sportowy24
  Regionalny Puchar Polski. Kulisy losowania. Pierwsze reakcje...

  Regionalny Puchar Polski. Kulisy losowania. Pierwsze reakcje [zdjęcia, wideo]

  Dark, Styk, RF

  Aktualizacja:

  Jessie Vilkofsky (pierwsza od lewej) i Agata Stępień losowały pary pod czujnym okiem Krzysztofa Rucińskiego, przewodniczącego WGiE K-P ZPN i Eugeniusza
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Tomasz Czachorowski

  Poznaliśmy pary 1/8 finału i całą drabinkę Regionalnego Pucharu Polski w Kujawsko - Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Towarzyszyliśmy ceremoni losowania.
  Tradycyjnie losowanie odbywa się w ostatni weekend stycznia. Tym razem ceremonia miała uroczysty charakter. Włodarze K-PZPN zaprosili na losowanie przedstawicieli klubów, które uczestniczą w rozgrywkach. W roli „sierotek”, które losowały zespoły wystąpiły piłkarki KKP Bydgoszcz - Agata Stępień i Jessie Vilkofsky.

  - Trema? Trochę jest, ale sobie poradzimy. Mamy nadzieję, że ręce nie będą się nam trzęsły i wszystko przebiegnie zgodnie z planem - mówiły przed losowaniem obie piłkarki.

  Puchar ma zalety


  Wszystkich przywitał Eugeniusz Nowak, prezes K-P ZPN.
  Szef regionalnych struktur wspomniał o historii rozgrywek, podkreślając, że obecne są eliminacjami do sezonu 2019/20 czyli 65. edycji Pucharu Polski. W regionie kujawskim rozgrywki aktualne prowadzone są jubileuszowe, bo dwudzieste.

  - Warto walczyć w Pucharze Polski i warto go wygrać - mówił prezes Nowak. - Sam prestiż i radość ze zwycięstwa ma swoją wagę. Poza tym można zaprezentować się na szczeblu centralnym i trafić choćby na zespół z ekstraklasy. Ale nie tylko. PZPN od zeszłego roku dla zwycięzców i finalistów funduje nagrody pieniężne. W tej edycji jest to 40 tysięcy złotych dla zwycięzcy i 10 tysięcy dla finalisty. Dodatkowo, my jako K-P ZPN także dodajemy 5 tysięcy złotych. Jesteśmy także w trakcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim nad objęciem przez niego patronatu. Tak więc finaliści otrzymają jeszcze nagrody rzeczowe ufundowane przez patrona - dodał szef K-PZPN.

  Regulaminowe zawiłości


  O wszystkich niuansach losowania i rywalizacji opowiadał Krzysztof Ruciński, przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji K-PZPN.

  - Losowanie przeprowadzimy w taki sposób, że jedna z koleżanek wylosuje numer, a następnie zostanie do niego przyporządkowany zespół i tak ustalimy sobie pary 1/8 finału oraz całą drabinkę - wyjaśniał przewodniczący Ruciński. - Gospodarzami meczów będą zespoły, które zostaną wylosowane jako nieparzyste. Z wyjątkiem Unii Gniewkowo, która wystąpiła z pismem, że chce grać na wyjeździe ze względu na remont ich stadionu oraz generalnej zasady, że zespół grający w niższej klasie też jest gospodarzem - tłumaczył.

  Nadzieje na sukces


  Samo losowanie przebiegło bardzo sprawnie. Piłkarki KKP Bydgoszcz bez problemu poradziły sobie z całą procedurą.
  W 1/8 finału jest jeden szlagier z udziałem czołowych zespołów z IV ligi Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin.

  - Wylosowanie Lecha Rypin może nie jest najlepsze, ale też nie jest najgorsze - stwierdził Kamil Walczak, sekretarz Cuiavii. - Tak jak chyba w większości zespołów, chcielibyśmy grać w pucharze do końca i go zdobyć - dodał.

  - Nie znamy naszego rywala, oczywiście prócz tego, że wystepuje w czwartej lidze - mówił Wiesław Trawiński, prezes Mustanga Ostaszewo, który trafił na Kujawiankę Izbica Kujawska. - Jednak do meczu jest jeszcze trochę czasu i postaramy się pozyskać o nim jak najwięcej informacji. Jak zawsze ambicje mamy wysokie i chcemy grać w pucharze jak najdłużej - dodał.

  Jedynym zespołem z A klasy w stawce jest GLKS Dobrcz Wudzyn, który trafił na czwartoligową Włocłavię.
  - Dla nas to nic nowego, bo przecież wcześniej wyeliminowaliśmy czwartoligowe Unię Solec Kujawski i Polonię Bydgoszcz - przypomina Przemysław Kunca, kierownik zespołu. - Teraz postaramy się sprawić kolejną niespodziankę, tym bardziej, że skład zespołu został wzmocniony i nasze ambicje sięgają półfinału - dodał.

  Zobacz galerię

  - Losowanie odebraliśmy bardzo pozytywnie - stwierdził Adam Warduliński, kierownik Cyklonu Kończewice, który zagra z Unią Gniewkowo. - Co ciekawe z Unią gramy sparing, ale wspólnie zdecydowaliśmy, że nie będziemy go odwoływać, mimo że zagramy w pucharze. Dla nas sam awans do 1/8 finału już jest największym sukcesem w historii klub. Ale jak mówi przysłowie "apetyt rośnie w miarę jedzenia"... - dodał.

  Najtrudniejszego rywala wylosował Pomorzanin Toruń, który trafił na jedynego przedestawiciela III ligi czyli - Chemika Moderatora Bydgoszcz. - Czeka nas trudne zadanie, ale nie zamierzamy się poddawać - stwierdził Dariusz Durda, trener zespołu z Torunia. - Jednak gramy u siebie i nie mamy nic do stracenia. Jesteśmy młodym zespołem, który chce się pokazać jak z najlepszej strony - dodał.

  Emocje losowania już za nami. Na emocje sportowe trzeba będzie poczekać do drugiego weekendu marca. Potem już wszystko potoczy się bardzo szybko i w czerwcu poznamy triumfatora.

  Pary 1/8 finału (09-10.03): Pomorzanin Toruń - Chemik Moderator Bydgoszcz (I), GLKS Dobrcz Wudzyn - Włocłavia (II), Cuiavia Inowrocław - Lech Rypin (III), BKS Bydgoszcz - Wda Świecie (IV), Cyklon Kończewice - Unia Gniewkowo (V), Mustang Ostaszewo - Kujawianka Izbica Kujawska (VI), Sportis Łochowo - Pogoń Mogilno (VII), GKS Baruchowo - Legia Chełmża (VIII).
  1/4 finału (10.04): I - II (A), III - IV (B), V- VI (C), VII- VII (D).
  1/2 finału (15.05):A- B (1), C - D (2)
  Finał (czerwiec): 1 - 2 (dwumecz).

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  Wyjmij to z gniazdka. Te urządzenia pochłaniają najwięcej prądu

  Wyjmij to z gniazdka. Te urządzenia pochłaniają najwięcej prądu

  Darcy Ward. Kibice w Toruniu go pamiętają [archiwalne zdjęcia]

  Darcy Ward. Kibice w Toruniu go pamiętają [archiwalne zdjęcia]

  Te obrzydlistwa mieszkają w twoim domu. Masz je w łóżku!

  Te obrzydlistwa mieszkają w twoim domu. Masz je w łóżku!