Rodzice małych dzieci robią to notorycznie. Może to być...

  Rodzice małych dzieci robią to notorycznie. Może to być śmiertelnie niebezpieczne!

  mz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zakrywanie wózka pieluszką może być bardzo niebezpieczne!

  Zakrywanie wózka pieluszką może być bardzo niebezpieczne! ©pixabay.com

  Wracają upalne dni, a wraz z nimi bardzo niebezpieczny zwyczaj zakrywania wózków dziecięcych pieluszką. Przestrzegamy rodziców przed takim nawykiem: może to być zagrożeniem dla Waszych dzieci! Zobaczcie wideo z eksperymentu, który to potwierdza.
  Zakrywanie wózka pieluszką może być bardzo niebezpieczne!

  Zakrywanie wózka pieluszką może być bardzo niebezpieczne! ©pixabay.com

  Zakrywanie pieluszką wózka to popularna metoda stosowana przez wielu rodziców. Z założenia jest ona słuszna: ma chronić dziecko przed słońcem, dawać dodatkowy cień, a także chociaż w pewien sposób oddzielać dziecko od kurzu czy pyłów w powietrzu. Niestety, jest to bardzo złudne. Pomimo tego, że rodzicom wydaje się, iż po zakryciu wózka pieluszką dziecko będzie miało więcej cienia i w ten sposób uchroni się je przed upałem, w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie!
  Przebywanie dziecka w wysokiej temperaturze może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Maleństwu może grozić tzw. pieluszkowy udar cieplny. Objawami tego mogą być: szybki oddech, wymioty, a nawet utrata przytomności.


  Przeczytaj także: Zrobienie sobie selfie przypłacili życiem dziecka. To wstrząsające zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu


  Na wideo umieszczonym na Facebooku widać efekt eksperymentu, który przeprowadzono, by uświadomić rodzicom, że zasłanianie wózków pieluszkami może być śmiertelnie niebezpieczne. Na filmie widać dwa dziecięce wózki, do których przyczepiono termometry i ustawiono w pełnym słońcu. Jeden z nich przykryto pieluszką, w taki sposób, w jaki najczęściej robią to rodzice maluchów. Na początku oba termometry wskazują podobne przedziały temperatury. Jednak po pewnym czasie temperatura w wózku przykrytym pieluszką zaczyna gwałtownie wzrastać. Robi się w nim piekielnie gorąco! Zobaczcie sami:

  Czy ten eksperyment przekonał Was, że zakrywanie wózków pieluszkami to bardzo zły pomysł? Podzielcie się tą informacją ze swoimi znajomymi i reagujcie, gdy zetkniecie się z takimi przypadkami na ulicy!


  Zobaczcie także wideo: Robiła zdjęcie, wózek z dzieckiem stoczył się z falochronu do morza. Matce grozi do 3 lat więzienia

  źródło: TVN24/x-news

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy