Wybór odpowiedniego środka transportu dla Młodej Pary wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Mnogość rozwiązań, a także firm oferujących tego rodzaju przejazdy wbrew pozorom wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze opcje i sprawdzamy jakie są koszta usługi wynajmu.

Samochód do ślubu – własny, czy wynajęty?
Na samym początku rozważań na temat pojazdu do ślubu należy zastanowić się, czy istnieje potrzeba jego wynajmu. Istnieje bowiem grono osób, które uważa, że do ślubu z powodzeniem można pojechać autem własnym bądź osoby z bliskiego otoczenia. Niestety takie rozwiązanie nie jest dobre dla wszystkich. Po pierwsze wszyscy to auto znają, więc nie będzie żadnego zaskoczenia, a na tym zależy większości narzeczonych. Po drugie należy samodzielnie zorganizować kierowcę, które przy wynajmie auta ma się zapewnionego. Po trzecie, dekoracje. Gdy samochód zapewnia firma zewnętrzna to dba także o jego przystrojenie. W przeciwnym wypadku spada to na organizatorów uroczystości i jest kolejną rzeczą, o którą trzeba zadbać. Biorąc pod uwagę te kwestie każdy samodzielnie musi ocenić, która opcja będzie dla niego lepsza.

Samochód do ślubu – zabytkowy, czy nowoczesny?
Wybór samochodu zależy przede wszystkim od upodobań Młodej Pary i od tego jaka będzie myśl przewodnia ich wesela. Mianowicie jeśli zdecydują się oni na uroczystość w stylu retro to i takim samochodem powinni się na nią wybrać. Natomiast, gdy przyjęcie odbywa się w nowoczesnym hotelu to z pewnością młodzi małżonkowie postawią na limuzynę, bądź samochód który aktualnie jest w trendach. Niewątpliwie przewagą samochodu zabytkowego jest fakt, iż oglądając fotografie ze ślubu po kilku latach to auto nadal będzie wyglądało świetnie. Nieco inaczej jest z samochodami nowoczesnymi, których urok niestety często dość szybko przemija. Z nimi też miała do czynienia część gości weselnych, dlatego też nie zrobią takiego wrażenia jak te zabytkowe, uchodzące za trudno-dostępne. Bardzo powszechne są również wspomniane limuzyny. Choć ich przeznaczenie powoli nieco się zmienia. Coraz rzadziej podróżują w nich narzeczeni zmierzający do ślubu, a częściej goście wieczorów kawalerskich i panieńskich.

Samochód do ślubu, czy inne rozwiązanie?
Powyżej wspomnieliśmy o samochodach klasycznych, zabytkowych i tych nowoczesnych. Do wyboru są jeszcze inne opcje. Jedną z nich jest na przykład model cabrio. To ciekawe rozwiązanie z pewnością przyciągnie uwagę zaproszonych gości i będzie wyglądało bardzo efektownie na filmie, czy zdjęciach z uroczystości. Niewątpliwie należy jednak zadbać, by w razie potrzeby można było zakryć dach. Tak więc raczej jest to rozwiązanie na ciepłą pogodę. Dotyczy to również innych opcji takich jak przejażdżka motocyklem, czy pojazdem podłączonym do konia. Tutaj do wyboru jest dorożka i kareta kojarzona z prawdziwymi księżniczkami. Niestety minusem tego rozwiązania jest fakt, iż przejazd pomiędzy kościołem, a salą weselną może trwać naprawdę długo. Tak więc jest to rozwiązanie dla osób, które zadbały, by te dwa punkty były w małej odległości od siebie. Z kolei motocykl jest o tyle ryzykowny, że nie każda fryzura lub kreacja Panny Młodej jest w stanie przetrwać na nim przejażdżkę.

Gdzie znaleźć samochód do ślubu i jakie są koszta wynajmu?
Niestety nie ma jednego cennika, który można by w tym miejscu umieścić. Koszta są ściśle uzależnione od tego na jaki rodzaj pojazdu zdecydują się narzeczeni, a także na jak długo będzie on potrzebny. Niektóre firmy podają kwoty za godzinę, z kolei inne za pełny przejazd Pary Młodej. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprawdzenie co najmniej kilku cenników, które osoby wynajmujące umieszczają na swoich stronach internetowych. Można je znaleźć np. na https://wedding.pl/.

W takich miejscach warto poszukać również informacji na temat opłat dodatkowych. Mogą one być pobierane za specjalną tablicę rejestracyjną, czy dodatkowe dekoracje pojazdu. Biorąc te wszystkie dane pod uwagę można stwierdzić, że widełki cenowe są całkiem spore. Kwoty w przypadku wynajmu mogą się wahać od 400zł do nawet kilku tysięcy złotych.