W poniedziałek nieczynne będą markety, a galerie będą pracować jak w niedziele niehandlowe.

Dopiero w środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o święcie narodowym, a zarazem dniu wolnym przypadającym 12 listopada. Zgodnie z poprawką Senatu, tego dnia ma obowiązywać zakaz handlu.

Już we wtorek Tesco poinformowało swoich pracowników, że w poniedziałek będą mieć wolne. Inne sieci z decyzją o zamknięciu swoich sklepów czekały na podpis prezydenta. Tak więc przed nami dwa dni bez handlu.

12 listopada markety i hipermarkety będą zamknięte. Natomiast galerie będą pracować jak w niedzielę niehandlową. - Na pewno otwarty będzie klub fitness Fabryka Formy oraz plac zabaw dla dzieci Kinderplaneta. Pozostałe punkty upoważnione do otwarcia, np. punkty gastronomiczne, jeszcze się nie zdeklarowały czy będą czynne czy nie - informuje dyrekcja Centrum Handlowego Atrium Copernicus w Toruniu.


Ekspresowe zmiany w ustawie o wolnym poniedziałku 12 listopada

W poniedziałek czynne będą stacje benzynowe oraz osiedlowe sklepiki. Co istotne, zakaz pracy w placówkach handlowych w święta dotyczy tylko osób zatrudnionych na umowę o pracę. Natomiast nie obejmuje właścicieli sklepów i osób zatrudnionych na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. 12 listopada czynne będą też sklepy Żabka i Freshmarket, jeśli taką decyzję podejmą osoby je prowadzące.

Czytaj więcej: 12 listopada wolny od pracy! "Apelujemy, by 12 listopada był dniem handlowym". Sklepy będą otwarte?