Są liderami sportu szkolnego. W nagrodę odebrali statuetki [zdjęcia]

(marz)
Znakomici, grudziądzcy lekkoatleci. Od lewej: Eliza Megger, Miłosz Mąka, Miłosz Dziedziech, Konrad Warczak, Marcin Bartoszyński i Patryk Korycki Maryla Rzeszut
A 34 liderów sportu szkolnego odebrało w ratuszu dyplomy i statuetki, za zdobywanie medali w mistrzostwach województwa i Polski. W tym roku szkolnym ponad 7 tysięcy uczniów wzięło udział w 56 imprezach sportowych, zorganizowanych w Grudziądzu. Młodzi zawodnicy rywalizowali na arenie miejskiej, ale też wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Wielki sukces odnieśli lekkoatleci dochodząc do etapu mistrzostw Polski, w szkolnej lidze lekkoatletycznej. Eliza Megger zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 600 m, a w mistrzostwach województwa - złoto na 800 m. Znakomite wyniki uzyskali także: Miłosz Mąka, Konrad Warczak, Miłosz Dziedziech, Patryk Korycki i Marcin Bartoszyński. Reprezentacja Grudziądza zdobyła aż 9 medali, wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji miast całego Kujawsko-Pomorskiego i zdobyła Puchar Marszałka Województwa. Główny udział mieli w tym sukcesie młodzi sportowcy z gimnazjów nr: 7,9,5,4 i 12. Także w innych dyscyplinach uczniowie naszych szkół odnosili sukcesy. W ratuszu 34 uczniów odebrało statuetki liderów sportu z rąk prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.​
Statuetki i dyplomy odebrali najlepsi sportowcy z grudziądzkich szkół.
Statuetki i dyplomy odebrali najlepsi sportowcy z grudziądzkich szkół. Maryla Rzeszut

Lekkoatleci z Grudziądza dotarli aż do etapu mistrzostw Polski. Sa najlepsi w Kujawsko-Pomorskim. Zdobyli Puchar Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
(fot. Maryla Rzeszut)

W tym roku szkolnym ponad 7 tysięcy uczniów wzięło udział w 56 imprezach sportowych, zorganizowanych w Grudziądzu. Młodzi zawodnicy rywalizowali na arenie miejskiej, ale też wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Wielki sukces odnieśli lekkoatleci dochodząc do etapu mistrzostw Polski, w szkolnej lidze lekkoatletycznej. Eliza Megger zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w biegu na 600 m, a w mistrzostwach województwa - złoto na 800 m. Znakomite wyniki uzyskali także: Miłosz Mąka, Konrad Warczak, Miłosz Dziedziech, Patryk Korycki i Marcin Bartoszyński.

Reprezentacja Grudziądza zdobyła aż 9 medali, wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji miast całego Kujawsko-Pomorskiego i zdobyła Puchar Marszałka Województwa. Główny udział mieli w tym sukcesie młodzi sportowcy z gimnazjów nr: 7,9,5,4 i 12.
Także w innych dyscyplinach uczniowie naszych szkół odnosili sukcesy.

W ratuszu 34 uczniów odebrało statuetki liderów sportu z rąk prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego.​