• Zwlekali z dośrodkowaniem i sędzia kończy mecz. Zagłębie remisuje w Danii 1:1, ale przez porażkę 1:2 w pierwszym spotkaniu, kończy swoją europejską przygodę

• Niepotrzebny faul Todorovskiego na lewej stronie. Po chwili rzut rożny.

Kibice gospodarzy świętują awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy.

• Papadopoulos został staranowany przez interweniującego na przedpolu Skendera. Lekko zamroczony Czech czekał na dośrodkowanie z lewej flanki, ale się nie doczekał.

• Absalonsen zagrywa już zza linii bocznej do nikogo w stronę bramki Polacka. Od kilkunastu minut Sonderjyske broni się 5-6 zawodnikami.

• Piłka po strzale Starzyńskiego lewą nogą przelatuje nad poprzeczką bramki Skendera. Do bramki było ok. 25 metrów.

• Tamás Bognar dolicza pięć minut. To przede wszystkim pokłosie kontuzji oraz opatrywania Pedersena.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej bramki. Uhre w "szesnastce" Zagłębia nie zdołał zagrozić Polackowi.

• Dobra centra Tosika z prawej strony i obandażowany Pedersen wybija piłkę głową na rzut rożny! Szybkie wykonanie i Guldan strzela "szczupakiem" z metra w słupek!

• Cotra nie zdołał opanować piłki w boisku. Aut dla Sonderjyske na wysokości własnego pola karnego.

• Taktyczne przewinienie Janoszki w kole środkowym. Niewiele wniósł do gry Zagłębia od momentu wejścia na murawę.

• Żółta kartka za spóźnione wejście Mikaela Uhre.

• Jakub Tosik zastępuje Jana Vlasko

• Starzyński uruchomił prostopadłym podaniem Todorovskiego. Ten nie dość, że dośrodkował zza linii końcowej, to jeszcze był na spalonym.

• Zupełnie nieudany strzał Absalonsena z dystansu. Piłka poleciała po łuku, a nie po cięciwie. Polacek z "piątki".

• Od razu Dal Hende zagrywa kilkudziesięciometrowe podanie do Uhre, ale za mocno i za wysoko. Polacek łapie piłkę.

• Mikael Uhre wchodzi za Tommy'ego Bechmanna.

• Pedersen wstał i podbiegł w stronę linii środkowej. Za moment wróci do gry, za co dostaje brawa od kibiców.

• Pedersen opatrywany na murawie przez medyków. Strzelec bramki dla gospodarzy ma obandażowaną głowę.

• Troels Klove na murawie. Zmianie Simona Krrona.

• Vlasko świetnie przedarł się prawą stroną i zagrywa płasko przed bramkę do Papadopoulosa! Cczecha uprzedził Skender!

• Strzał jednego z zawodników Zagłębia został zablokowany w polu karnym. Domagając się podyktowania rzutu karnego narazili się na kontrę, którą broni Polacek!

• Michal Papadopoulos zastępuje Krzysztofa Piątka.

• Cotra centruje w pole karne, ale Maak wybija piłkę.

Papadopoulos jest gotowy do wejścia.

• Starzyński dopada do bezpańskiej piłki w polu karnym Sonderjyske. Za mocno zagrał ją sobie głową i ta opuściła plac gry. Skender z "piątki".

• Zmiana w ekipie "Miedziowych". Łukasz Janoszka wchodzi za Krzysztofa Janusa, choć to Jan Vlasko powinien być od dawna na ławce.

• Przy biernej postawie Guldana Pedersen wyskakuje wysoko w polu karnym i strzałem głową doprowadza do remisu. Zagłębie potrzebuje dwóch goli do bezpośredniego awansu, ale jeden daje dogrywkę.

• REMIS. MARC PEDERSEN

• Dośrodkowanie Dal Hende zostało zablokowane. Rzut rożny, i po podbitym uderzeniu Krrona zza pola karnego jeszcze jeden stały fragment gry gospodarzy.

• Jan Vlasko ogląda "żółtko" za faul.

• Absalonsen dostał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał jej dobrze opanować. Polacek chwyta ją.

• Strzał Madsena z lewej strony pola karnego przyjmuje na ciało Dąbrowski. Jeszcze jedna próba, ale wyszło z tego dośrodkowanie, i Guldan wybija na rzut rożny.

• Vlasko dostaje piłkę od Todorovskiego przed polem karnym Sonderjyske. Strzela bardzo niedokładnie.

• Skender pewnie chwyta piłkę po podbitej centrze Janusa. W ostatnich minutach ataki Zagłębia są zbyt schematyczne, co nie sprawia problemów rywalowi.

• Dwójkowa akcja Todorovskiego z Łukaszem Piątkiem zakończyła się fiaskiem po nieudanym podaniu zwrotnym tego drugiego. Sonderjyske prostymi metodami, dalekimi podaniami, chce się przedostać pod pole karnego Zagłębia. Polacek chwyta piłkę.

• Prosty błąd Zagłębia w środku pola zapoczątkował kontrę Bechmanna. Został on jednak powstrzymany ok. 30 metrów od bramki Polacka. W odpowiedzi ruszył Todorovski, lecz jego dośrodkowanie zablokował Dal Hende.

• Solowa akcja Janusa prawą stroną. "Złamał" akcję do środka pola karnego, po czym uderzył. Strzał został zblokowany przez dwóch duńskich zawodników.

• Żółta kartka dla Lubomira Guldana za ostry faul.

• Mnożą się wyrzuty z autu dla gospodarzy, ale Zagłębie radzi sobie w opresji. Jeszcze wolej Absalonsena przeciął powietrze, a kontra Starzyńskiego została przerwana.

• Bez zagrożenia pod bramką Polacka.

• Krron zahaczony przez Vlasko na prawej stronie. Szybki przerzut do Dal Hende, którego centra pada "główkowym" łupem Dąbrowskiego. Jest jednak aut.

• Obrona Sondejyske wybija piłkę po centrze z prawej strony, ale nastąpił kolejny atak Zagłębia - dośrodkowanie Starzyńskiego do Krzysztofa Piątka było ciut za głębokie. Piłkę chwyta Skender.

• Bez zmian w obu ekipach i Zagłębie zaczyna drugie trzy kwadranse. Dalekie podanie do Vlasko, który zagrał ręką w przyjmowaniu piłki ręką.

• Tamás Bognar kończy pierwszą połowę bez doliczania nawet sekundy. Zagłębie wykonało 50% planu i prowadzi w Sydbank Park z Sonderjyske po golu Lubomira Guldana

• Jeszcze raz Janus. Tym razem zyskał rzut rożny. Guldan zgrywa przed bramkę do Dąbrowskiego, który fauluje interweniującego Skendera.

• Dośrodkowanie Janusa nie znajduje adresata w polu karnym Sonderjyske. Aut dla gospodarzy w pobliżu lewej chorągiewki.

• Najpierw aut, a po chwili spalony Contry z lewej strony boiska.

• Po ponad 20 podaniach nastąpiło dośrodkowanie w "szesnastkę" do wbiegającego Krzysztofa Piątka. Brakowało mu centymetrów by uprzedzić Kanstrupa.

• Dąbrowski radzi sobie z Bechmannem w walce o górną piłkę. Teraz Zagłębie mądrze "klepie" na własnej połowie. Niech Duńczycy biegają...

• Osamotniony w kontrze ze Krzysztof Piątek przegrał pojedynek jeden na jednego z Guirą. W odpowiedzi atak gospodarzy daje rzut rożny. Polacek pewnie łapie piłkę na przedpolu.

• I jeszcze jeden aut, tym razem z lewej strony, na wysokości pola karnego Zagłębia. Wzmógł się oklask duńskich kibiców. Bechmann został zablokowany przez dwóch rywali.

• Nie udało się lewą, to gospodarze ruszyli prawa flanką. Daleki wyrzut z autu Kanstrupa i po przebitce strzał z dystansu nie sprawił problemów Polackowi.

• Atak Sonderjyske lewą stroną został przerwany kilka metrów za linią środkową. Zagłębie chciało wyjść z kontrą w postaci prostopadłego podania do Janusa, ale zostało ono przecięte.

• Dośrodkowanie Todorovskiego z prawej strony zostało zablokowane przez Dal Hende. Rzut rożny dla "Miedziowych". W chaosie Duńczycy wybijają piłkę w stronę środka pola.

• Strzał Vlasko z dystansu dla statystyk. Ponad metr nad poprzeczką.

• Nieudane zagranie Bechmanna w stronę Krrona w "szesnastkę" Zagłębia. Polacek uprzedza rywala.

• Polacek bał się łapać atomowe uderzenie Madsena z 17 metrów. Skutecznie wypiąstkował ją do boku. Jeszcze Duńczyk faulował Cotrę. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Faul taktyczny Starzyńskiego na Romerze w pobliżu koła środkowego. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Sonderjyske próbuje szybko wyrównać. W przyjmowaniu piłki ręką pomagał sobie Bechmann.

• Odbita piłka trafia pod nogi Cotry, który fantastycznie centruje w stronę prawego narożnika pola bramkowego. Tam niepilnowany Guldan tylko odpowiednio dostawia stropę i piłka wpada do siatki tuż przy dalszym, lewym słupku!

• ... ale jest GOOL! LUBOMIR GULDAN!!!

• Solowa akcja Janusa została przerwana przez interweniującego Maaka. Zagłębie ma jednak rzut rożny, po którym obrona gospodarzy wybija piłkę...

• Dobra akcja Zagłębia lewą flanką. Cotra zagrał przed pole karne do Vlasko, który posyła prostopadłe podanie w "16" do Krzysztofa Piątka. Uprzedził go Kanstrup, lecz do odbitej futbolówki dopada Todorovski, lecz jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Sędzia boczny zauważył, ze Cotra dośrodkował w pole karne już zza linii końcowej. Skender wznawia grę.

• Łukasz Piątek strzela z linii 16. metra - gdyby nie tłok zawodników w niebiesko-białych strojach przed bramką, to "Miedziowi" otworzyliby wynik spotkania!. Korner dla graczy Piotra Stokowca.

• Kroon został umiejętnie powstrzymany przez Cotrę w polu karnym Zagłębia. Polacek z "piątki".

• Interwencja Guldana przerywa rajd Absalonsena, ale Sonderjyske ma rzut rożny. Bez zagrożenia po centrze z lewego narożnika.

• Guira, po przyjęciu piłki na 11. metrze, strzela bardzo niedokładnie. Polacek od bramki.

• Cotra podłączył się do akcji ofensywnej lewą flanką. Jego dośrodkowanie w pole karne do Krzysztofa Piątka było trochę niedokładne.

• Pedersen ucierpiał w walce o górną piłkę. Przerwa w grze, ale ten szybko wraca na własną połowę.

• Gra gospodarzy jest prosta, ale sprawia problemy obronie Zagłębia. Po dalekim podaniu z pominięciem drugiej linii jeden z obrońców "Miedziowych" wybija piłkę na aut. Bez zagrożenia po dalekim wyrzucie.

• Dal Hende znalazł się świetnie w polu karnym i główkuje z kilku metrów tuż przy prawym słupku Polacek zdołał jednak udanie interweniować przed linią bramkową!

• Bechmann nie miał szans, by dojść do dalekiego podania z głębi pola. Kolejny atak przynosi rzut rożny.

• Gwizdek sędziego Tamása Bognara i gospodarze zaczynają ze środka.

• Losowanie stron. Kapitanami są Kanstrup i Cotra.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Zagłębia zagra na pomarańczowo z czarnymi i białymi elementami na rękawkach, gospodarze na niebiesko-biało.

A z głośników rozbrzmiewa Living on a prayer Bon Jon Bovi.

• Węgierska obsada sędziowska

• sędzia główny: Tamas Bognar
      • asystenci: Zsolt Varga i Balazs Bugas
      • sędzia techniczny: Peter Solymosi
    • Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane! Obiekt Sonderjyske, Sydbank Park, może pomieścić 10 000 kibiców (źródło: soccerway).

• Rezerwowi gospodarzy: N. Laursen - M. Hedegaard, K. Klove, N. Madsen, E. Okwi, N. Ritter, M. Uhre.

• Bartosz Głąb przygotował zapowiedź dzisiejszego pojedynku. Odsyłam więc do lektury:

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: K. Forenc - D. Dziwniel, J. Jach, Ł. Janoszka, M. Papadopoulos, A. Rakowski, J. Tosik.

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski.

• W rewanżowym spotkaniu III rundy el. do Ligi Europy piłkarzy Piotra Stokowca czeka trudne zadanie - Zagłębie musi odrobić stratę z pierwszego meczu. Przed tygodniem w Lubinie Sonderjyske wygrało 2:1 (2:1). Jedyną bramką dla obecnego lidera LOTTO Ekstraklasy zdobył będący na ławce Łukasz Janoszka. Czy "Miedziowych" stać na odwrócenie losów dwumeczu i awansować do kolejnej rundy?