Senatorki z cennym punktem wróciły z Inowrocławia

Piotr Pubanz
Po tym uderzeniu Marta Fierek doprowadziła do remisu 1:1.
Po tym uderzeniu Marta Fierek doprowadziła do remisu 1:1. Piotr Pubanz
Bardzo dobrze spisały się piłkarki Tucholanki w zaległym meczu III ligi Kobiet rozegranym w niedzielę w Inowrocławiu. Podopieczne Marka Zienkiewicza zremisowały 2:2 z wyżej notowanym rywalem, prowadząc jeszcze na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego.

IKKP NOTEĆ INOWROCŁAW - TUCHOLANKA KOBIAK TUCHOLA 2:2 (0:0)
Bramki: Weronika Ziemba (44), Lidia Hoduń (75) - Marta Fierek (49), Anna Kamińska (72).
TUCHOLANKA: Czapiewska - Knitter, Petrus, Zakrzewska, Tomaszewska - Niemczewska, Nierzwicka, Kamińska, Fierek, Murawska - Sosna. Na zmiany weszły: Grzempa, Domeracka, Holweg. Ponadto: Szóstak, Pastwa, Lesikowska, Michalska.

Nadspodziewanie dobre widowisko stworzyły piłkarki obu drużyn w zaległym spotkaniu 10. kolejki rundy jesiennej. Faworytem meczu były miejscowe, które w tabeli III ligi plasują się na 3. miejscu, ale od początku na murawie toczyła się wyrównana walka. Do przerwy żadnej z ekip nie udało się trafić do siatki, a gra toczyła się głównie w środku pola. Widowisko nabrało rumieńców w drugiej połowie. Najpierw z gola cieszyły się gospodynie, ale szybko Marta Fierek zdołała doprowadzić do wyrównania. Miejscowe częściej były przy piłce, jednak zdecydowanie groźniejsze pod bramką były przyjezdne. Wielkim utrapieniem dla defensorek Noteci była zwłaszcza szybka i groźna w swych atakach Patrycja Sosna, której brakowało jednak szczęścia w decydujących momentach. W 72. min. tucholanki po strzale kapitan Ani Kamińskiej wyszły na prowadzenie, co mocno zdopingowało miejscowe. Huraganowe ataki szybko przyniosły efekt w postaci wyrównania. Do końca spotkania przyjezdne broniły remisu i choć było momentami bardzo gorąco, udało się wywieźć cenny punkt z gorącego terenu, jakim jest Inowrocław.

- Do pełni szczęścia zabrakło niewiele - mówił po meczu trener Zienkiewicz. - Dziewczyny pokazały w tym meczu, że są dobrze przygotowane do sezonu. Zagraliśmy mądrze taktycznie, trochę zabrakło nam szczęścia, bo dwie sytuacje w drugiej połowie powinny skończyć się bramkami. Uważam, że wynik jest sprawiedliwy. Co prawda częściej przy piłce przebywały miejscowe, ale to my stworzyliśmy sobie więcej dogodnych okazji bramkowych. Cieszę się zwłaszcza z tego, że dziewczyny podjęły walkę i nie ustępowały rywalkom w walce jeden na jeden. Trochę pogubiły się w końcówce meczu, ale dało tu znać o sobie zmęczenie. Szkoda, bo mogliśmy to 2:1 utrzymać.

W najbliższą niedzielę tucholanki oficjalnie rozpoczną rundę rewanżową III ligi, podejmując wicelidera WAP Włocławek.

W innym zaległym meczu rundy jesiennej GOKSiR Start Pruszcz zwyciężył 1:0 Wisłę Grudziądz.