1

0 1 połowa

1 2 połowa

3 karne

• Czy piłka nożna jest sprawiedliwe? To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Real kolejny raz znajduje sposób na odwiecznego rywala, a drugi raz na Atletico. W pierwszej lekcji w LM, która miała miejsce dwa lata temu, wystarczyła dogrywka. Tutaj musiała decydować seria rzutów karnych. A finał mógłby mieć inny przebieg, gdyby na początku drugiej połowy Antoine Griezmann wykorzystał rzut karny. Tak się jednak nie stało i kolejne trofeum LM trafia do gabloty na Santiago Bernabeu.

To tyle z mojej strony. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net. Jutro m.in. przedostatnia kolejka I ligi. Dobranoc!

• Wielka radość "Królewskich", łzy "Rojiblancos". Ekipa z Santiago Bernabeu po raz 11. w historii wygrywa Ligę Mistrzów!

• Cristiano Ronaldo kończy serię "jedenastek". Uderzył nie do obrony przy lewym słupku!

Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów

• Juanfran trafia w słupek!

• Sergio Ramos posyła piłkę przy prawym słupku, tak jak jego trzej poprzednicy!

• Saul Niguez na luzie!

• Gareth Bale nie myli się!

• Gabi pewnie pod poprzeczkę!

• Jan Oblak wyczuł strzał Marcelo, ale nie sięgnął piłki!

• Antoine Griezmann do siatki przy lewym słupku.

• Lucas Vazquez pewnie, Jan Oblak nie drgnął!

• Serię "jedenastek" czas zacząć! Jako pierwsi strzelają "Królewscy"! Rzuty karne będą strzelane na bramkę, za którą siedzą kibice Realu.

• Diego Simeone wbiegł na murawę by pobudzić kibiców do dopingu. A Zinedine Zidane spokojnie rozmawia z zawodnikami.

• Akcja Realu prawą stroną przynosi rzut rożny. Ostatni stały fragment gry, w którym Fernando Torres wybija piłkę głową. Sędzia kończy II połowę dogrywki. Czas na rzuty karne!

• Thomas Partey wślizgiem zabiera piłkę Isco przed własnym polem karnym. Kontra w wykonaniu Yannicka Ferreiry Carrasco, który przegrywa pojedynek z Pepe.

Dwie minuty doliczone.

• Lucas Vazquez dostał piłkę na zapalenie płuc. Popędził niemal do linii końcowej, gdzie stracił ją na rzecz obrony Atletico. Obie strony czekają na rzuty karne.

• Zupełnie nieudany strzał CR7 z rzutu wolnego. Zmęczenie daje o sobie znać.

• Koke opuszcza boisko. Na ostatnie minuty dogrywki wchodzi Thomas Partey.

• Fernando Torres przypadkowo zagrał piłkę ręką ok. 25 metrów od własnej bramki. Prosty błąd El Nino kosztuje jego drużynę rzut wolny. Koke już nie daje rady. Będzie zmieniony.

• Pepe upomniany żółtą kartką za złośliwy faul na Gabim

• Antoine Griezmann przydał się własnym polu karnym przy rzucie rożnym rywala - wybija piłkę daleko.

• Faul taktyczny Juanfrana w środku pola. Gdyby nie ta interwencja, to "Królewscy" wychodziliby z kontrą.

• Lucas Hernandez zastępuje Filipe Luisa. Diego Simeone ma jeszcze jedną zmianę w zanadrzu.

• Przerwa w grze. Filipe Luis nie podnosi się z murawy. Będzie konieczna zmiana!

• Kolejna próba Casemiro, ale ten zdaje się mieć rozregulowany celownik Huknął z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Jan Oblak łapie bezpańską piłkę we własnym polu karnym.

• Gramy!

• Masażyści Realu dwoją się i troją. Z ich pomocy korzystają Cristiano Ronaldo, Gareth Bale i Casemiro..

• Antoine Griezmann strzela z przewrotki nad poprzeczką! Sędzia kończy I połowę dogrywki!

• Yannick Ferreira Carrasco ograł na luzie Danilo i zyskał rzut rożny.

• Marcelo łamie akcję w stylu Arjena Robbena i w przeciwieństwie do Holendra podaje w pole karne. Tam obrona Atletico radzi sobie w opresji.

• W odpowiedzi "Królewscy" Człapiący CR7 zagrywa do Isco, który wystawia piłkę Garethowi Bale'owi. Jego strzał został zablokowany, a poprawka Casemiro mija bramkę "Rojiblancos" w bezpiecznej odległości.

• Kontra Atletico przerwana w ostatniej chwili przez Sergio Ramosa, który trącił piłkę czubkiem buta wybijając ją spod nóg rozpędzonego Antoine'a Griezmanna.

• Casmeiro wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Pierwszy atak Atletico na połowie Realu w dogrywce. Po długiej wymianie podań centra w pole karne, gdzie Danilo wybija piłkę na rzut rożny.

• Żółta kartka dla Danilo za faul

• Juanfran powstrzymuje Isco na lewej stronie. "Królewscy" mają jednak rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Solowa akcja Lucasa Vazqueza środkiem boiska. Dopadł do koła przed "szesnastą" Atletico i chciał zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Cristiano Ronaldo. W porę zorientował się Diego Godin przecinają podanie.

Po chwili Gareth Bale strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Jan Oblak broni strzał Casemiro z dystansu. Piłka po drodze skozłowała przed bramkarzem, ale ten był na to przygotowany.

• Real zaczyna I połowę dogrywki!

• Jeszcze pół godziny emocji na San Siro! Kto wie, może zwycięzcę wyłoni seria rzutów karnych? Faktami są, że Cristiano Ronaldo jest nie w pełni sił, a Sergio Ramos powinien wylecieć z boiska. A na trybunach bitwa na głosy kibiców madryckich klubów. Ciężko wskazać faworyta, tak jak i na boisku.

• Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w drugiej połowie, ale nie kończy meczu - czeka nas dogrywka!

• ... i Gabiego, który domagał się czerwonej dla kapitana Realu.

• Sergio Ramos fauluje w walce o piłkę. Żółta kartka dla niego...

• Atak Atletico nie przynosi powodzenia. Keylor Navas wznawia grę wybiciem z pięciu metrów.

• Mark Clattenburg dolicza co najmniej trzy minuty.

• Portugalczyk nie sięga piłki (ba, nawet nie skacze) zagranej z prawej strony. Łapie ją Jan Oblak.

• Cristiano Ronaldo ma problem! Nie jest w stanie grać a Zizou wykorzystał wszystkie zmiany!

• Po rzucie rożnym Gareth Bale strzela obok bramki Jana Oblaka.

• Fernando Torres miał piłkę meczową! Fatalnie uderzył obok prawego słupka!

• Gol Yannicka Ferreiry Carrasco

• Chóralne śpiewy kibiców "Rojiblancos". A przez większość część meczu siedzieli dość cicho...

• Błyskawiczna kontra Atletico z przerzutem na prawą stronę pola karnego do Juanfrana, który zagrywa od razu płasko w pole karne do Belga, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Keylora Navasa!

• GOL DLA ATLETICO! YANNICK FERREIRA CARRASCO!!!

• Zakotłowało się pod bramką Atletico! Jan Oblak broni z najwyższym trudem strzał Lucasa Vazqueza, a dobitkę wybijają sprzed linii bramkowej obrońcy!

• Żółta kartka dla Casemiro za faul.

• Jan Oblak broni ze spokojem strzał Cristiano Ronaldo zza pola karnego.

• Karim Benzema kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Lucas Vazquez

• Ostatni kwadrans regulaminowego czasu gry. Ataki Atletico są skutecznie przerywane przed linią 16. metra.

• Fernando Torres urwał się Sergio Ramosowi i uderzył głową nad poprzeczką.

• Pepe pada na murawę po walce z Filipem Luisem. Gdy Braylijczyk chciał przeprosić obrońcę Realu, to ten turlał się jak najdalej. Wyglądało to groteskowo.

• Isco wchodzi na boisko. Zastępuje Toniego Kroosa.

• Niebywałe! Luka Modrić marnuje stuprocentową okazję Realu do podwyższenia prowadzenia! Wszedł w pole karne i czekał na ruch Jana Oblaka. Nie doczekał się i uderzył na siłę...w bramkarz Rojiblancos!

• Cristiano Ronaldo wychodził sam na sam z Janem Oblakiem. W ostatniej chwili piłkę spod nóg Portugalczyka wybił Diego Godin.

• Piłka odbita od muru po strzale Garetha Bale'a wychodzi poza linię końcową. Skaczący najwyżej Sergio Ramos popchnął kryjącego go Juanfrana.

• Obrona Atletico wybija piłkę przed linię 16. metra po dośrodkowaniu Toniego Kroosa. Real będzie miał kolejny stały fragment gry po skoszeniu Cristiano Ronaldo. Do bramki ok. 23 metrów.

• Starcie Koke z Pepe. Hhiszpan został przypadkowo trafiony łokciem w ferworze walki.

• ... zmieniła się w atak pozycyjny. Finał miał postać niecelnego strzału Saula Nigueza.

• Diego Godin blokuje strzał CR7 zza pola karnego. Kontra Atletico...

• Fernando Torres skosił Sergio Ramosa jak trawę na wiosnę. Słuszna żółta kartka.

• W odpowiedzi Cristiano Ronaldo czekał na piłkę w polu karnym. Na linii podania stanął jednak Stefan Savić.

• Saul Niguez minimalnie chybia z kilku metrów! To była jedna z najlepszych okazji graczy Diego Simeone do wyrównania!

• Sergio Ramos przerywa kontrę rywala. Jeszcze płaskie zagranie Juanfrana nie znajduje adresata.

• Pojedynek Danilo z Filipem Luisem przed polem karnym Atletico. Górą obrońca "Rojiblancos", ale to Real będzie mieć rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Gareth Bale strzela w bezpiecznej odległości od bramki Jana Oblaka. Do bramki było ok. 25 metrów.

• Zagranie w pole karne w stronę Fernando Torresa. El Nino wzięty w kleszcze przegrywa pojedynek główkowy z Pepe i Sergio Ramosem.

• Zmiana w ekipie "Królewskich". Danilo zastępuje kontuzjowanego Daniela Carvajala.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Daniel Carvajal. Konieczna jest interwencja medyczna.

• Podobnie defensywa Atletico - po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu wolnego.

• Antoine Griezmann marnuje "jedenastkę"

• Rzut wolny dla "Rojiblancos" po faulu Casemiro. Obrona Realu radzi sobie w opresji.

• NIE MA GOLA! Antoine Griezmann trafia w poprzeczkę!

• Keylor Navas upomniany "żółtkiem" za niesportowe zachowanie.

• Antoine Griezmann pada w "szesnastce" Realu po starciu z Pepe! Rzut karny dla Atletico!

• Fernando Torres nie miał szans by dojść do dośrodkowania Filipe Luisa..

• Real zaczyna ze środka!

• Diego Simeone decyduje się na zmianę: Yannick Ferreira Carrasco wpuszcza w miejsce Augusto Fernandeza.

• Zawodnicy obu drużyn powoli wychodzą z szatni. Za kilka chwil Mark Clattenburg powinien zacząć drugą połowę.

• Powracamy do San Siro na drugie trzy kwadranse (a może na dłużej?) finału Ligi Mistrzów. Real prowadzi z Atletico po trafieniu Sergio Ramosa w 15. minucie. Jak będzie wyglądać gra po zmianie stron?

• Po doliczeniu jednej minuty Mark Clatteburg kończy pierwszą połowę "madryckiego" finału Ligi Mistrzów na San Siro! Real prowadzi z Atletico po golu Sergio Ramosa.

• "Padolino" Garetha Bale'a przed Augusto Fernandezem ok. 30 metrów od bramki Jana Oblaka. Sędzia puścił grę, ale z przekąsem spojrzał na "wyczyn" Walijczyka.

• Antoine Griezmann strzela z 20 metrów obok lewego słupka bramki Realu! Wcześniej Atletico wymieniło ponad 20 podań .

• Saul Niguez czyhał na błąd Sergio Ramosa w polu karnym po centrze Filipe Luisa. Kapitan Realu przeciął podanie głową i wybija piłkę poza własną "szesnastkę".

• Marcelo przecina podanie kierowane do Fernando Torresa. W ostatnich minutach przeważa Atletico, ale to piłkarze Zinedine'a Zidane'a mają pod kontrolą.

• Atak pozycyjny "Rojiblancos" przed polem karnym Realu. Wszystko wyglądało obiecująco do momentu dośrodkowanie Saula Nigueza, które przeszło całe pola karne "Królewskich".

• Keylor Navas z najwyższym trudem broni strzał Antoine'a Griezmanna z woleja z ok. 10 metrów! W tej sytuacji Francuz był na spalonym.

• Daniel Carvalaj przerywa akcję Atletico zgraniem piłki do własnego bramkarza.

• Jan Oblak paruje centrę Garetha Bale'a przed siebie. Na jego szczęście pod nogi Stevana Savicia. Ta kontra nie miałaby miejsca, gdyby nie umiejętna gra Casemiro na wyprzedzenie w kole środkowym.

• Atak Antoine'a Griezmanna prznosi rzut rożny. Marcelo wybija piłkę przed pole karne, ale Atletico ma okazję do ponownego dośrodkowania. Przeciągnięte w stronę Juanfrana - Keylor Navas z "piątki".

• Jeszcze raz Pepe w roli głównej. Jakby był pozbawiony układu nerwowego. Na luzie podaje do Keylora Navasa mimo pressingu Fernando Torresa.

• Pepe nie patyczkował się - wybił piłkę na aut na wysokości swojego pola karnego. Nie pierwszy raz ten stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

• Jan Oblak pewnie chwyta piłkę po centrze CR7 z prawej strony pola karnego.

• Stracona bramka negatywnie wpłynęła na Atletico, które nie potrafi wymienić kilku celnych podań

• Atak Atletico nie przynosi powodzeni. Keylor Navas wznawia grę z "piątki". Cristiano Ronaldo odpuścił walkę o górną piłkę.

• Strzał Cristiano Ronaldo zza pola karnego został zablokowany przez Diego Godina.

• Ole, ole, ole

– skandują kibice "Królewskich" przy każdym celnym podaniu Realu.

Karim Benzema zatrzymany przez Koke przed polem karnym. Co ważne, zgodnie z przepisami.

• Gol Sergio Ramosa

• Piłkarze Diego Simeone próbują szybko odpowiedzieć. Jednak dośrodkowanie Filipe Luisa pozostawiało wiele do życzenia. Saul Niguez nie zdołał opanować piłki na murawie.

• Po faulu Juanfrana Toni Kroos centruje w pole karne, gdzie Sergio Ramos umiejętnie trącił piłkę interweniującym Janem Oblakiem!

• GOL DLA REALU, SERGIO RAMOS!!!

• Augusto Fernandez przejmuje piłkę w środku pola i od razu zagrywa do Antoine'a Griezmanna. Ciut za mocno, co wykorzystał Pepe zgraniem futbolówki do własnego bramkarza. Po chwili Keylor Navas jest szybszy od Saula Nigueza w swoim "boksie".

• Filipe Luis wznawia grę z autu na wysokości pola karnego "Królewskich". Bez zagrożenia pod bramką Keylora Navasa.

• Antoine Griezmann skoszony jak trawa na wiosnę przez Daniela Carvajala. Sędzia powinien sięgnąć do kieszonki. Po "przegonieniu" kilku piłkarzy Realu upomniał obrońcę żółtą kartką.

• Stefan Savić uwikłany w pojedynek z Karimem Benzemą we własnej "szesnastki". Z asekuracją popędził Juanfran, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Altetico wróciło z dalekiej podróży. Górne podanie z pominięciem drugiej linii było adresowane do Fernando Torresa. Tam wyżej wyskoczył od niego Sergio Ramos, lecz zdaniem sędziego faulował El Nino

• Ostre wstrzelenie piłki w stronę bramki i Jan Oblak instynktownie broni strzał Karima Benzemy z czterech metrów!

• Dzieje się na San Siro! Gareth Bale urwał się spod krycia i popędził na bramkę Atletico. Diego Godin fauluje Walijczyka metr-półtora od narożnika pola karnego.

• Koke strzela z pola karnego zbyt słabo by pokonać Keylora Navasa. Ten czekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

• Juanfran przedziera się prawą flanką. Przegrał pojedynek z Marcelo, ale zyskał rzut rożny na wysokości pola karnego. Szybki wyrzut do Saula Nigueza został skazany na stratę. Keylor Navas z "piątki".

• Uruchomiony na lewej stronie Cristiano Ronaldo zagrywa w pole karne "Rojiblancos", gdzie Karima Benzemę uprzedza Diego Godin.

• Ostre wejście nakładką Koke Casemiro w środku pola. Wiemy już, że będzie ostro na murawie

• Gwizdek angielskiego sędziego i Atletico zaczyna pierwszą połowę finału Ligi Mistrzów!

• Przywitanie i losowanie stron. Sergio Ramos i Gabi przy Marku Clattenburgu. "Górą"...

• Piłkarze Realu i Atletico wychodzą na murawę w asyście sędziów i dziecięcej eskorty! I oczywiście hymn Ligi Mistrzów!

• Owacja dla amerykańskiej wokalistki. I niemal tradycyjnie ze stadionowych głośników rozbrzmiewa metalowa wersja Seven Nation Army zespołu The White Stripes.

Franco Baresi i Javier Zanetti wnoszą puchar na Na San Siro. Po chwili głos zabiera Andrea Bocelli!

• Alicia Keys śpiewa m.in. autorskie Girl on Fire, New York z repertuaru Beyonce, Ten występ, przy blisko 100 tancerzach na murawie, musi robić wrażenie nawet na Januszach.

• Powoli przenosimy się na San Siro na finał Ligi Mistrzów. Przed rozpoczęciem meczu wystąpi Alicia Keys, artystka znana m.in. z utworu Fallin' (gdyby ktoś nie znał)

• Real zaś strzelił tylko jedną bramkę Manchesterowi City po samobójczym trafieniu Fernando.

• W półfinale LM "Rojiblancos" wyeliminowali Bayern Monachium po emocjonującym dwumeczu. W pierwszym spotkaniu, rozegranym na VIcente Calderon, wygrali po kapitalnej bramce Saula Nigueza. W rewanżu przegrali 1:2 gole: Xabi Alonso, Robert Lewandowski - Antoine Griezmann), ale i tak zapewnili sobie awans.

• To nie rządowy program. To 500. mecz Realu w europejskich pucharach

• Zinedine Zidane nie może dzisiaj postawić na Raphaela Varane'a. 23-letni środkowy obrońca, który w La Liga rozegrał 26 spotkań w tym sezonie, jest wykluczony z powodu kontuzji uda.

Z kolei Diego Simeone ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

• Mała retrospekcja - finał Ligi Mistrzów 2014 w polskiej wersji językowej

• Zachęcam do pisania komentarzy: jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (czy w regulaminowym czasie gry), kto wpisze się na listę strzelców. Można też zadawać pytania/prowadzić dyskusję z innymi "obserwatorami" meczu na naszej stronie. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy.

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Mark Clattenburg. Na liniach będą pomagać mu rodacy: Simon Beck oraz Jake Collin. Sędzią technicznym jest za to Węgier Viktor Kassai.

41-letni Clattenburg prowadził już w tej edycji Ligi Mistrzów mecze z udziałem obu madryckich klubów. 3 listopada 2015 r. był rozjemcą w spotkaniu Real Madryt - PSG (1:0),. Dwukrotnie gwizdał, gdy na murawie byli piłkarze Diego Simeone: 15 marca przeciwko PSV Eindhoven (0:0, k. 8:7) i 27 kwietnia z Bayernem Monachium (1:0).

• Mała zagadka przed dzisiejszym meczem, która nie powinna sprawić problemów: ile razy Real Madryt wygrywał Puchar/Ligę Mistrzów? Kto pierwszy, ten lepszy:

• Rezerwowi Realu Madryt: Kiko Casilla - Isco, Danilo, Nacho Monreal, Jese Rodriguez, Lucas Vazquez, James Rodriguez.

• Zabrakło biletów na stadion? Można dopingować w Strefie Kibica

• Znamy już wyjściowe składy obu madryckich zespołów! Pora więc przedstawić od rezerwowych. Zacznijmy od "gości", czyli Atletico: Miguel Moya - Tiago Mendes, Angel Correa, Yannick Fereira Carrasco, Jose Gimenez, Lucas Hernandez, Thomas Partey.

• Fani Rojiblancos na San Siro

• Filmowa zapowiedź finału Ligi Mistrzów w sezonie 2015/16

• Dla podniesienia ciśnienia zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią, którą przygotował Piotr Bernaciak:

• Odpowiedzi na te pytania (i pewnie więcej, pojawiających się podczas meczu) poznamy dzisiaj. Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Jeszcze? Tylko? A może aż? Godzina czeka nas do poznania ostatniej niewiadomej w klubowych rozgrywkach w Europie - kto wygra Ligę Mistrzów? Jedno jest pewne: zwycięzcą zostanie zespół z Madrytu. Czy będzie powtórka sprzed dwóch lat, gdzie na Estadio da Luz w Lizbonie "Królewscy" pokonali odwiecznego rywala? A może to Atletico pierwszy raz zatriumfuje w tych rozgrywkach?

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z finału Ligi Mistrzów! O 20:45 na San Siro w Mediolanie Real Madryt zmierzy się z Atletico Madryt!Real Madryt - Atletico Madryt