Skrót meczu Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin. Fatalne błędy Leo Borgesa przesądziły o wyniku spotkania PKO Ekstaklasy

Bartosz Głąb
Raków Częstochowa odniósł bardzo ważne zwycięstwo w meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Pogoni Szczecin. Antybohaterem Portowców był Leo Borges, który na początku spotkania popełnił dwa fatalne błędy, które kosztowały jego drużynę stratę goli. Szczecinian tego dnia było stać jedynie na kontaktowe trafienie autorstwa Kamila Grosickiego. Zobacz skrót meczu Raków - Pogoń.

Gole z meczu Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 8. minucie po wykorzystanym na "raty" rzucie karnym przez Giannisa Papanikolaoua. Piewsze uderzenie Greka wybronił Valentin Cojocaru, ale z dobitką nie miał już żadnych szans. "Jedenastka" została podyktowana po zagraniu ręką we własnym polu karnym Leo Borgesa.

Ten sam zawodnik był wystąpił w roli głównej również przy drugiej bramce straconej przez Portowców. W 20. minucie obrońca gości stracił piłkę na linii "szesnastki", chcąc uratować swój błąd sygnalizował faul przeciwnika, ale arbiter nie dał się na to nabrać nie użył gwizdka. Na bramkę szczecinian ruszył John Yeboah, zagrał do Ante Crnaca, a ten z łatwością wpakował piłkę do siatki.

W pierwszej połowie mogła paść bramka dla Pogoni także po fatalnym błędzie obrońcy. Dośrodkowanie w pole karne Medalików chciał wybić Stratos Svarnas. Jednak główkował tak niefortunnie, że skierował piłkę w stronę własnej bramki. Tylko instynktowna interwencja Vladana Kovacevicia uchroniła miejscowych przed stratą samobója.

Najciekawsze akcje meczu Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin

W drugiej połowie Portowcy nie wykorzystali stuprocentowej okazji na zdobycie kontaktowego gola. Futbolówka w "szesnastce" gospodarzy trafiła pod nogi Kamila Grosickiego, ten skiksował próbując oddać strzał, ale do piłki dopadł jeszcze Efthymios Koulouris i miał przed sobą tylko bramkarza. Jednak grecki snajper fatalnie spudłował z bardzo bliskiej odległości.

Dopiąć swego Pogoni udało się w 74. minucie. Kolejna wrzutka w pole karne Rakowa trafiło do Alexandera Gorgona, ten przytomnie zgrał do Kamila Groskickiego, który efektownym wolejem zaskoczył Vladana Kovacevicia i było już tylko 1:2.

Jednak na więcej nie było stać tego dnia podopiecznych Jensa Gustafssona i to Medaliki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Raków jest już o krok od podium PKO Ekstraklasy. Pogoń po 32 kolejkach traci punkt do częstochowian.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

• Bramki: 8' Giannis Papanikolaou, 21' Ante Crnac, - 74' Kamil Grosicki.
  • Żółte kartki: F.Tudor, A.Crnac, - M.Malec, B.Zech, L.Koutris (dwie), A.Gorgon.
  • Czerwona kartka: 90+6' Leonard Koutris (na ławce rezerwowych).
  • Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
  • Widzów: 5 500.

Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan, Zoran Arsenic, Stratos Svarnas - Fran Tudor, Ben Lederman (75' Peter Barath), Giannis Papanikolaou, Jean Carlos Silva (85' Dawid Drachal), John Yeboah (64' Bartosz Nowak), Władysław Koczerhin (64' Ivi Lopez) - Ante Crnac.

Pogoń Szczecin: Valentin Cojocaru - Leo Borges (78' Wojciech Lisowski), Benedikt Zech, Mariusz Malec (46' Danijel Loncar), Leonardo Koutris (78' Kacper Smoliński) - Wahan Biczachczjan (72' Marcel Wędrychowski), Alexander Gorgon, Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki - Adrian Przyborek (72' Patryk Paryzek), Efthymis Koulouris.(PAP)

Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...