III liga. W derbach regionu Broń Radom wygrała z Pilicą Białobrzegi. Gol w ostatnich sekundach. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W trzecioligowych derbach regionu radomskiego, Broń Radom podejmowała Pilicę Białobrzegi. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Broń Radom - Pilica Białobrzegi 2:1 (0:1)

Bramki: Marcin Szymczak 48, Dorian Buczek 90+3 - Oskar Wojtysiak 25

Broń: Kosiorek - Dwórzyński, Wrześniewski, Szymczak, Buczek, Kobiera, Owczarek, Kowalski, Piwowarczyk, Banaszkiewicz, Timite.

Pilica: Jerke - Jakubiec, Michalski, Stawiarz, Wojtysiak, Kazimierczak, Chojczak, Bryszewski, Walasek, Nowak, Zborowski.

Broń w tym meczu zagrała osłabiona. Za kartki pauzowali Adrian Olpiński i Adrian Dziubiński, zaś z powodu kontuzji nie wyszedł na boisku Sebastian Cuch.
Do straty gola, to Broń była aktywniejsza, częściej atakowała, ale niewiele z tego wynikało. W 25 minucie Pilica po ładnej kontrze zdobyła prowadzenie. Dośrodkowanie na głowę otrzymał Oskar Wojtysiak i zdobył bramkę.

Po przerwie obie drużyny nie kalkulowały. Broń szybko doprowadziła do wyrównania. Piłkę z prawej strony dostał Marcin Szymczak i zamknął akcję przy drugim słupku.
Remis nikogo nie zadowalał. Pilica grała ambitnie, dążyła do zdobycia zwycięskiego gola i raz gospodarzy uratował słupek.
Jednak w doliczonym czasie szczęście uśmiechnęło się do Broni. Na lewej stronie Maksim Kventsar przemierzył pół boiska, urwał się sprytnie obrońcom, dograł na piąty metr do Doriana Buczka, który zdobył bramkę.
Broń wygrała derby regionu zdobywając gola w doliczonym czasie gry! To pierwsza wygrana radomian od siedmiu kolejek. Komplet punktów stawia zespół z Radomia w komfortowej sytuacji. Z kolei Pilica ma już bardzo trudną sytuację w tabeli.

Trener Broni Mateusz Dudek: - Byliśmy w lekkim dołku, w krysyzie brakowało nam szcześcia. Dzisiejszy mecz do 30 minuty mieliśmy pod kontrolą i skończyło się golem dla rywala. Chłopaki pokazali charakter, pierwsze minuty drugiej połowy, była walka, charakter. Nie był to łatwy i ładny mecz, ale to były derby. Ciesze się, że się przełamaliśmy. Przed nami dwa ciężkie mecze z czołowymi drużynami i zrobimy wszystko, aby sprawić niespodziankę.