MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rodzice uczniów walczą o dyrektora

(ms)
Rodzice uczniów z Zespołu Szkół we Wtelnie są oburzeni trybem rozstrzygnięcia konkursu na dyrektora tej szkoły.

Rodzice uczniów stają w obronie długoletniego dyrektora Zespołu Szkół we Wtelnie Piotra Polasika. Nie mogą pogodzić się z tym, że komisja konkursowa, oceniająca oferty, nie dała mu możliwości obrony, ani wypowiedzenia się.

Odwołanie rozpatrzą

Jego oferta - o czym "Pomorska" pisała nazajutrz po konkursie, została odrzucona - jak określono to w ratuszu - z przyczyn formalnych. Na wyjaśnienia, co się kryje pod tym stwierdzeniem, dyrektor musiał czekać kilka dni, aż dotrze do niego oficjalne pismo. Już wiemy, że od decyzji komisji konkursowej złożył odwołanie. - Zostanie ono dogłębnie rozpatrzone - zapewniał nas w środę wiceburmistrz Grzegorz Rożek.

Sytuacja bulwersuje rodziców uczniów. Pod pismem, które w minioną środę delegacja rodziców zaniosła do koronowskiego ratusza oraz do kuratorium oświaty w Bydgoszczy podpisało się 99 osób. - Byłoby więcej, ale zbieraliśmy podpisy w pośpiechu. Do wielu osób nie udało nam się dotrzeć - wyjaśnia jedna z matek. Zapewnia, że do Ewy Chytły, która wygrała konkurs na dyrektora, nic nie ma. - To dobra matematyczka. Chodzi nie o nią, a o to jak potraktowany został dyrektor Polasik! - podkreśla.

Zasługi niepodważalne....

- Zasługi dyrektora Piotra Polasika dla szkoły są niepodważalne - _twierdzą rodzice. - _To przede wszystkim dzięki niemu w szkole jest nowa, dobrze wyposażona sala gimnastyczna oraz sala kinowa. Szkołę odnowiono oraz rozpoczęto adaptację części budynku na przedszkole. Rodzice mając do wyboru szkołę w Bydgoszczy i we Wtelnie coraz częściej wybierają Wtelno - przekonują autorzy listu.

Ich zdaniem placówka gwarantuje uczniom wysoki poziom nauczania, ponadto jest bezpieczna. Nie ma w niej problemów związanych alkoholem czy narkotykami. - Od czasu, gdy dyrektorem został Piotr Polasik szkoła tętni życiem - _uważają rodzice. - _Organizowane są koncerty, działa Wiejska Inicjatywa Kulturalna, szkoła włącza się też w nurt wydarzeń ogólnopolskich takich jak np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - wyliczają.

Takie "podziękowanie"

To co zszokowało społeczność Wtelna to tryb odwołania dyrektora. Są - jak mówią - zdumieni formą "podziękowania" dyrektorowi za pracę. Ich zdaniem wyłonienie nowej dyrekcji szkoły, bez możliwości zaprezentowania swojej koncepcji dalszej pracy przez dyrektora Polasika - to skandal. W gminie plotkuje się, że chodzi w tym wszystkim o politykę, bo nowa dyrektor jest ważną postacią w gminnej strukturze PiS.

Powtórzyć konkurs!

List kończy się słowami: -Mamy nadzieję, że są to tylko plotki i koronowski samorząd stanie na wysokości zadania: wyłoni w drodze nowego konkursu dobrego gospodarza szkoły we Wtelnie!

List protestacyjny z Wtelna trafił do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy w Koronowie, ale rozpatrzony nie został. Adresowany jest m.in. do burmistrza Stanisława Gliszczyńskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Koronowa Grzegorza Myka. Obaj panowie byli jednak w środę nieobecni nie tylko w ratuszu, ale nawet w kraju. Wyjechali z delegacją gminy do Włoch.

Z protestem rodziców zapoznają się więc dopiero dzisiaj. Co postanowią?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska