Samodzielni i sprawni z przytULAnką

Materiał informacyjny - Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Przytulanka"
Udostępnij:
„Samodzielni i sprawni z przytULAnką” to tytuł naszego kolejnego przedsięwzięcia, które realizujemy w Stowarzyszeniu przytULanka.

Projekt skierowany jest dla 11 osób z niepełnosprawnościami ruchowymi z regionu radziejowskiego. Celem głównym grantu jest specjalistyczne wsparcie terapeutyczno-rehabilitacyjne, przyczyniające się do poprawy stanu zdrowia, usprawnienia zaburzonych funkcji organizmu oraz osiągnięcia możliwie najwyższego poziomu samodzielności i aktywności społecznej. Dla każdego z uczestników przygotowany został indywidualny program terapeutyczny, a jego realizacja odbywa się w formie zindywidualizowanych zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych organizowanych w sposób ciągły od maja do września bieżącego roku. W ramach projektu wykorzystywane są nowoczesne i skuteczne formy pomocy rehabilitacyjnej, a są to m.in. terapia NDT Bobath, Sling Therapy, terapia neurologopedyczna, terapia neurotaktylna oraz masaż leczniczy.

Całokształt działań terapeutycznych przyczynia się do minimalizacji skutków zdiagnozowanych u uczestników projektu, co przekłada się bezpośrednio na poprawę jakości życia oraz lepsze funkcjonowanie tych osób oraz ich otoczenia. Podopieczni poprzez udział w przedsięwzięciu, nabywają większą aktywność w życiu zawodowym, szkolnym, rodzinnym, nawiązują prawidłowe relacje, a także można u nich dostrzec wzmocnienie kompetencji społecznych – minimalizujących w przyszłości ryzyko wykluczenia społecznego.

Zaangażowaniem w terapie podopiecznych „przytULAnki” dzielimy się w mediach społecznościowych!

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „przytULAnka” w Szostce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie