Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sanatorium "Łączność" w Ciechocinku po gruntownej modernizacji [zdjęcia]

Jadwiga Aleksandrowicz
Bryła budynku ładnie nawiązuje do dawnej architektury Ciechocinka
Bryła budynku ładnie nawiązuje do dawnej architektury Ciechocinka Jadwiga Aleksandrowicz
W ciągu niespełna roku nie do poznania zmieniło się sanatorium "Łączność". Dziś je otwarto po gruntownej modernizacji. Kuracjusze będą korzystać z zabiegów i wypoczynku już od poniedziałku. Miastu przybyl piękny obiekt.

W Ciechocinku otwarto sanatorium

Goście z zainteresowaniem oglądali nową bazę zabiegową.
Goście z zainteresowaniem oglądali nową bazę zabiegową. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz

Goście z zainteresowaniem oglądali nową bazę zabiegową.
(fot. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz)

To rzeczywiście piękny obiekt - nie kryła dumy Grażyna Andrzejewska - Sroczyńska, prezes zarządu Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie. To właśnie ta fundacja była inwestorem.

Podczas otwarcia sanatorium zaproszeni goście, w tym wielu z odległych zakątków Polski, nie szczędzili słów uznania ani pod adresem projektanta Marka Grysiewicza, który ciekawie "wpisał" budynek w architekturę charakterystyczną dla Ciechocinka, ani pod adresem wykonawców z włocławskiej firmy Przembud, którzy pokazali, że są nie lada fachowcami, ani pod adresem inwestora, który ma dalsze plany w stosunku do ciechocińskiej bazy.

Sanatorium zbudowane w latach 70-tych służyło pocztowcom. W 2010 roku kupiła je warszawska Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów, która ma 10 podobnych obiektów w kraju (w samym Ciechocinku należy do niej też sanatorium "Wrzos"). Modernizacja "Łączności" trwała od lipca 2012 roku do końca maja 2013 roku.

- Wymieniliśmy wszystko od łyżeczek i dywaników w pokojach po wyposażenie bazy zabiegowej - charakteryzuje zakres prac Kazimierz Kuć, wiceprezes fundacji. Prace z wymianą całego wyposażenia kosztowały ok. 7,5 mln złotych. Fundacja poświeciła na to własne fundusze. Pomógł pożyczką w kwocie 700 tys. zł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Toruniu.

- Świetnie nam się współpracowało z miastem, powiatem i województwem - chwalili prezesi Fundacji, oprowadzając po nowoczesnej bazie zabiegowej i pokojach.

- Pierwsi komercyjni kuracjusze przyjadą już w poniedziałek, a od szóstego lipca będziemy mieć gości ze skierowaniami Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała nam Katarzyna Bigosińska, prezes zarządu "Łączności".

Przed modernizacją kuracjusze sanatorium korzystali, by skorzystać z bazy zabiegowej, musieli udać się do innego budynku po drugiej stronie ulicy. Teraz wszystko jest na miejscu, a sanatorium przybyło 50 nowych miejsc.

Pracować tu będzie 40 osób, z czego 10 można było zatrudnić dzięki pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska