Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Stali po ciężkim boju pokonali Dragona Dobre [wideo, zdjęcia]

Łukasz Szalkowski
Mecz z zamykającym drugoligową stawkę Dragonem Dobre miał być formalnością, a niewiele zabrakło, by Stal straciła punkty. Ostatecznie grudziądzanie zwyciężyli 3:1 po świetnej pogoni w czwartym secie i zachowali miejsce tuż za plecami lidera.

Stal Grudziądz 3:1 Dragon Dobre (25:19, 19:25, 25:17, 25:21)

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla grudziądzan. Zdobywali przewagę i wygrali pierwszą partię do 19. Wydawało się, że z seta na set będzie tylko lepiej. Drugą odsłonę sobotniego meczu lepiej rozpoczęli jednak przyjezdni, którzy grali konsekwentnie i nie pozwolili Stali na odrobienie strat. Trzecia partia to znowu dominacja podopiecznych Piotra Gabrycha, którzy nie dali dojść rywalom do głosy i szybko odzyskali prowadzenie w meczu.

Czwarty set dostarczył kibicom ogromnych emocji. Lepiej rozpoczął Dragon i niespodziewanie prowadził kilkoma punktami. Dobre zmiany przeprowadzone przez trenera Gabrycha dały zespołowi więcej wiary i grudziądzanie szybko doprowadzili do remisu, a w końcówce seta zdobyli przewagę i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść.

- Przeciwnik w otwartym graniu, zachęcony do ataku, jest groźny dla wszystkich. Nikt za darmo punktów nie odda. Taka jest ta liga. Fajnie, bo przynajmniej jest interesująco, a chłopaki chcą grać i walczą - powiedział po meczu trener Stali, Piotr Gabrych.

Teraz grudziądzkich siatkarzy czeka trudny wyjazd do Nakła. - Wyjdziemy wygrać na obcej sali. Będziemy starali się zagrać lepiej, niż z Dragonem - zapowiedział szkoleniowiec Stali.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0