SPORT MOTOROWODNY. Mistrzostwa Europy w klasach T-550 i...

SPORT MOTOROWODNY. Mistrzostwa Europy w klasach T-550 i T-400 w Kijowie z udziałem zawodników żnińskiej Baszty

(dm)

Gazeta Pomorska

Michał Gembiak (Posnania) został w Kijowie motorowodnym mistrzem Europy w klasie T-550.
    Obrońca tytułu wyprzedził mało znanego Rosjanina Aleksieja Byczkova i brata bliźniaka Marcina Gembiaka (Posnania).

Michał dominował w zawodach. Triumfował we wszystkich czterech wyścigach. W pięknym stylu zwyciężył w mistrzostwach na Ukrainie.

Walka o srebro

Do końca toczyła się natomiast walka o miejsca na podium. Marcin źle rozpoczął zmagania. W sobotę przypłynął na szóstym i piątym miejscu.

Wę było już dużo lepiej. Zajął drugą i trzecią lokatę. Wystarczyło mu to do wywalczenia brązowego krążka, z którego bardzo się cieszył. Srebro przegrał z Rosjaninem o zaledwie 17 punktów.

Dopiero szósty był mistrz świata Estończyk Art Raudva (Estonia).

Śniadecki i Nogaj daleko

Z występu na torze w Kijowie zadowoleni nie mogą być Krzysztof Śniadecki i Dariusz Nogaj. Pierwszy z nich zajął dziewiątą pozycję, a drugi był dopiero trzynasty.

Szymczyk piąty

Zawodnicy ścigali się o medale mistrzostw Europy także w klasie T-400. Dominowali Finowie, którzy zajęli całe podium. Wygrał Juha-Pekka Manninen.

Czwarty był Marcin Mucha (Posnania), który sprawił swoim sympatykom bardzo miłą niespodziankę.

Piąte miejsce wywalczył Marcin Szymczyk z Baszty Żnin, który słabo rozpoczął zawody.

Ponadto rozegrano mistrzostwa świata w klasie O-250. Zwyciężył Niemiec Rene Behncke.

Klasyfikacje:

T-550: 1. Michał Gembiak (Posnania) 1200 punktów, 2. Aleksiej Byczkov (Rosja) 769, 3. Marcin Gembiak (Posnania) 752, ... 9. Krzysztof Śniadecki 166, 13. Dariusz Nogaj (obaj Baszta) po 92.

T-400: 1. Juha-Pekka Manninen 1100 punktów, 2. Marko Paasonen 1025, 3. Ville Mäkinen (wszyscy Finlandia) 825, 4. Marcin Mucha (Posnania) 694, 5. Marcin Szymczyk (Baszta) 521, 6. Adrian Maniewski (Ślizg Szczecin) 394, ... 9. Agata Sołtan (WKS Zegrze) 166.