Przełam wszystkie bariery językowe i zacznij naukę języka obcego. Dowiedz się, jak zdobyć stypendium językowe Santander!

Materiał informacyjny Santander
Praca zdalna sprawiła, że znikają bariery geograficzne, a to otwiera nowe możliwości rozwoju własnej kariery, także w firmach międzynarodowych, gdzie konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego. Podpowiadamy, jak zdobyć wyjątkowe stypendium językowe i dzięki temu być krok bliżej na drodze do zawodowego sukcesu.

Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu znajomość języka angielskiego była dodatkowym walorem, który sprawiał, że podczas rozmowy o pracę kandydat zdobywał więcej punktów. Dziś na skutek powszechnej globalizacji, ekspansji przedsiębiorstw na zagraniczne rynki oraz dynamicznego rozwoju multikulturowości często jest jednym z niezbędnych kryteriów stawianych przyszłym pracownikom. Nic dziwnego. Zwłaszcza w przypadku międzynarodowych zespołów płynna komunikacja jest absolutnym priorytetem, zapewniającym sprawne funkcjonowanie każdego poziomu organizacji. Umożliwia także globalny rozwój, sprzyja budowaniu przychylnego środowiska biznesowego i otwiera horyzonty — rozumiane nie tylko jako brak barier geograficznych.

Nie trać szansy na wymarzone stanowisko

„Tak bardzo chciałbym aplikować na to stanowisko, ale nie mówię po angielsku na wymaganym przez pracodawcę poziomie”, „Ach, gdybym tylko płynnie rozmawiała po angielsku, miałabym szansę na stanowisko, o którym zawsze marzyłam”, „Spełniam wszystkie wymagania pracodawcy, gdyby tylko nie ten nieszczęsny angielski” — dla wielu Polaków bariera językowa jest istotną przeszkodą w spełnianiu zawodowych marzeń.

santander

Dotyczy to zwłaszcza osób dojrzałych. To właśnie one najczęściej nie wierzą w możliwość przyswojenia nowego języka. Naukę angielskiego postrzegają jako trudną, wymagającą i… kosztowną. Taka postawa wynika jednak nie z realnych przesłanek, lecz z braku pewności siebie, stereotypów czy braku wiedzy na temat współczesnych metod pogłębiania wiedzy. A te znacząco różnią się od tych, które królowały w przeszłości.

Jaki poziom języka angielskiego zapewni ci dobrą pracę?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wiele zależy tu bowiem od konkretnego stanowiska, sposobu funkcjonowania organizacji i otoczenia biznesowego. Jako niepisaną zasadę można uznać jednak, że większość pracodawców wymaga od kandydatów umiejętności językowych na poziomie nie niższym niż B2. B2 to poziom średniozaawansowany umożliwiający swobodną komunikację z rodzimymi użytkownikami tego języka. W przypadku stanowisk managerskich i kierowniczych kandydaci często muszą posługiwać się językiem obcym na wyższym poziomie – C1 lub C2. Poziom C1 to poziom zaawansowany, który pozwala prowadzić konwersacje na różne tematy, także niszowe i mało popularne, zarówno w kontekście towarzyskim, jak i zawodowym. Poziom C2 to najwyższy poziom znajomości języka angielskiego określający umiejętności rozmowy, pisania i czytania na poziomie biegłym.

Dlaczego warto uczyć się języka obcego przez całe życie?

Współczesne kilkulatki często rozpoczynają naukę języka angielskiego już w przedszkolu. Dzięki tak wczesnym początkom za kilka lat wielu z nich osiągnie językowe mistrzostwo. Choć można obserwować takie realia ze szczyptą zazdrości (ach, gdybym ja też zaczął tak wcześnie, dziś pewnie byłbym już ekspertem), zdecydowanie lepiej pozbyć się wymówek, wziąć sprawy w swoje ręce i… po prostu zacząć. Rozpoczęcie nauki angielskiego jest bowiem możliwe w każdym wieku. Także od podstaw. Taką decyzję warto potraktować jako najlepszą inwestycję w swoją przyszłość. Bez względu na to, ile masz lat.

santander

Nauka angielskiego nie musi być droga!

Obawiasz się, że twój portfel nie wytrzyma dodatkowego wydatku w postaci prywatnych lekcji angielskiego? Sięgnij po Stypendium Santander! Stypendium Językowe Santander to program rozwojowy realizowany wraz z British Council, ekspertem w nauce języka angielskiego. Jest on skierowany do osób pełnoletnich, które chcą podnieść swoje kompetencje językowe i składa się z trzech etapów:

  • Learn English Select
    W tym etapie może wziąć udział maksymalnie 500 osób, a zajęcia odbywają się na interaktywnej platformie e-learningowej British Council Learn English Select.
  • English Online
    Dla 250 osób, które z najlepszymi wynikami zakończą etap pierwszy, Santander przygotował po 10 lekcji języka angielskiego w formie online z nauczycielami British Council.
  • IELTS
    W trzecim etapie, dostępnym dla 125 osób najlepszych w drugim etapie, uczestnicy otrzymają dostęp do materiałów dydaktycznych Road to IELTS, przygotowujących do zdania testu IELTS oraz 100% dofinansowania opłaty testu.

Zgłoszenia można wysyłać do 6 czerwca 2021 r., do godz. 23.00.

Stypendium językowe dla każdego — jak się zgłosić?
Chcesz wnioskować o stypendium? Wejdź na stronę https://app.becas-santander.com/pl/program/bc-ielts i wypełnij krótki formularz.

Kolejnym krokiem będzie konieczność wykonania testów kompetencyjnych sprawdzających umiejętności z zakresu myślenia dedukcyjnego oraz zdolności kompleksowego planowania (Motion Challenge).

Program trwa od lipca do grudnia 2021 roku.

Wybór laureatów i ogłoszenie wyników naboru odbędzie się 15.06.2021.

Jakie korzyści daje stypendium językowe Santander?

Najważniejszą korzyścią wynikającą ze skorzystania ze Stypendium Santander jest możliwość realnego, mierzalnego pogłębienia umiejętności językowych. Te przełożą się na wzrost pewności siebie (zwłaszcza w komunikacji z osobami anglojęzycznymi), możliwość zdobycia wymarzonej (i świetnie płatnej) pracy oraz poczucie satysfakcji i dumy z własnych osiągnięć. A te będą znakomitą motywacją, aby nie spoczywać na laurach i sięgać po więcej.

Materiał oryginalny: Przełam wszystkie bariery językowe i zacznij naukę języka obcego. Dowiedz się, jak zdobyć stypendium językowe Santander! - Polska Times