sportowy24
  Regionalny Puchar Polski. Rozpoczyna się piękna przygoda

  Regionalny Puchar Polski. Rozpoczyna się piękna przygoda

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poprzedniej edycji RPP Orzeł (białe koszulki) pokonał w derby Bydgoszczy Megamatora. Jak będzie teraz?

  W poprzedniej edycji RPP Orzeł (białe koszulki) pokonał w derby Bydgoszczy Megamatora. Jak będzie teraz? ©Dariusz Bloch

  Rozpoczyna się nowa edycja Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Trofeum broni Chemik Moderator Bydgoszcz.
  W poprzedniej edycji RPP Orzeł (białe koszulki) pokonał w derby Bydgoszczy Megamatora. Jak będzie teraz?

  W poprzedniej edycji RPP Orzeł (białe koszulki) pokonał w derby Bydgoszczy Megamatora. Jak będzie teraz? ©Dariusz Bloch

  Puchar Polski to najbardziej powszechne i popularne rozgrywki piłkarskie. Może w nich wziąć udział praktycznie każdy. Wystarczy się skrzyknąć, zebrać drużynę i ją zgłosić, by wystąpić w rozgrywkach „Tysiąca Drużyn” jak wiele lat temu nazwano Puchar Polski.
  Nie inaczej jest w Kujawsko-Pomorskim ZPN. Obecna edycja cieszy się wielką popularnością. Zgłosiło się do niej więcej zespołów niż poprzednio. Rywalizacja będzie ciekawa.

  Amatorzy też mają marzenia


  Jednym z nich jest Beds.pl Bydgoszcz, całkowicie amatorski zespół, który nie rywalizuje w żadnych rozgrywkach organizowanych przez związki piłkarskie, prócz Pucharu Polski.

  - Po raz pierwszy próbowaliśmy swych sił w 2015 roku, ale przegraliśmy z BKS Bydgoszcz - mówią członkowie zespołu. - Teraz pomysł odżył. Znowu chcemy się spróbować sprawdzić z zawodowcami. Liczymy na ciekawą przygodę - dodają.

  Nieco inaczej jest w wypadku Piasków Bydgoszcz. To klub z dzielnicy o tej właśnie nazwie. W poprzednim sezonie grał w B-klasie. Teraz chce się sprawdzić w Pucharze Polski.

  - Odbudowujemy się i chcemy zaistnieć - mówi Bartosz Kliszewski, kierownik zespołu. - Kiedyś już występowaliśmy w Pucharze Polski. Teraz chcemy pokazać się z dobrej strony. Marzy się nam awans do kolejnej rundy - dodaje.

  Dla klubów z najniższej klasy rozgrywkowej to jedyna szansa, by spotkać się z drużynami z wyższych lig. Tak jest z Tarantem Wójcin.
  - Cieszymy się, że trafiliśmy na Goplanię Inowrocław, klub z wielkimi tradycjami - cieszy się Bartosz Ossowski, piłkarz Taranta. - Dla nas, którzy gramy hobbystycznie to wielka przygoda. Każdy gol to będzie duża frajda. Kibice też się nastawiają na ciekawy mecz. Emocji nie zabraknie - zapewnia.

  Fuks Wielowicz to kolejny zespół z B klasy, który zagra w Pucharze Polski. I też ma swoje marzenia do zrealizowania
  - Raz udało się nam przejść pierwszą rundę - wspomina Jacek Grabowski, prezes klubu. - Puchar traktujemy bardzo poważnie. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Zresztą tak podchodzimy do każdego meczu. Bo jak już coś robić, to na poważnie. Liczymy, że na jubileusz 15-lecia klubu sprawimy niespodziankę i awansujemy do kolejnej rundy - mówi.

  Chemik broni trofeum


  W Kujawsko-Pomorskim ZPN schemat rozgrywek pozostał bez zmian. Najpierw odbywają się rundy wstępne w okręgach: bydgoskim, toruńskim i włocławskim. Jesienią zostanie wyłonione 16 zespołów. W styczniu 2020 roku będzie przeprowadzone losowanie drabinki od 1/8 finału aż finału, który zaplanowany jest na czerwiec przyszłego roku. Trofeum broni Chemik Moderator Bydgoszcz, który niedługo pozna rywala, z którym zagra na szczeblu centralnym. Większości drużyn marzy się, by zdetronizować chemików i w przyszłym sezonie zająć ich miejsce.
  Już w najbliższy weekend startuje okręg bydgoski, w którym zgłosiło się najwięcej zespołów. W połowie miesiąca rozpocznie się rywalizacja w okręgu toruńskim, a w okręgu włocławskim w pierwszą środę września.

  Program 1. rundy - sobota: Strażak Przechowo - Start Warlubie (11), Beds.pl Bydgoszcz - KSBrzoza (12, stadion przy ul. Glinki), Gwiazda Bukowiec - Victoria Niemcz (13), LZS Dąbrowa Chełmińska - Amator Bydgoszcz (13), Fuks Wielowicz - Rawys Raciąż (14), Wisła Gruczno - Sparta Przysiersk (15), Cukrownik Tuczno - Burza Nowa Wieś Wielka (16), Czarni Nakło - Spójnia Białe Błota (16), GLKS Dobrcz Wudzyn - Wda Świecie (17, Świecie), Gryf Sicienko - Victoria Koronowo (17), Kolorowi Krusza Zamkowa - Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie (17), Legia Strzelce - Zagłębie Piechcin (17, Dąbrówka), LZS Grochowiska Księże - Szubinianka (17), Noteć Inowrocław - Dąb Bąkowo/Dąbrowa Biskupia (17), Piaski Bydgoszcz - ADP Bydgoszcz (17, boisko przy ul. Mochelskiej), Promień Szczepanowo - Polonia Bydgoszcz (17), Zootechnik Kołuda Wielka - Znicz Rojewo (17), Dąb BOSiR Barcin - Noteć Łabiszyn (18), Orzeł Bydgoszcz - GLKS Sadki (18, stadion przy ul. Słowiańskiej); niedziela: Kujawy Markowice - Gopło Kruszwica (11), Łokietek Wierzchucin Królewski - Krajna Sępólno Krajeńskie (11), Tarant Wójcin - Goplania Inowrocław (11), Grom Osie - Start Eco-Pol Pruszcz (12), AF Brzoza - Sędziowie K-P ZPN (17), Noteć Gębice - Kujawianka Strzelno (17), Tucholanka - Pomorzanin Serock (17); 13.08: Victoria Kołaczkowo - Pałuczanka Żnin (18). Wolny los Unia Solec Kujawski.

  REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Regionalnym Pucharze Polski - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  Te obrzydlistwa mieszkają w twoim domu. Masz je w łóżku!

  Te obrzydlistwa mieszkają w twoim domu. Masz je w łóżku!