Złoto AZS WSBiP KSZO na X Polsko-Ukraińskim Festiwalu Siatkówki Studenckiej

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Niezwykle udany okazał się jubileuszowy X Polsko-Ukraiński Festiwal Siatkówki Studenckiej. Po raz pierwszy wygrał go zespół ostrowieckich akademiczek.

Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego w rywalizacji grupowej pokonały po 2:0 Uniwersytet Śląski Katowice w setach 25:11, 25:20 oraz Uniwersytet Pedagogiczny z Charkowa w setach 25:10 i 25:16. W półfinale wyższość ostrowieckiego zespołu musiały uznać siatkarki Uniwersytetu Ekonomicznego Tarnopol. AZS WSBiP KSZO wygrał 2:1 (17:25, 25:22, 15:12) i los sprawił, że w finale ponownie zmierzył się UP Charków, z którym wygrał wcześniej w grupie. Finałowy mecz toczył się do trzech wygranych setów. Ostrowczanki wygrały kolejno do 11, 22 i 23 i tym samym sięgnęły po historyczne złoto, srebro przypadło ekipie z Charkowa, a brąz dla Tarnopola.