Zamknij

Gazeta Pomorska

SOR w szpitalu Biziela jak nowy - trwa remont, będzie nowy sprzęt [zdjęcia]

85 nowych urządzeń za  ponad 3 mln zł - Szpitalny Oddział Ratunkowy w bydgoskim szpitalu Biziela czekają duże zakupy. Nowy sprzęt trafi tam pod koniec

Tomasz Czachorowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

SOR w szpitalu Biziela jak nowy - trwa remont, będzie nowy sprzęt [zdjęcia]

85 nowych urządzeń za ponad 3 mln zł - Szpitalny Oddział Ratunkowy w bydgoskim szpitalu Biziela czekają duże zakupy. Nowy sprzęt trafi tam pod koniec roku, gdy skończy się trwający na SOR remont.

18 nowych kardiomonitorów, 5 respiratorów stacjonarnych i 3 transportowe, 10 wózków do transportu pacjentów, 6 aparatów EKG i - szczególnie ważny, bo umożliwiający wykonanie badania bez transportowania pacjenta do pracowni radiologii - przyłóżkowy, cyfrowy aparat RTG - to tylko część urządzeń, które wkrótce trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.

- Ta inwestycja będzie zwieńczeniem przebudowy i remontu naszego SOR-u - mówiła podczas wczorajszej konferencji prasowej Wanda Korzycka-Wilińska, dyrektor Biziela. - Prace na oddziale zakończą się w październiku i wtedy będzie można wyposażyć go w nowe urządzenia. Ich koszt to nieco ponad 3,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 2,5 mln zł, ministerialne 450 tys., a nasz wkład to 130 tys. zł. W sumie kupimy 85 różnego rodzaju urządzeń i aparatów.

- Trzy pierwsze etapy remontu mamy już za sobą, spora część pomieszczeń już została oddana do użytku - mówi Leszek Kowalik, dyrektor ds. administracyjno-technicznych lecznicy. - Można powiedzieć, że teraz jesteśmy na przełomie czwartego i piątego - ostatniego. Prace idą sprawnie, proszę jednak pamiętać, że są prowadzone na oddziale, który cały czas funkcjonuje. I to funkcjonuje bardzo intensywnie.

- Z tego, co wiem nasz SOR przyjmuje w Bydgoszczy najwięcej pacjentów - dodaje Korzycka-Wilińska. - W 2017 roku było ich około 50 tysięcy.


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy