Skąd Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed...

  Skąd Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą? [wideo]

  at - Gazeta Współczesna / Dziennik Gazeta Prawna

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Skąd Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą? [wideo]

  ©fot. arch. Gazeta Współczesna

  Prokuratura, która bada sprawę wypadku pod Smoleńskiem, zastanawia się, czy samolot nie rozbił się wcześniej - podaje Gazeta Współczesna.
  Skąd Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą? [wideo]

  ©fot. arch. Gazeta Współczesna


  Te informacje mogą zostać ujawnione dzięki czarnym skrzynkom, które do tej pory nie zostały ujawnione. Nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

  Dzisiejszy "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że ani Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, ani specjaliści z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych nie znają dokładnej godziny katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdował się między innymi prezydent Lech Kaczyński.

  Gazecie udało się ustalić, że godzina 8:56, a więc 10:56 czasu rosyjskiego nie jest momentem rozbicia samolotu.
  Eksperci spekulują, że jest to godzina, w której zawyły syreny alarmowe znajdujące się na lotnisku "Siewiernyj". Do wypadku mogło dojść nawet 10 minut wcześniej. Odczyt danych mających to potwierdzić odbywa się przy udziale strony rosyjskiej w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie. Badania mają pokazać czy nietypowe funkcjonowanie podzespołów prezydenckiego Tu-154M przy podejściu do lądowania miało miejsce o 8:56 czy 10 minut wcześniej.

  - Dostałem telefon o wypadku o godzinie 8.49 - mówi na łamach "DGP" dziennikarz Polsatu News, który był wówczas w Katyniu. - 8.56? Ja wiem, że o tej godzinie wszyscy z samolotu już co najmniej od 10 minut nie żyli.

  Katastrofa pod Smoleńskiem. Minuta po minucie
  "Dziennik Gazeta Prawna" zebrał wydarzenia z katastrofy pod Smoleńskiem z soboty 10 kwietnia 2010 roku wg polskiego czasu. Oto jak wyglądały:

  - godz. 7.23 - Tu-154M startuje z wojskowego lotniska Okęcie.

  - godz. 8:20 - Według relacji Adama Bielana, dokładnie o tej godzinie Jarosław Kaczyński dzwoni do Lech Kaczyńskiego. Lider PiS usłyszał, że prezydent właśnie znajduje się nad przestrzenią białoruską i niedługo będzie lądować.

  - godz. 8:25 - Według Michała Makowieckiego, pracownika firmy FDS OPS opracowującej plany lotów, samolot powinien lądować po 65 minutach lotu. Powinna więc być to godzina 8:25.

  - godz. 8:39:50 - O tej godzinie została zerwana linia energetyczna. Możliwe że mógł ją zerwać prezydencki Tu-154M.

  - godz. 8:49 - Wiktor Bater, korespondent Polsat News otrzymuje telefoniczną informacje o wypadku polskiego samolotu. Twierdzi również, że otrzymał ją dwie, trzy minuty po tragedii.

  - godz. 8:55 - Korespondentka Agencji Reutersa otrzymuje ze strony rosyjskiej informacje potwierdzającą wypadek polskiego samolotu.

  - godz. 8:56 - Oficjalnie o tej godzinie doszło do tragedii. Komisja badająca okoliczności wypadku twierdzi, że godzina ta została przyjęta umownie. W tym momencie zawyły syreny alarmowe na lotnisku "Siewiernyj".


  Źródło: Katastrofa w Smoleńsku: Samolot rozbił się wcześniej niż o 8:56 (wideo) - www.wspolczesna.pl

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo