Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siedmioletni Dominik Bauza szachowym mistrzem powiatu żnińskiego 2017

(szym)
MOS Żnin
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego szkół podstawowych w szachach.

Uczestnicy, a było ich 39, grali w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, przy tempie 15 minut na jednego zawodnika.

Dziewczęta

W grupie uczennic klas 1 - 3 wygrała Marcelina Brelińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie. Drugie miejsce zajęła Klara Chełminiak z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie.
W kategorii klas 4 - 6 pierwsze miejsce zajęła Matylda Brelińska z SP nr 2 w Żninie. Drugie miejsce należy do Zuzanny Golińskiej, a trzecie do Wiktorii Chałupki - dziewczyny są uczennicami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach.

Chłopcy

W grupie 1 - 3 najlepszym szachistą okazał się Dominik Bauza - ten siedmioletni uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie jednocześnie był najmłodszym uczestnikiem mistrzostw. Dominik zwyciężył we wszystkich partiach i zdobył tytuł mistrza powiatu 2017!
Drugie miejsce i tytuł wicemistrza znalazł się w rękach Antoniego Prosianowskiego z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka" w Żninie. Brązowy medal wywalczył Szymon Wiechetek ze Szkoły Podstawowej w Gąsawie.

W kategorii uczniów klas 4 - 6 Najlepszym zawodnikiem okazał się Wiktor Tański ze Szkoły Podstawowej w Barcinie. Drugie miejsce Zajął Bartosz Kowalczewski z SP w Gąsawie. Chłopcy zdobyli co prawda równą liczbę punktów, ale o zwycięstwie zadecydowało tzw. "Wartościowanie Buchholza. Trzecie miejsce zajął Marcin Leśniewski z SP nr 2 w Żninie.