0 1 połowa

Lech Poznań

3

2 1 połowa

• Koniec! Lech Poznań pokonuje Raków Częstochowa 3:2, chociaż do przerwy prowadził 2:0! Na karny dublet Petra Schwarza odpowiedział Christian Gytkjaer, który zapewnił Lechowi komplet punktów!

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Macieja Makuszewskiego! Dzieje się w Bełchatowie!

• Jeszcze jedna kartka dla zawodnika Lecha. Upomniany Wołodymyr Kostewycz.

• Ależ działo się pod bramką Lecha! Piłkarze Rakowa strzelali i strzelali, ale Kolejorz wyszedł cało z opresji! Jest korner!

• Żółtą kartką upomniany Maciej Makuszewski.

• ... a w Rakowie za Igora Sapałę pojawia się Andrija Luković.

• Dariusz Żuraw wzmacnia defensywę. Wpuszcza Thomasa Rogne za Darko Jevticia.

• Paweł Tomczyk zastępuje Christiana Gytkjaera. Do zmiany miało dojść przed rzutem rożnym, ale trener Dariusz Żuraw poczekał. I dobrze zrobił.

• Ostro bita piłka z narożnika przez Darko Jevticia na dalszy słupek. "Puste wyjście" zanotował Michał Gliwa, co wykorzystał Duńczyk, który głową z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHA DUBLET CHRISTIANA GYTKJAERA!!!

• Maciej Makuszewski wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Djordje Crnomarković upomniany żółtą kartką.

• To nie jest wieczór Miłosza Szczepańskiego! Z kilkunastu metrów przenosi piłkę nad bramką! Za mocno odchylił się w momencie uderzenia!

• Raków idzie za ciosem. Wywalczył rzut rożny, ale nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Lecha.

• Kibice Rakowa cieszą się z wyrównania

• Za Roberta Gumnego na murawie pojawia się Maciej Makuszewski.

• Tym razem Petr Schwarz uderzył płasko przy prawym słupku. Michey van der Hart musnął piłkę, ale wpadła do siatki!

• DUBLET PETRA SCHWARZA Z RZUTU KARNEGO!!!

• Drugi rzut karny dla Rakowa! Ping-pong od głów Chrsitiana Gytkjaera i Roberta Gumnego oraz od rąk obu zawodników!

• Żółta kartka dla Arkadiusza Kasperkiewicza za próbę skoszenia Darko Jevticia. Gdyby Szwajcar nie podniósł nogi, to mógłby doznać poważnej kontuzji po tym wejściu "płozą".

• Po rzucie rożnym Petr Schwarz uderza z woleja! Piłka o centymetry przelatuje nad spojeniem!

• Daniel Bartl zastępuje Jakuba Apolinarskiego.

• "Dzieje się". Tymoteusz Puchacz na lewej stronie wrzuca na bliższy słupek do Christiana Gytkjaera. Szybszy był defensor Rakowa.

• Źle rozegrany rzut rożny Lecha zapoczątkował kontrę beniaminka. Lubomir Satka wybija piłkę poza pole karne po centrze Igora Sapały.

• Po chwili Darko Jevtić uderza zza linii 16. metra tuż obok lewego słupka!

Jeszcze goście domagali się rzutu karnego za zagranie ręką zawodnika Rakowa, ale sędzia wskazuje na narożnik.

• Składnie zapowiadała się kontra Lecha, który wychodził trzech na trzech. W jej końcowej fazie Kamil Jóźwiak za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Dawid Szymonowicz, blokując jego strzał.

• Felicio Brown Forbes zmienia Bryana Nouviera.

• Lechici chcą oddalić grę od własnego pola karnego. Zagranie w pole i pewnie interweniuje Michał Gliwa.

• Patryk Kun teraz wrzuca z lewej strony. Lech ratuje się wybiciem.

• To powinien być remis! Karlo Muhar traci piłkę na rzecz Sebastiana Musiolika, który wystawia piłkę jak na tacy Miłoszowi Szczepańskiemu, który strzela wprost w wychodzącego z bramki Mickeya van der Harta!

• Arkadiusz Kasperkiewicz centruje w pole karne. bramkarz Lecha pewnie chwyta piłkę.

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- domagają się drugiego gola kibice Rakowa

• Żółta kartka dla Tomasa Petraska za faul.

• Mocne uderzenie w środek bramki, "pod ladę"! Zmylony Mickey van der Hart rzucił się w stronę prawego słupka!

• PETR SCHWARZ NIE MYLI SIĘ!!!

• Rzut karny dla Rakowa! Lubomir Satka zwlekał z wybiciem i sfaulował Miłosza Szczepańskiego!

• Jeszcze jeden atak piłkarzy Marka Papszuna. W szatni musiały paść mocne słowa, bowiem w 3 minuty zrobili więcej niż w całej pierwszej połowie. Sebastian Musiolik źle uderzył.

• W odpowiedzi akcja Christiana Gytkjaera, który zgrywa do Darko Jevticia. Ten mocno chybił.

• Ależ bliski gola kontaktowego był Miłosz Szczepański! Po podaniu Bryana Nouviea uderza z pola karnego "tam, skąd przyszła", ale obija słupek!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Bełchatowa, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków Częstochowa - Lech Poznań. Po pierwszej połowie Kolejorz prowadzi dwiema bramkami.

• Przed piłkarzami Marka Papszuna trudne zadanie

• Bardzo dobrze widowisko w wykonaniu obu stron. Lech i Raków stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, ale to Kolejorz znalazł drogę do bramki rywala W 2 minuty strzeliła 2 gole, które dają dobrą zaliczkę przed drugą połową.

• Koniec pierwszej połowy. Po bramkach Karlo Muhara i Christiana Gytkjaera w ciągu 2 minut Lech prowadzi w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa (2:0).

• Patryk Kun decyduje się na strzał. Zupełnie nieudana próba.

• Żółta kartka dla Roberta Gumnego.

• Szwajcar uderza obok bramki Michała Gliwy.

• Rzut wolny dla Kolejorza z ok. 25 metrów. Niemal idealna pozycja dla Darko Jevticia.

• Pamiętajmy, że "2:0 to niebezpieczny wynik". Czy Raków będzie w stanie odrobić stratę?

• Duńczyk z zimną krwią sfinalizował akcję po podaniu Kamila Jóźwiaka. Dwie minuty, które wstrząsnęły Rakowem!

• CHRISTIAN GYTKJAER PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Premierowe trafienie pomocnika Lecha w Ekstraklasie i to niezwykle... przypadkowe. Po centrze z rzutu rożnego piłka trafia w jego nogę i wpada do siatki!

• GOL DLA LECHA! KARLO MUHAR!!!

• Robert Gumny urwał się prawą stroną, ale chyba niepotrzebnie zbiegł z piłką do środka. Chociaż na 25. metrze znalazł się jeden z lechitów, który uderza obok bramki Rakowa.

• I jeszcze jeden. Dodatkowo Petr Schwarz dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Skrzydłem teraz chciał zaatakować Bryan Nouvier. Poradził sobie z nim Karlo Muhar, ale jest korner dla Rakowa.

• Szybki wznowieniem gry od rzutu wolnego chcieli rywala zaskoczyć piłkarze Dariusza Żurawia. Tymoteusz Puchacz na prawej stornie nie zdołał jednak dośrodkować.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Rakowa. Miłosz Szczepański podaje jednak nie w tempo.

• Doping częstochowskich fanów

• Po strzale Kamila Jóźwiaka w odpowiedzi akcja Jakuba Apolinarskiego. Nie udało się jej sfinalizować i od bramki Mickey van der Hart.

• Dzieje się pod bramką beniaminka. Trzy strzały i częstochowianie jakoś zdołali się wybronić.

• Bez zagrożenia, ale po chwili uderzał Tymoteusz Puchacz i Michał Gliwa z trudem broni!

• Atak Tymoteusza Puchacza przynosi rzut rożny z prawej strony po interwencji Patryka Kuna. .

• Bryan Nouvier rozrzuca akcję na lewą stronę do Patryka Kuna, który niemal od razu wrzuca w pole karne. Górą obrona Lecha.

• Wołodymyr Kostewycz urwał się lewa stroną. Ostro centruje na bliższy słupek do Christiana Gytkjaera, ale szybsi byli stoperzy Rakowa.

• Petr Schwarz centruje w pole karne... do nikogo. Mickey van der Hart z "piątki".

• Jakub Apolinarski ruszył prawą stroną i został powalony przez rywala. Do bramki ok. 30 metrów.

• Mariusz Złotek gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie. Przywitanie i za moment losowanie stron.

• Coraz bliżej...

• Na prawie półmetku 6. kolejki Ekstraklasy beniaminek jest na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 6 punktów. jako jedyna ekipa jest bezkompromisowa- zanotowała 2 zwycięstwa (przed tygodniem pokonała niespodziewanie Lechię 2:1) i 3 porażki.

Z kolei poznaniacy, którzy uzbierali 8 punktów, zajmują 5. miejsce. Ale do lidera- Śląska Wrocław - traci już 6 "oczek".

• Kolejorz ma na pewno w pamięci poprzednią edycję... Pucharu Polski, z którego odpadł właśnie po starciu z Rakowem.

• Rezerwowi Lecha: Mleczko - Rogne, Żamaletdinow, Tomczyk, Makuszewski, Cywka, Amaral, Marchwiński, Kamiński.

Rezerwowi Rakowa: Szumski - Piątkowski, Domański, Azemović, Luković, Malinowski, Babenko, Bartl, Brown Fobres.