. Po drugie to wyłącznie Wy możecie zadecydować, gdzie ten mały ułamek Waszego podatku trafi. Po trzecie, jeśli zdecydujecie się przekazać go naszej Fundacji, macie gwarancję, że jak co roku przeznaczymy go w całości i bezpośrednio na pomoc dla kotów: na zakup karmy i opłacenie niezbędnych zabiegów w lecznicach weterynaryjnych.

Dlatego jeśli krzywda bezdomnych zwierząt towarzyszących nie jest Wam obojętna, prosimy: pomóżcie!

Przekażcie nam 1% swojego podatku!

Jak przekazać nam 1%

Wystarczy, że w zeznaniu podatkowym podadzą Państwo nasz numer KRS: 0000408882. Nie trzeba wpisywać żadnego celu szczegółowego!

Najprościej rozliczyć się za pomocą systemu PITax, w którym nasz numer KRS został wpisany domyślnie, albo za pomocą ministerialnego portalu podatkowego: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Jeśli roliczają się Państwo inaczej, prosimy upewnijcie się tylko, że we właściwym polu wpisany jest nasz numer KRS 0000408882.

I powiedzcie koniecznie o tym swoim znajomym, sąsiadom, przyjaciołom: że raz do roku – właśnie teraz – można pomóc kotom bezdomnym z naszego regionu - całkowicie za darmo.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu na Facebooku, w którym przedstawiamy historie kilku z setek kotów, którym mogliśmy pomóc w ubiegłym roku właśnie dzięki odpisom 1%.

Zajrzyjcie też na naszą stronę internetową i znajdźcie nasz profil na Facebooku.

Dziękujemy!

Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

Zdjęcia: Marcin Wojtasik i Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie