Soki z gospodarstwa Pamuła – w tym sok jabłkowo-porzeczkowy – są naturalne, nieklarowane, tłoczone na zimno, bez dodatku cukru, konserwantów i wody.

Smak i barwa soku jabłkowo-porzeczkowego zależy od odmiany owoców oraz ich dojrzałości i wybarwienia. W zależności od sezonu firma sięga po różne odmiany jabłek słodkich (szampion, jonagold, jonagored, koksa) i kwaśnych (boskoop, cortland), dostosowując ich proporcje tak, by zachować jednakowy poziom słodkości soku. Korzysta wyłącznie z owoców rwanych, odpowiednio dojrzałych, wyselekcjonowanych (w tym bez uszkodzeń), co gwarantuje wysoką jakość soku i jego rewelacyjny smak. Dodatek w postaci porzeczek nie tylko wzbogaca smak i barwę soku, ale też zwiększa jego prozdrowotne oddziaływanie. A to za sprawą obecnych w porzeczkach flawonoidów, które wpływają na usuwanie z organizmu groźnych toksyn i substancji mogących podnosić ryzyko zachorowania na różne rodzaje nowotworów oraz opóźniają procesy starzenia i obniżają poziom cholesterolu we krwi. Flawonoidy łączą się z metalami ciężkimi i są wraz z nimi usuwane z organizmu. Antocjany, które również występują w porzeczkach działają antybakteryjnie, a rutyna ułatwia przyswajanie witaminy C.

Naturalny osad widoczny w soku to dowód obecności miąższu owoców. Pasteryzacja w temperaturze 82 stopni Celsjusza umożliwia zachowanie wartości odżywczych soku.

Gospodarstwo sadownicze Pamuła, które jest firmą rodzinną z tradycją uprawy jabłek, gruszek i malin od trzech pokoleń, produkuje też soki z dodatkiem innych owoców, na przykład wiśni, brzoskwini, truskawki czy aronii, kupowanych od lokalnych producentów.

Jakość soków Pamuła potwierdza nagroda – Smak Roku w kategorii przetwory warzywne i owocowe za sok z czarnej porzeczki, przyznany przez kapitułę konkursu Festiwal Smaku w Grucznie.

GŁOSOWANIE

Sok jabłkowo-porzeczkowy Pamuła, Jacek Pamuła - Soki

SMS o treści: PRO.7 pod numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT)

Klikaj >> Sok jabłkowo-porzeczkowy Pamuła

Nasze Dobre 2018