Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Senatorki z przytupem zakończyły rundę jesienną

Piotr Pubanz
Fragment meczu w Bydgoszczy i jedna z niebezpiecznych sytuacji pod bramką KKP.
Fragment meczu w Bydgoszczy i jedna z niebezpiecznych sytuacji pod bramką KKP. Piotr Pubanz
Pewną wygraną 6:1 nad Unifreeze Górzno zakończyły rundę jesienną III ligi piłkarki z Tucholi. Szkoda, że podopieczne Marka Zienkiewicza przespały początek sezonu, bo później było już tylko dobrze i bardzo dobrze.

Dzielnie w Bydgoszczy z KKP walczyły o ligowe punkty Fuksiary z Wielowicza. Lepsze były miejscowe, ale ambitne przyjezdne ponownie zasłużyły na brawa za ambicję.

TUCHOLANKA KOBIAK – UNIFREEZE II GÓRZNO 6:1 (3:0) Bramki: Agnieszka Nierzwicka 2 (14, 25), Anna Kamińska 2 (42, 62), Agnieszka Grzempa (7), Patrycja Sosna (65) – Marta Fierek (59). TUCHOLANKA: Patrycja Sosna, Oliwia Domeracka, Agnieszka Grzempa, Anna Kamińska, Sandra Knitter, Oliwia Lesikowska (41. Monika Michalska), Agnieszka Nierzwicka (62. Sara Szóstak), Katarzyna Pastwa (64. Kinga Kałamejka), Julia Petrus, Dagmara Tomaszewska, Lidia Zakrzewska.

Kolejną wygraną w lidze zanotowały piłkarki z Tucholi. Jej rozmiary trochę zadziwiają bo Unifreeze przed meczem miało taki sam bilans punktowy jak tucholanki. Na boisku jednak widać było różnicę klasy. Podopieczne Marka Zienkiewicza grały ładny i skuteczny futbol, już do przerwy zapewniając sobie bezpieczną przewagę bramkową. Ostatecznie piłkarki z Tucholi wygrały 6:1, ale jedynego gola dla Unifreeze zdobyła również tucholanka, wychowanka tego klubu Marta Fierek.

KKP II BYDGOSZCZ – FUKS WIELOWICZ 4:2 (3:0) Bramki: Edyta Sobczyk 3 (30, 37, 40), Kinga Łukasik (58) – Justyna Sławińska (44), Wiktoria Pacek (60). FUKS: Wiktoria Kluza, Marta Barton, Karolina Cyran (41. Małgorzata Górska), Klaudia Dolatowska, Dominika Jasiek, Paulina Kozicka, Aleksandra Krupa, Kinga Nowicka, Sandra Oźmińska, Wiktoria Pacek, Justyna Sławińska.

- Przez przeszło 20 minut na murawie toczyła się wyrównana walka - komentuje mecz w Bydgoszczy trener Fuksa Marek Grabowski. – Końcówka tej części meczu należała jednak do bydgoszczanek, a konkretnie do Edyty Sobczak, która strzeliła nam w krótkim czasie trzy gole. W drugiej połowie częściej przy piłce znajdowały się co prawda miejscowe, ale próbowaliśmy swoich szans z kontrataków i dwukrotnie udało nam się umieścić piłkę w siatce. Dziewczyny kolejny raz pokazały się na murawie z dobrej strony, a mecz z takim rywalem z pewnością przyniesie korzyści w najbliższej przyszłości.

Pozostałe mecze 13. kolejki: Start – GLKS 9:0, Spójnia – Noteć 0:3, Gwiazda – Wda 7:0, Tęcza – Wisła 5:1. WAP – Viking nie odbył się.

1. Gwiazda Toruń 13 37 79-6
2. WAP Włocławek 11 30 64-8
3. Noteć Inowrocław 12 28 40-13
4. GOKSiR Start Pruszcz 12 25 40-11
5. Tucholanka Tuchola 12 25 57-26
6. Unifreeze II Górzno 13 22 42-28
7. Tęcza Bydgoszcz 13 19 35-31
8. KKP II Bydgoszcz 12 17 21-27